Natalia Szroeder
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Wspaniałe wieści! Natalia Szroeder ma powody do radości...

Co na to partner wokalistki?

Konrad Szczęsny 19 grudnia 2018 10:11
Natalia Szroeder
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Po wygranej Roksany Węgiel w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci prezes TVP Jacek Kurski ma apetyt na sukces także w dorosłej wersji wydarzenia! Nic dziwnego, że dokłada wszelkich starań, aby w maju w Tel Awiwie reprezentował nas artysta, który będzie gwarancją perfekcyjnie dopracowanego występu. Według najnowszych doniesień, jego tajną bronią ma okazać się... Natalia Szroeder! Czy w tych plotkach jest ziarno prawdy?

Eurowizja 2019: Jacek Kurski o wyborze reprezentanta Polski do Tel Awiwu

Już ostatnie słowa prezesa TVP wskazywały na to, że przed przyszłoroczną Eurowizją nie odbędą się krajowe eliminacje, których celem będzie wyłonienie reprezentanta Polski.

„Zastanawiamy się, czy to będzie „dyktatorska” decyzja prezesa Telewizji Polskiej czy jednak konkurs. Czasem jest tak, że gusta jury są bardzo dziwne i rozchodzą się z gustami ludzi”, mówił tydzień temu w audycji Marcina Wojciechowskiego w Radiu Zet Jacek Kurski.

Podkreślił on, że po wygranej Roksany Węgiel na Eurowizji Dziecięcej w Mińsku, apetyt na sukces jest duży i kwestia wyboru reprezentanta na dorosłą wersję wydarzenia to jedna z kluczowych kwestii, dyskutowanych w gabinecie prezesa.

„Czasem jest lepiej zrobić taki wybór intuicyjny, ale wtedy trzeba ponosić za niego pełną odpowiedzialność. Z Roksaną się udało. To był strzał w dziesiątkę. Szukamy formuły”, zdradził.

Dodał jednocześnie, że krajowe eliminacje, które były organizowane w poprzednich latach, nie były najlepszym rozwiązaniem.

„Wiemy, dlaczego eliminacje nie udawały się do tej pory. Mieliśmy sygnały od prestiżowych, najlepszych polskich wykonawców, że nie chcą uczestniczyć w eliminacjach, gdzie dziewięciu czy dziesięciu artystów musi przegrać, a jeden wygrywa. Jest to takie trochę „liczenie koni na targu”. W związku z czym szukamy formuły bardziej dyskrecjonalnej, która zaangażuje najlepszych, ale jednocześnie nie będzie takiego otwartego konkursu. Może to jest właściwa formuła. Szczegółów jeszcze nie potrafię podać”, zwierzył się Jacek Kurski.

Eurowizja 2019: Natalia Szroeder reprezentantką Polski w Izraelu?

Nieco więcej szczegółów podał dzisiejszy Fakt. Informator dziennika twierdzi, że Telewizja Polska negocjuje wyjazd do Tel Awiwu z 23-letnią Natalią Szroeder, która wylansowała kilka doskonale przyjętych przez publiczność hitów i w 2016 roku brała udział w Krajowych Eliminacjach przed Eurowizją, która wówczas została zorganizowana w Sztokholmie. Zajęła wówczas 5. miejsce na 9. uczestników.

„Prezesowi TVP zależy na pozyskaniu dobrego nazwiska. Ostatnie preselekcje się nie sprawdzały, bo dużo znanych osób odmawiało udziału. Nie chcieli rywalizować z nieznanymi, a czasami obciachowymi muzykami”, twierdzi źródło tabloidu. 

Receptą na sukces ma okazać się właśnie 23-letnia wokalistka, która o pomoc w znalezieniu odpowiedniego utworu poprosiła swojego partnera, Kubę „Quebonafide" Grabowskiego. Postawiła także telewizji twarde warunki, od których spełnienia uzależnia udział w przyszłorocznej Eurowizji.

„Natalia mówi, że jej udział zależy od piosenki i budżetu jaki dostałaby od TVP. Quebo pomaga jej teraz ściągnąć dobrych producentów i muzyków, którzy stworzą ciekawy kawałek. Jeśli piosenka spodoba się w TVP Natalia jest gotowa być naszą kandydatką”, podkreśla informator dziennika.

Póki co sama zainteresowana tych doniesień nie skomentowała. Czy faktycznie Natalia Szroeder zdecyduje się na wyjazd do Tel Awiwu?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

przyczajona tygrysica 🐾

Post udostępniony przez Natalia Szroeder (@natalia_szroeder)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

zima jest mroźna dla tych, którzy nie mają ciepłych wspomnień

Post udostępniony przez Natalia Szroeder (@natalia_szroeder)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.