Małgorzata Socha i Mariusz Szydeł na wernisażu artysty
Fot. Dariusz Gałązka/AKPA
VIVA! Tylko u nas

Gwiazdy na wernisażu wystawy "Couples" Mariusza Szydeł

Obrazy oglądali Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Michał Piróg, Marcin Tyszka...

Katarzyna Piątkowska 24 listopada 2022 17:31
Małgorzata Socha i Mariusz Szydeł na wernisażu artysty
Fot. Dariusz Gałązka/AKPA

Mariusz Szydeł od dzieciństwa marzył o tym, żeby malować. Na poważnie zaczął malować w 2018 roku. Jak mówi malarstwo jest jego pasją i sposobem na wyrażenie siebie w otaczającym go świecie. Jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Mariusz wystawiał już w takich galeriach jak Art. Jed Gallery Sankt Mortiz, Van Gogh Art Gallery Madrid, Galeria Gaudi Madrid, Fp Art Online Geneva czy Art Gallery Espace.

Wystawa Couples

Tym razem w Fabryce Norblina (dzięki gościnności Fundacji Fabryki Norblina) pokazał kolekcję obrazów zatytułowaną „Couples”. Najnowsze obrazy oglądali Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Marta Dąbrowska, Katarzyna Jungowska, Michał Piróg, Marcin Tyszka. Artysta mówił o tej kolekcji: „Jedną z moich wielkich pasji są podróże. Poznawanie miejsc, kultury, kuchni. Podróże to nie tylko zwiedzanie zabytków, galerii, podziwianie pięknych widoków, ale również obserwowanie ludzi, ich zachowań, obyczajów, rutyny dnia codziennego. Ludzie to nie tylko jednostki, to pary, grupy społeczne. Skupiłem się na obserwowaniu par, ich rytuałów i całej energii towarzyszącej danej relacji. Odkryłem, że jest to magiczne i wyjątkowe. Postanowiłem odzwierciedlić moje doświadczenia na płótnie tworząc kolekcję „COUPLES” – „PARY”. Każdy obraz zabierze widza w podróż w inne miejsce, między innymi do Aspen, Comporta, Capri, Tylum, Mykons, Miami, Ibiza”.
Wystawę COUPLES można oglądać jeszcze do 28 listopada, a część dochodu ze sprzedaży prac zostanie przekazana na cele statutowe Fundacji Fabryki Norblina.

Zobaczcie zdjęcia gości odwiedzających wystawę:

Małgorzata Socha i Mariusz Szydeł
Fot. materiały prasowe
fot. Małgorzata Socha i bohater wieczoru Mariusz Szydeł

Michał Piróg i Mariusz Szydeł
Fot. materiały prasowe
fot. Mariusz Szydeł i Michał Piróg na tle obrazów z kolekcji "Couples"

Katarzyna Zielińska i Mariusz Szydeł
Fot. materiały prasowe
fot. Katarzyna Zielińska i Mariusz Szydeł

Mariusz Szydeł, Marta Dąbrowska, Katarzyna Jungowska i Paweł Bieńkowski
Fot. materiały prasowe
fot. Mariusz Szydeł, Marta Dąbrowska, Katarzyna Jungowska i Paweł Bieńkowski

Marcin Tyszka i Mariusz Szydeł
Fot. Dariusz Gałązka/AKPA
fot. Marcin Tyszka i Mariusz Szydeł.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?