21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Fot. Materiały prasowe/Fot. Arie Oper Świata. Fot. Ryszard Kornecki
ZE ŚWIATA SZTUKI

A może spędzić lato w… operze? Zapraszamy na 21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej!

Marcin Brzeziński 2 czerwca 2017 09:00
21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Fot. Materiały prasowe/Fot. Arie Oper Świata. Fot. Ryszard Kornecki

W dniach od 9 czerwca do 2 lipca Opera Krakowska zaprasza na 21. edycję Letniego Festiwalu. Zainauguruje go premiera „Opowieści Hoffmanna” Jacquesa Offenbacha. Spektakl przygotowuje Michał Znaniecki, który jest również autorem kostiumów. Kierownictwo muzyczne objął Tomasz Tokarczyk, scenografię przygotowuje Luigi Scoglio, a choreografię Diana Theocharidis. W partii Hoffmanna usłyszymy Tomasza Kuka i Dominika Sutowicza, a Olimpii, Antoniny, Giulietty oraz Stelli - Katarzynę Oleś-Blacha i Marcelinę Beucher.

 

Polecamy też: Cały teatr na naszej głowie! Polecam niezwykłą wystawę kapeluszy w Operze Narodowej w Warszawie!
 

 

Taniec na Wawelu

W czerwcu, Opera Krakowska tradycyjnie opuści swój gmach, by publiczność mogła delektować się muzyką i tańcem na najpiękniejszym polskim dziedzińcu zamkowym. W tegorocznym koncercie „Arie Oper Świata” (25 czerwca) wystąpią: Ewa Hornyáková i Daniel Čapkovič, soliści Teatru Narodowego w Bratysławie. W koncercie usłyszymy również solistów Opery Krakowskiej: Katarzynę Oleś-Blacha, Tomasza Kuka, Andrzeja Lamperta i Wołodymyra Pańkiwa. Już po raz ósmy Opera Krakowska zaprasza też na galę baletową „Grand pas…!”. 29 czerwca na Dziedzińcu Arkadowym Zamku na Wawelu zatańczą soliści baletu ze Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie (Romina Kolodziej i Damian Šimko), Teatru w Koszycach (Ami Fujikawa i Maksym Sklyar), Polskiego Baletu Narodowego i Opery Krakowskiej. Ważnym punktem wieczoru będzie wykonanie przez Polski Balet Narodowy słynnego „Bolera” do muzyki Ravela w choreografii Krzysztofa Pastora. Dla miłośników tańca Opera Krakowska przygotowała jeszcze jedną propozycję - spektakl baletowy „Dwie Historie - jeden Taniec” (18 i 19 czerwca) – oryginalne przedstawienie, któremu rytm nadaje muzyka jazzowa. W spektaklu z muzyką zagraną na żywo przez Piotra Orzechowskiego (fortepian) i Krzysztofa Ścierańskiego (gitara basowa) zatańczy Zespół Baletu Opery Krakowskiej.

 

21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Fot. Materiały prasowe/Dwie Historie - jeden Taniec. Fot. Ryszard Kornecki

Spektakl baletowy „Dwie Historie - jeden Taniec” z muzyką jazzową.

 

Polecamy też: Wielka wystawa Balenciagi w Londynie już otwarta! Dlaczego warto ją odwiedzić?
 

Carmen i Don Pasquale

W przestrzeni wawelskiego dziedzińca zabrzmi także słynna habanera, seguidilla i toast torreadora. 27 czerwca pokazana zostanie bowiem „Carmen” Georgesa Bizeta w reżyserii Laco Adamika. W tytułowej partii usłyszymy Monikę Ledzion-Porczyńską, jako Don José Pawła Skałubę, a w roli Micaëli Wiolettę Chodowicz. Festiwal zakończy zaś „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w reżyserii Jerzego Stuhra (30 czerwca i 2 lipca). Rezerwację i sprzedaż karnetów prowadzi kasa Opery. Pełen program na www.opera.krakow.pl. Do zobaczenia w Krakowie!

 

21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej
Fot. Materiały prasowe/Don Pasquale. Scena zbiorowa. Fot. Ryszard Kornecki

Scena z „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego w reżyserii Jerzego Stuhra.

 

Polecamy też: Najbardziej tajemniczy projektant świata, Martin Margiela bohaterem wystawy w Antwerpii!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.