zespół TULIA, Eurowizja 2019
Fot. Instagram @tulia.official
O TYM SIĘ MÓWI

Znamy utwór Tulii na Eurowizję 2019!

Posłuchaj piosenki, która w maju wybrzmi w biało-czerwonych barwach

Konrad Szczęsny 8 marca 2019 17:01
zespół TULIA, Eurowizja 2019
Fot. Instagram @tulia.official

W piątek 15 lutego Telewizji Polska ogłosiła, że reprezentantem nadwiślańskiego kraju w Tel Awiwie będzie kwartet Tulia. To one zostały wybrane przez specjalnie powołaną komisję spośród 134 zgłoszeń, które napłynęły do siedziby stacji. Dziś natomiast ogłoszono, jaki utwór wykonają w maju w Izraelu! Zgodnie z oczekiwaniami, to piosenka Pali się (Fire of love).

Eurowizja 2019: Znamy piosenkę Tulii

Już w czwartek 7 marca za pośrednictwem mediów społecznościowych Tulia poinformowała fanów i media, że premiera piosenki, z którą będą reprezentowały Polskę na Eurowizji w Tel Awiwie odbędzie się 8 marca o godzinie 17.00 i informację podać ma „TVP w specjalnym komunikacie”.

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, kwartet wykona w Izraelu utwór Pali się (fire of love), kompozycję Nadii Dalin do słów Sonii Krasny (tekst polski) oraz Allana Richa i Juda Friedmana (tekst angielski), pochodzącą z wersji deluxe ich debiutanckiej płyty. Nową wersję piosenki, z częścią tekstu w języku angielskim i zmianami w aranżacji, opublikowano w serwisach streamingowych, zaś teledysk w serwisie VEVO punktualnie o 17.00 (do odsłuchania poniżej). Premiera miała także miejsce w Teleexpressie

„Fire of Love ( Pali się) ” to najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki - zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z ultra nowoczesnym aranżem daje piorunujące, niepowtarzalne i natychmiast rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie. To specyficzne brzmienie przyniosło już rzesze fanów Tulii na świecie, a występ na Eurowizji da szansę to grono jeszcze powiększyć”, czytamy w komunikacie prasowym.

Kim jest Tulia?

Zespół tworzą Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz, Patrycja Nowicka i Tulia Biczek, które współpracują ze sobą od 2017 roku, zaś ich styl to połączenie muzyki folkowej oraz nowoczesnego popu. Popularność zyskały rok temu za sprawą coveru Enjoy the silence grupy Depeche Mode, który 16 lutego 2018 roku zamieszczono w serwisie Youtube. Do tej pory nagranie odtworzono ponad 3 miliony razy. Szybko podpisały też kontrakt płytowy z Universal Music Polska.

Mimo że po wygranej zespołu w koncercie Debiutów na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu z utworem Jeszcze cię nie ma (zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS) dużo mówiło się o ich udziale w Eurowizji, plotki te przycichły jesienią, gdy okazało się, że publiczny nadawca negocjuje udział w majowym widowisku z Natalią Szroeder.

Zgodnie z wylosowaną przez organizatorów w styczniu kolejną, Tulia zaprezentuje się w pierwszej połowie pierwszego półfinału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 14 maja 2019 roku  

zespół TULIA, Eurowizja 2019
Fot. Instagram @tulia.official

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.