Misiek Koterski, Michał Koterski, Viva! kwiecień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
KULTURA

Adaś Miauczyński powraca! W rolę sfrustrowanego inteligenta wcielił się... Michał Koterski  

W kultowej roli Marek Koterski obsadził syna!

Katarzyna Piątkowska 26 lipca 2018 17:32
Misiek Koterski, Michał Koterski, Viva! kwiecień 2018
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Żywą emanację ciemnej strony i podświadomości przeciętnego Polaka”, jak określają Adasia Miauczyńskiego krytycy, wymyślił Marek Koterski.  W tę rolę trzykrotnie wcielał się Marek Kondrat. Jednak tym razem, w filmie 7 uczuć sfrustrowanego polskiego inteligenta zagra… Michał Koterski. O roli opowiadał Beacie Nowickiej w wywiadzie dla VIVY!: „Zrozumiałem, że tej postaci trzeba oddać całego siebie, wszystkie swoje emocje. Po prostu trzeba na ten czas stać się Adamem Miauczyńskim”.

Dzieciństwo Adasia

7 uczuć opowiada o dzieciństwie Adasia Mauczyńskiego. Ale twórcy zapowiadają, że nie mogą nic o filmie opowiedzieć, żeby nie zabierać widzom przyjemności z przeżywania emocji w trakcie projekcji.

Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
„Śmiało możemy natomiast powiedzieć, że czegoś takiego w światowej kinematografii jeszcze nie było! Ta absolutnie wyjątkowa, ważna, mądra, wzruszająca, ale też pełna charakterystycznego dla Marka Koterskiego humoru produkcja, która może pochwalić się iście gwiazdorską obsadą”. Kogo zobaczymy na ekranie obok Michała Koterskiego? W rolę jego rodziców wcielili się Maja Ostaszewska i Robert Więckiewicz. Nie zabraknie Marcina Dorocińskiego, Katarzyny Figury, Małgorzaty Bogdańskiej, Gabrieli Muskały, Andrzeja Chyry, Tomasza Karolaka, Soni Bohosiewicz, Joanny Kulig, Łukasza Simlata, Edyty Herbuś, Magdaleny Cieleckiej, Cezarego Pazury i wielu innych artystów.

Oszołom i obibok?

Na łamach VIVY! pochwalił się też, co mówił o nim Marcin Dorociński, z którym zagrał dużo scen: „Marcin w przerwie usiadł obok mnie i mówi tak: Jak przyszedłem do tego filmu i twój ojciec powiedział, że będziesz grał główną rolę, pomyślałem sobie: „Kurwa mać! Będziemy mieli do czynienia z oszołomem, obibokiem, będziemy się z tobą użerać, będziesz się spóźniał, wszystko rozwalisz…Masakra. I teraz ci powiem, że jestem pod ogromnym wrażeniem, bo nikt tu nie był tak przygotowany jak ty. Patrzenie na to jak się rozwijasz to była sama przyjemność”. Tak się ucieszyłem, że zawołałem ojca: „Chodź! Chodź i posłuchaj, co o mnie mówi ten wspaniały aktor”.

Premiera w Gdyni

Premiera odbędzie się w Gdyni podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film będzie walczył o Złote Lwy.

Michał Koterski, choć występował już w filmach ojca, do tej pory nie dostał głównej roli. A to było jego wielkie marzenie. W wywiadzie do VIVY! mówił: „Po spektaklu Mayday 2, w którym gram podszedł do mnie ojciec i mówi: „Chciałem ci złożyć propozycję, nie jako ojciec, ale jako reżyser, głównej roli w moim filmie”. Do dziś czuję dreszcze. Z jednej strony poczułem ogromną radość, że spełniło się moje marzenie, z drugiej tak mnie zamurowało, że pojawił się ogromny lęk, jakiego w życiu nie poczułem. Zdałem sobie sprawę, co on mi zaproponował. Spełnić marzenie to jedno, ale sprostać tej robocie to drugie”.

Czy Michał Koterski sprostał postawionemu przed nim zadaniu? Zobaczymy już we wrześniu.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.