Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski
O TYM SIĘ MÓWI

TYLKO U NAS! Znamy szczegóły filmu o życiu Ani Przybylskiej. Kto zagra główną rolę? Kiedy ruszą zdjęcia?

Konrad Szczęsny 21 kwietnia 2017 14:15
Anna Przybylska, Viva! 2008
Fot. Marek Straszewski

O filmie dotyczącym życia Ani Przybylskiej mówi się od ponad dwóch lat. Wiadomo, że obraz wyreżyseruje przyjaciel aktorki i odkrywca jej talentu, Radosław Piwowarski. Kiedy ruszą zdjęcia? Kto wcieli się w główną rolę? Kiedy film wejdzie na ekrany polskich kin? Sprawdźcie!

Polecamy też: „Jeśli chodziła się modlić do kościoła, to o życie, a nie o śmierć”. Wspomnienie Anny Przybylskiej

Film o życiu Ani Przybylskiej - data premiery

Prace nad produkcją filmu ruszą pełną parą w sierpniu 2017 r. Jak udało nam się dowiedzieć, plan zdjęciowy obejmie trzy miasta: Paryż, Gdynię oraz Warszawę. Choć poszukiwania obsady wciąż trwają, wiadomo, że mama Ani Przybylskiej, Krystyna, wyraziła zgodę na nakręcenie obrazu w grudniu 2016 r., choć początkowo rodzina nieżyjącej aktorki nie wyrażała na to zgody. Jednak z racji tego, że Radosław Piwowarski uważany jest za odkrywcę talentu Ani i był z nią zaprzyjaźniony, udało mu się przekonać panią Krystynę. Uważa ona, że jeśli ktokolwiek miałby nakręcić film o jej córce, to właśnie on, głównie ze względu na to, że był zawsze blisko z aktorką i traktował ją po ojcowsku.

Polecamy też: Takich gości jeszcze nie było! Kuba Wojewódzki zaprosił do studia dzieci Ani Przybylskiej

Kto zagra główną rolę w filmie o Ani Przybylskiej?

Choć nie wybrano jeszcze osoby, która wcieli się w główną rolę, wiadomo, jakie kryteria musi spełnić. Kandydatka do roli powinna być kobietą w wieku zbliżonym do wieku Ani, jednocześnie posiadając podobny do niej temperament  (choć ten jest oczywiście nie do powielenia) i bagaż doświadczeń, który sprawiłby, że w oczach odbiorcy byłaby autentyczna. Zaprzyjaźniona dziennikarka zaproponowała jako odtwórczynię głównej roli Agnieszkę Więdłochę, ze względu na fizyczne podobieństwo do Ani i styl bycia aktorki. Jak udało nam się dowiedzieć, jest ona brana pod uwagę przez Radosława Piwowarskiego. Co ciekawe, do reżysera pisały różne kobiety, które proponowały swoją kandydaturę: często podkreślały, że podobnie jak gwiazda mają trójkę dzieci i wydaje im się, że są podobne do gwiazdy, jeśli chodzi o wygląd (załączały oczywiście odpowiednie zdjęcia).

Zobacz też: „Wspominam Anię na wesoło” Przypominamy zdjęcia Ani Przybylskiej i Jarosława Bieniuka z VIVY!

Tytuł filmu o Ani Przybylskiej

Choć nie został on jeszcze ostatecznie ustalony, wstępny projekt zakłada, że będzie nosił tytuł „Gwiazda”.  Nie będzie to film biograficzny, a fabularny, którego fabuła dotyczyć będzie wkraczania aktorki w show-biznes, jej przyjazdu do Warszawy w 1997 r., poznaniu Radosława Piwowarskiego i udziału w castingu do roli w „Ciemnej Stronie Wenus”. Producentem obrazu będzie Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie, która potwierdziła medialne doniesienia. 

Relacja Ani Przybylskiej i Radosława Piwowarskiego

Radosław Piwowarski i Ania Przybylska nie tylko współpracowali ze sobą na polu zawodowym, lecz także przyjaźnili się. Ona podkreślała, że to reżyser odkrył jej talent, że podziwia go i jest dla niej autorytetem. On traktował ją po ojcowsku i wspierał zarówno we wszelkich przedsięwzięciach artystycznych, jak
i w wyzwaniach życia osobistego. Pani Krystyna Przybylska, mama Ani, ma do niego ogromną słabość właśnie ze względu na to, że otoczył jej córkę na początku kariery opieką i zawsze wspierał, gdy było to potrzebne.

Polecamy też: Dziś druga rocznica śmierci Anny Przybylskiej. Zobacz niepublikowane dotąd zdjęcia aktorki z VIVY!

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.