Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News
króleWSKIE ŻYCIE

2640 gości i uroczystość warta 43 miliony dolarów, czyli ślub Harry'ego i Meghan w liczbach!

To będzie najdroższa uroczystość w historii?

Gabriela Czernecka 18 maja 2018 20:03
Książę Harry i Meghan Markle
Fot. East News

Na tę uroczystość czeka cała Wielka Brytania i wszyscy wielbiciele brytyjskiej rodziny królewskiej. Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle już jutro, czyli w sobotę 19 maja 2018 roku. Trwają ostatnie przygotowania i próby – w końcu wszystko musi być perfekcyjne. Specjalnie dla Was postanowiliśmy zrobić małe podsumowanie tego, co dotychczas wiemy o ślubie Harry'ego i Meghan. Oto nasze zestawienie tej uroczystości w liczbach! 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: transmisja. Gdzie oglądać?

Przygotowania do królewskiego ślubu Meghan Markle i księcia Harry’ego rozpoczęto w momencie ogłoszenia zaręczyn. Teraz gdy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, robimy małe podsumowanie! Najważniejsze informacje, czyli gdzie i kiedy odbędzie się uroczystość są już znane. Harry i Meghan powiedzą sobie sakramentalne tak 19 maja 2018 roku o godzinie 12.00 w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. Biorąc pod uwagę różnicę czasu, w naszym kraju uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00.

Transmisja ze ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle będzie relacjonowana przez media na całym świecie, w tym oczywiście Polskę. W naszym kraju transmisja ślubu będzie można obejrzeć m.in. na PolsatNews, TVN24, TVP1 czy TVP2. Transmisja ślubu Harry’ego rozpocznie się o 10.15 w Pytaniu na śniadanie, z kolei w TVP1 o 11.40 - tu nawet podano datę zakończenia transmisji- będzie to godzina 15.00. Podobno wydarzenie będzie obsługiwać łącznie około 5 tysięcy pracowników mediów z całego świata.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: koszt ceremonii a Brytyjczycy

Co ciekawe, według ankiet przeprowadzanych przez brytyjski media aż 66 % mieszkańców Wielkiej Brytanii odpowiedziało przecząco na to, czy ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle jest dla nic ważnym wydarzeniem. Mimo to ponad 100 tysięcy osób zjawi się w Londynie, by móc choć przez sekundę zobaczyć Meghan Markle w sukni ślubnej. W końcu śluby w brytyjskiej rodzinie królewskiej to nie lada wydarzenie!

Wszystko o ślubie księcia Harry'ego i Meghan Markle znajdziesz tutaj>>

Przypomnijmy, że ostatni miał miejsce w 2011 roku, gdy książę William poślubił księżną Kate. Ich cremonia kosztowała krocie (ok. 23,7 mln funtów), ale koszt ślubu Harry'ego i Meghan Markle sięgają aż 32 milionów funtów! 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle w liczbach

Na co tak naprawdę para wyda najwięcej pieniędzy? Oto dokładnie wyszczególnione wydatki pary według Bridebook:

  • 285 tys. funtów na catering
  • 90 tys. funtów na 20 posrebrzanych trąbek, które ogłoszą zaślubiny
  • 190 tys. funtów na napoje
  • 50 tys. funtów na cytrynowy tort z czarnego bzu
  • 110 tys. funtów na kwiaty, które przyozdobią nawy kaplicy św. Jerzego 
  • 300 tys. funtów na szklany namiot, w którym odbędzie się wieczorne przyjęcie
  • 34 tys. funtów na zainstalowanie dodatkowych toalet dla gości

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: suknia ślubna

Suknia ślubna Meghan Markle wzbudza największe zainteresowanie. Jak tego wyjątkowego dnia zaprezentuje się Meghan? Mówi się, że panna młoda zaprezentuje się w sukni marki Ralph & Russo. To właśnie ten dom mody zaprojektował dla Meghan czarno-złotą suknię do oficjalnych fotografii zaręczynowych. Jej koszt wyniósł 75 tysięcy złotych.

Bridebook  pisze, że suknia ślubna Meghan Markle będzie kosztować około 400 tysięcy funtów, ale mężczyzna, który zajmował się już planowaniem ślubów z udziałem członków rodziny królewskiej, Mark Niemirenko, uważa, że suknia ślubna Mehan będzie kosztowała około 250 tysięcy funtów. Co więcej weźmy pod uwagę, że Meghan Markle będzie miała dwie suknie ślubne. Na wieczorne przyjęcie idąc śladem księżnej Kate, Meghan założy prawdopodobnie inną kreację. 

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle: kto płaci?

Zgodnie z tradycją i protokołem królewskim, za ślub płaci rodzina królewska. Jedyne koszty jakie pokrywa Meghan to koszt... sukni śkubnej. Podobnie było w 2011 roku - jedyną rzeczą, za którą zapłaciła wówczas księżna Kate była suknia ślubna od Alexandra McQueena warta 250 tysięcy funtów.

Jedynym pocieszeniem dla Brytyjczyków ma być jednak prognoza jednego z serwisów, która mówi, że ślub pary dzięki turystyce i drobiazgom sprzedawanych z tej okazji, zapewni brytyjskiej gospodarce niemal 500 milionów funtów!  

Jak Brytyjczycy szykują się do ślubu Meghan i Herry'ego, Meghan Markle, książę Harry
Fot. East News

Książę Harry i Meghan Markle FB
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.