Od księżniczki Madeleine nie dało się oderwać wzroku!

Gabriela Czernecka 10 grudnia 2019 21:02

Laureatka literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk odebrała dzisiaj, 10 grudnia 2019 roku, złoty medal z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa.  Uroczysta i podniosła ceremonia wręczenia laureatom nagród odbyła się kilka godzin temu w Sztokholmie. Nagroda Nobla w dziedzinie literatury trafiła do pisarza tworzącego w języku polskim po raz piąty. Tuż po wręczeniu nagród odbył się uroczysty, królewski bankiet noblowski, podczas którego Olga Tokarczuk znów miała na sobie kreację od Gosi Baczyńskiej.  Suknia, choć przez wielu określana za bardzo skromną, miała ukryte znaczenie i była pewnego rodzaju hołdem, jak mówiła Olga Tokarczuk: „moim ukłonem dla sióstr feministek-sufrażystek”. Podczas uroczystego bankietu królewskiego polska pisarka pojawiła się w towarzystwie księcia Daniela, męża następczyni szwedzkiego tronu, księżniczki Victorii. Ta z kolei towarzyszyła nobliście z dziedziny fizyki, Jamesowi Peeblesowi. Książę Carl Philip towarzyszył profesor Esther Duflo, a jego żona księżna Sofia miała przyjemność spędzenia wieczoru w towarzystwie profesora Didiera Queloza, noblisty z dziedziny fizyki. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak postać księżniczki Madeleine, a to za sprawą jej przykuwającej uwagę sukni. Zobaczcie, jak prezentowali się goście.  

1/7
Olga Tokarczuk, bankiet
Copyright @East News
1/7

Olga Tokarczuk w towarzystwie księcia Daniela, męża następczyni szwedzkiego tronu, księżniczki Victorii.

2/7
Królewski bankiet noblowski
Copyright @Getty Images
2/7

Księżniczka Victoria tego wieczoru towarzyszyła laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, Jamesowi Peeblesowi.

3/7
Królewski bankiet noblowski:
Copyright @JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News
3/7

Księżniczka Victoria na zdjęciu z noblistami w dziedzinie fizyki: z lewej strony Michel Mayor, a z prawej James Peebles

4/7
Królewski bankiet noblowski: książę Carl Philip
Copyright @Getty Images
4/7

Książę Carl Philip, nazywany najprzystojniejszym księciem na świecie, w towarzystwie profesor Esther Duflo

5/7
Noblowski bankiet królewski: księżniczka Madeleine
Copyright @Getty Images
5/7

Największą uwagę przykuwała księżniczka Madeleine, najmłodsza córka króla Karola XVI Gustawa.

6/7
Noblowski bankiet królewski: księżniczka Madeleine i Professor William G. Kaelin Jr
Copyright @Getty Images
6/7

Kreacja księżniczki Madeleine w neonowym, różowym odcieniu sprawiała, że nie dało się oderwać od niej wzroku. Na zdjęciu z  profesorem Williamem G. Kaelin Juniorem

7/7
Noblowski bankiet królewski: księżna Sofia
Copyright @Getty Images
7/7

Na zdjęciu żona księcia Carla Philipa, księżna Sofia, a towarzyszy jej laureat Nagrody Nobla z dziedziny fizyki Didier Queloz.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.