Sprawdź nasze propozycje!

Ida Marszałek 26 marca 2020 19:35

Kwarantanna trwa już dość długo i wszyscy odczuwamy skutki zamknięcia w domach. Czynności, które do tej pory sprawiały nam radość zaczynają się powoli nudzić. Jeśli obejrzeliście już kilka filmów oraz seriali i odczuwacie zmęczenie materiału, mamy dobrą wiadomość: istnieje dla nich ciekawa alternatywa! Okazuje się, że ekrany waszych komputerów oraz telewizorów mogą dostarczyć innego rodzaju kulturalnej rozrywki. W Internecie znajdziemy bowiem nagrania zawierające pełne spektakle teatralne najwybitniejszych polskich reżyserów. Jest to może mniej oczywista i bardziej wymagająca forma rozrywki, ale dobrze jest oderwać się od rutyny, zwłaszcza teraz. Być może dzięki temu nasza wygodna kanapa stanie się fotelem teatralnym i na choć chwilę zapomnimy, że nie mamy kontaktu ze światem zewnętrznym. By ułatwić Wam zadanie wybraliśmy 7 świetnych spektakli, które na pewno warto zobaczyć. Wśród nich dzieła między innymi: Krzysztofa Warlikowskiego, Jana Klaty i Grzegorza Jarzyny! Jak widzicie, jest w czym wybierać. Zapraszamy zatem do naszej galerii!

Wszystkie zaprezentowane spektakle dostępne są na stronie ninateka.pl 

1/7
Spektakle w Internecie
Copyright @Materiały prasowe
1/7

"Makbet" w interpretacji Andrzeja Wajdy zrealizowany dla Teatru Telewizji. Spektakl niezwykle "kinowy", podrasowany efektami komputerowymi. Współczesne odczytanie Shakespeare’a, które udowadnia, że konflikty trawiące naszą rzeczywistość nigdy nie dobiegną końca.

2/7
Spektakle w Internecie
Copyright @Materiały prasowe
2/7

Witold Gombrowicz według Jerzego Jarockiego, czyli rozkładający na czynniki pierwsze konstrukt naszego świata spektakl "Kosmos". Sensu w otaczającej ich złożonej rzeczywistości poszukują dwaj młodzi mężczyźni, którzy przyjeżdżają na wakacje do Zakopanego. 

3/7
Spektakle w Internecie
Copyright @Materiały prasowe
3/7

Wstrząsający "Transfer!" Jana Klaty to wielogłosowa opowieść o powojennych przesiedleniach Polaków i wysiedleniach Niemców na teren Wrocławia. Mnogość perspektyw nie pozwala na czarno-białe rozpatrywanie historii, która tutaj budowana jest poprzez osobiste relacje i wspomnienia.

4/7
Spektakle w Internecie
Copyright @Materiały prasowe
4/7

Dzieło Mikołaja Gogola - "Rewizor" - odczytane przez Jerzego Stuhra dla Teatru Telewizji. Satyra na rzeczywistość rosyjską pod wodzą cara oraz przemocowe systemy władzy. Na prowincję przyjeżdża hulaka Chlestakow, który przez przypadek zostaje uznany za przysłanego na kontrolę rewizora.

5/7
Spektakle w Internecie
Copyright @Materiały prasowe
5/7

"Burza" Shakespeare’a w mrocznym, surowym ujęciu Krzysztofa Warlikowskiego. Mamy tu do czynienia ze współczesną historią katastrofy lotniczej, gdzie nie ma miejsca na baśniowość oryginału. Na scenie zobaczymy: Adama Ferencego oraz austriacką aktorkę Renate Jett.

6/7
Spektakle w Internecie
Copyright @Materiały prasowe
6/7

"Między nami dobrze jest" to film Grzegorza Jarzyny według tekstu Doroty Masłowskiej, składający się ze zmontowanych ujęć z teatralnej sceny. Jak określiła go wcielająca się w jedną z ról Aleksandra Popławska – „tragikomedia wirtualna o polskiej rzeczywistości”. 

7/7
Spektakle w Internecie
Copyright @Materiały prasowe
7/7

"Wymazywanie" Krystiana Lupy powstało na podstawie powieści Thomasa Bernharda. Jest to rozliczenie Europy z grzechu nacjonalizmu. Główny bohater spektaklu nie jest w stanie zapomnieć, że jego rodzinny dom służył jako powojenny schron dla nazistów. Na scenie między innymi: Piotr Skiba i Maja Komorowska.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.