Jazmin Grimaldi z ojcem księciem Albertem II z Monako
Fot. George Pimentel/Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Jazmin Grimaldi: czym zajmuje się nieślubna córka księcia Alberta II z Monako?

Mieszka w Stanach Zjednoczonych i nie ma zamiaru zamieszkać w Monako

Katarzyna Piątkowska 6 lipca 2022 17:53
Jazmin Grimaldi z ojcem księciem Albertem II z Monako
Fot. George Pimentel/Getty Images

Wnuczka Grace Kelly, córka księcia Alberta II z Monako Jazmin Grimaldi ma na koncie dwa filmy. Wygląda więc na to, że próbuje iść w ślady słynnej babci, która jednak aktorstwo rzuciła dla miłości.

Jazmin jest córką księcia Alberta II i amerykanki Tamary Rotolo. Jej rodzice poznali się w Monako, gdzie Tamara była kelnerką podczas turnieju tenisowego. Od razu wpadła księciu w oko. Zabrał ją na rejs luksusowym jachtem, a nawet na przyjęcie w pałacu. Wdali się w romans, który zakończył się ciążą. Po jej powrocie do Stanów Zjednoczonych utrzymywali kontakt, który urwał się po tym jak urodziła się Jazmina.
Tamara Rotolo już w 1993 roku próbowała udowodnić, że ojcem jej córki jest książę Albert. Jednak sąd w Kalifornii odrzucił jej wniosek ze względów formalnych.

Nieślubna córka księcia Alberta II

Książę nie miał zamiaru przyznawać się do nieślubnego dziecka. Twierdził, że nie ma z nim nic wspólnego. Nic więc dziwnego, że o spotkaniach z dziewczynką w ogóle nie było mowy. Do czasu, aż przyjechał z oficjalną wizytą do USA. Rotolo dowiedziała się, że odwiedzi miejscowość Cody i tam się udała. Miejscowy reporter relacjonował to spotkanie: „Akurat żartował z dziećmi wręczającymi mu kwiaty, gdy nagle z tłumu gapiów wybiegła mała dziewczynka. Za nią wyszła wysoka brunetka. Tamara wzięła Jazmin na ręce i powiedziała Albertowi, że to jego dziecko. Zrobił się purpurowy, ale nie zdołał wydusić nawet słowa. Odwrócił się na pięcie i odszedł”,
W końcu książę przyznał się do ojcostwa. Nie miał innego wyjścia. Testy genetyczne były jednoznaczne.
Jednak publicznie do tego, że ma córkę przyznał się dopiero wtedy, gdy Jazmin skończyła czternaście lat. Poznali się trzy lata wcześniej, gdy odwiedziła go w Monako. Książę dał jej swoje nazwisko i zaproponował, żeby zamieszkała z nim w Monako.
Dziewczyna wolała jednak zostać z mamą w Stanach Zjednoczonych. W szkole katolickiej miała same dobre oceny, grała na pozycji napastnika w drużynie koszykarskiej w gimnazjum i, podobnie jak jej babcia, wykazywała talent aktorski.

Jakie łączą ją stosunki z ojcem?

Wygląda na to, że nienajgorsze choć dzieli ich przede wszystkim odległość (Jazmin mieszka w Stanach Zjednoczonych) i obowiązki księcia (nie przyjechał na uroczystość zakończenia studiów, bo w tym czasie oglądał pokaz Louis Vuitton w Monte Carlo).
Ich spotkania są sporadyczne, ale Jazmin bardzo się na nie cieszy. W 2012 roku widzieli się na rozdaniu nagród imienia księżnej Grace Kelly, na którym Albert pojawił się w towarzystwie żony księżnej Charlene. W 2018 roku została zaproszona do Monako na 60. urodziny ojca.
W 2020 roku razem pozowali na ściance podczas Hollywood For The Global Ocean Gala. Przyjaźni się z kuzynką Pauline Ducret, córką księżniczki Stephanie.
W 2015 roku udzieliła wywiadu „Vanity Fair”, w którym mówiła: „Jestem gotowa, by opowiedzieć swoją historię”.

Jazmin Grimaldi aktorką

Urodzona w Kalifornii Jazmin Grimaldi ukończyła Fordham University w Nowym Jorku w 2014 roku. Próbowała swoich sił jako piosenkarka i w 2019 roku wydała singiel. Ale wygląda na to, że ostatecznie postanowiła pójść w ślady swojej babci Grace Kelly. Twierdzi, że gdy zobaczyła babcię w filmie z 1956 roku „High Society” poczuła, że jest między nimi więź. „To był pierwszy raz, kiedy zdałam sobie sprawę, że coś nas łączy. Jestem pasjonatką aktorstwa, śpiewu i tańca. Zobaczyłam to też w niej w tym filmie. To był dla mnie prawdziwy moment przyprawiający o gęsią skórkę”.
Trzy lata po zakończeniu studiów zagrała w filmie „The Scarlet M”, a w 2020 roku w „Cykadach”. Na Amazon Prime można oglądać ją w serialu The Marvelous Mrs Maisel.

Bez prawa do tronu

Decyzją swojego dziadka księcia Rainiera II choć jest najstarszym dzieckiem Alberta nie ma prawa do dziedziczenia tronu. Rozwścieczony rozwiązłym życiem swojego syna Rainier zmienił konstytucję i tylko prawowici potomkowie mogą zasiadać na tronie Monako. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by po śmierci Alberta Jazmin odziedziczyła część jego majątku. Część, bo ma przecież jeszcze przyrodnie rodzeństwo, z którym jak twierdzi bardzo lubi spędzać czas, gdy odwiedza ojca. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.