Teatr Słowackiego, Kraków, Fantazja o Ludwiczku
Fot. Bartek Barczyk
ZE ŚWIATA KULTURY

Wyjątkowa premiera w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie... online!

Poznaj szczegóły tego wyjątkowego projektu

Konrad Szczęsny 26 marca 2020 18:39
Teatr Słowackiego, Kraków, Fantazja o Ludwiczku
Fot. Bartek Barczyk

Przebywasz w domu i nie masz pomysłu na wieczór? Świetnie się składa! Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przygotował wyjątkową premierę... online. Z uwagi na ograniczoną działalność placówek kulturalnych w czasie pandemii koronawirusa, wychodzi w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom widzów. Ta inicjatywa jest naprawdę szczególna!

Premiera „Fantazji o Ludwiczku” online. Gdzie obejrzeć spektakl?

IX Symfonia d-moll op 125. znana także jako „Symfonia radości”. Korona i synteza całego życia i twórczości Ludwiga van Beethovena. Cierpiący, zmagający się z losem i ze światem kompozytor wyraża w niej ideę ogólnej miłości i braterstwa, wiarę w lepsze jutro. Wyraża pewność, że walka – choćby najcięższa – skończyć się musi (i skończy się) zwycięstwem.

W chwili gdy temat „Ody do Radości” ma się zjawić po raz pierwszy, orkiestra milknie niespodziewanie. Zalega cisza. Nadaje to wejściu chóru charakter tajemniczy i boski. Muzyka wstępuje w serca z coraz większą pewnością siebie. To podbój, wojna wydana cierpieniu. „Oda” jest odpowiedzią na wszystko, co ciemne w naszej rzeczywistości.

Teatr Słowackiego, Kraków, Fantazja o Ludwiczku
Fot. Bartek Barczyk

Tekst i reżyseria: Daniel Malchar, Rafał Szumski

Wideo, multimedia i produkcja muzyczna: Paweł Penarski

Scenografia i kostiumy: Rafał Szumera

Choreografia: Aleksander Kopański

Opracowanie muzyczne: Daniel Malchar

Produkcja: Oliwia Kuc

Teatr Słowackiego, Kraków, Fantazja o Ludwiczku
Fot. Bartek Barczyk

Obsada: Ewelina Cassette, Karolina Kamińska, Karolina Kazoń, Alina Szczegielniak, Tomasz Międzik, Daniel Malchar, Antoni Milancej i Rafał Szumera

Do zobaczenia w piątek o godzinie 20:00 pod tym adresem: https://www.facebook.com/TeatrSlowackiego/

Więcej informacji: Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie / www.teatrwkrakowie.pl  

Teatr Słowackiego, Kraków, Fantazja o Ludwiczku
Fot. Bartek Barczyk

TAGI #Kraków #teatr

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.