Mark Zuckerberg, Even Spiegel, Facebook, Snapchat, main topic
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Walka technologicznych gigantów. Dlaczego Mark Zuckerberg zagraża twórcy Snapchata?

Gabriela Czernecka 19 lipca 2017 06:03
Mark Zuckerberg, Even Spiegel, Facebook, Snapchat, main topic
Fot. East News

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, nie zwalnia tempa. Jego majątek rośnie w zastraszającym tempie. Dobra koniunktura na amerykańskiej giełdzie sprawia, że majątki najbogatszych ludzi na świecie wciąż rosną. Gdy Mark Zuckerberg zakładał Facebooka, nikt nie sądził, że uda mu się odnieść tak spektakularny sukces. Obecnie Faceboook zalicza się do liderów technologicznych gigantów. Majątek Marka Zuckerberga w ciągu tygodnia wzbogacił się miliardy (!) dolarów.

 

Zobacz: Mark Zuckerberg został tatą! Z tej okazji 99% udziałów Facebooka przekaże na cele dobroczynne. Co za gest!

 

Zarobki Marka Zuckerberga

 

Okazuje się, że zaledwie w tydzień majątek Marka Zuckerberga wzbogacił się o 3,5 miliarda dolarów! Wszystko za sprawą dobrej koniunktury na amerykańskiej giełdzie. Jak podaje Forbes, od początku 2017 roku wycena akcji Facebooka wzrosła aż o 40 procent! Przypomnijmy, że majątek Marka Zucberberga szacuje się na 66,7 mld dolarów. Tym samym Mark Zuckerberg jest szóstym najbogatszym człowiekiem na świecie.

To niezbyt dobra wiadomość dla twórcy Snapchata, Evena Spiegela. Mąż Mirrandy Kerr stracił 3 mld dolarów w 4 miesiące. Niestety użytkownicy Snapchata coraz częściej porzucają aplikację na rzecz korzystania z Instagrama (funkcji Stories), który należy do Facebooka. Aplikacja Evena Spiegela nie rozwija, przez co nie jest w stanie nadążyć za konkurencją.

Warto dodać, że Mark Zuckerberg chętnie dzieli się swoim majątkiem. Zuckerberg został ojcem dokładnie 1 grudnia 2015 roku. Na świat przyszła wówczas córeczka Max, a miliarder w przypływie radości postanowił podzielić się zgromadzoną dotychczas sumą - twórca Facebooka przekazał na cele charytatywne aż 45 mld dolarów (!). 

 

Polecamy: Centrum bazy danych czy statek kosmiczny? Mark Zuckerberg pokazuje wnętrze budynku Facebooka

 

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wiedział w ogóle o jego istnieniu. Mark Zuckerberg zabłysnął, gdy w 2003 roku wynalazł tzw. Synapse Media Player. Projekt Zuckerberga potrafił dostosować listy odtwarzania do preferencji słuchającego. Dziś na nikim nie robi to wrażenia, ale wtedy było to innowacyjne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że o wynalazek Zucerberga zaczęły upominać się znane firmy w tym Microsoft oraz AOl, którzy próbowali wykupić aplikację. 

 

Mark Zuckerberg podjął wówczas bardzo ważną decyzję, którą zaznaczył swoją pozycję na rynku wielkich technologicznych mistrzów - odrzucił propozycje milionerów i udostępnił program całkowicie za darmo. By Facebook stał się jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych, Mark Zucerberg musiał włożyć w niego sporo pracy i … pieniędzy. Było warto. 

 

Przeczytaj także:  Mark Zuckerberg - Miliarder zajęty!

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.