Dlaczego wokalista nosi na palcu obrączkę?

Konrad Szczęsny 3 kwietnia 2018 09:00

Choć Andrzej Piaseczny rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, co jakiś czas wokalista uchyla rąbka tajemnicy, dotyczącego osobistych życiowych wyborów. Media szczególnie interesują się jego życiem rodzinnym. Artystka wielokrotnie podkreślał, że pozostaje w wyjątkowo dobrych relacjach ze starszym bratem i młodszą siostrą. Teraz na jaw wyszedł sekret dotyczący obrączki, którą nosi na palcu...

Dzieciństwo Andrzeja Piasecznego: relacje z mamą i tatą

Andrzej Piaseczny wychował się w Pionkach, miejscowości położonej w województwie mazowieckim. Zawsze podkreśla, że od najmłodszych lat czuł silną więź z rodziną: bratem, siostrą oraz mamą i tatą.

„Jedno z najprzyjemniejszych wspomnień? Mam może pięć lat. Jest niedziela, ojciec nie idzie do pracy. Wyskakujemy z bratem z łóżek i biegniemy do sypialni rodziców. Baraszkujemy, przytulam się do taty, czuję zapach jego skóry”, wspominał wyraźnie poruszony piosenkarz w jednym z ostatnich wywiadów.

Jednak gdy dorósł, jego relacje z ojcem były chłodne. Panowie długo nie mogli znaleźć wspólnego języka. Zmieniło się to dopiero, gdy tata piosenkarza zachorował na nowotwór.

„Z mamą byłem bliżej, częściej rozmawialiśmy. Ojciec był wymagający, miałem wrażenie, że nie wszystkie moje życiowe wybory akceptuje. To się zmieniło, gdy tata zapadł na raka. Jego choroba zbiegła się z moim pierwszym sukcesem, czyli nagraniem płyty z Robertem Chojnackim. (...) Nigdy nie odbyliśmy z tatą długiej, ważnej rozmowy o życiu. (...) Przed śmiercią tata zdążył mi powiedzieć, że jest ze mnie dumny”, mówił wyraźnie wzruszony we wrześniu 2017 roku w Twoim Stylu.

Dla Piaska było to niezwykle oczyszczające i sprawiło, że inaczej zaczął patrzeć na życie.

„Trudno opisać, jak ważne były dla mnie te słowa. Nie wiem, czy ja mu powiedziałem, że jestem z niego dumny. To coś, czego trzeba się nauczyć. Do głowy mi nie przyszło, żeby powiedzieć: „Tato, ja też jestem z ciebie dumny”. To znaczy, że nie byłem wystarczająco dorosły. Żałuję, że ważne słowa nie padły. Jestem pewien, że ojciec jest świadom moich uczuć. Wierzę, że kiedyś się spotkamy po tamtej stronie”, wyznał wokalista.

Dlaczego Andrzej Piaseczny nosi na palcu obrączkę?

Okazuje się, że po odejściu taty piosenkarz nosił przez długi czas na palcu jego obrączkę jako wyraz pamięci i więzi, jaka go z nim łączyła. Po jego śmierci zaopiekował się mamą i siostrą. Do dziś dba szczególnie o swoją rodzicielkę. Nie chce, żeby czuła się opuszczona i samotna, dlatego codziennie rozmawiają przez telefon i spędzają ze sobą każdą wolną chwilę.

W jednym z wywiadów mama Piaska podkreśliła, że „wyrósł na normalnego człowieka, nie jest wyniosły, rozmawia ze wszystkimi na ulicy, zawsze mówi „dzień dobry”. 

Choć ból po stracie taty wciąż towarzyszy wokaliście, stara się on być jak najlepszym synem dla swojej ukochanej mamy, bratem dla rodzeństwa i wujkiem dla ich dzieci.  

1/5
Sekret obrączki Piaska ujrzał światło dzienne
Copyright @East News
1/5

Andrzej Piaseczny nosi na palcu obrączkę swojego taty. Wokalista robi to, by uczcić pamięć rodzica, który zmarł jakiś czas temu na nowotwór.

2/5
Andrzej Piaseczny
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
2/5

Andrzej Piaseczny podkreślał w wywiadach, że jego relacja z tatą nie należała do najbardziej serdecznych. Jednak ojciec na łożu śmierci powiedział synowi, że jest z niego dumny.

3/5
Andrzej Piaseczny
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
3/5

Andrzej Piaseczny zapewniał w wywiadach, że jest „maminsynkiem” i od zawsze miał lepszą relację z mamą.

4/5
Andrzej Piaseczny
Copyright @East News
4/5

Andrzeja Piasecznego i jego mamę łączy wyjątkowa więź. Rozmawiają ze sobą codziennie i starają się spędzać razem każdą wolną chwilę.

5/5
Andrzej Piaseczny VIVA 2015
Copyright @ Marlena Bielinska/MOVE
5/5

Andrzej Piaseczny stara się również dbać o swoje relacje z bratem i siostrą.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.