Rocznica urodzin George Michael
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Nowa piosenka George'a Michaela. Posłuchaj This Is How (We Want You To Get High)

Od śmierci artysty miną w tym roku trzy lata...

Konrad Szczęsny 6 listopada 2019 17:02
Rocznica urodzin George Michael
Fot. Getty Images

Do serwisów VEVO, Youtube i tych streamingowych trafił dzisiaj utwór „This Is How (We Want You To Get High)” zmarłego w 2016 roku George'a Michaela. To pierwszy singiel artysty wydany od 2012 roku. Ma promować film „Last Christmas” w reżyserii Paula Feiga. Posłuchaj tej propozycji!

Nowa piosenka George'a Michaela

„Last Christmas” to opowieść, do której powstania przyczynił się... najsłynniejszy świąteczny przebój z repertuaru George’a & Wham!

35 lat po premierze kultowego „Last Christmas” fani singla otrzymują niesamowitą niespodziankę w postaci „This Is How (We Want You to Get High)”, promującą film zatytułowany jak bożonarodzeniowy klasyk artysty. To funkowy, rytmiczny utwór, który świetnie pasuje do finału „Last Christmas” – filmu zainspirowanego muzyką George’a Michaela i zespołu Wham!.

Autorami i producentami singla są George Michael oraz James Jackman, wieloletni współpracownik artysty. Utwór powstał podczas ostatniej sesji nagraniowej wokalisty.

To pierwszy premierowy materiał George’a od siedmiu lat. Autorem tekstu „This Is How (We Want You To Get High)” jest sam artysta, który jak zwykle zamieścił w nim cenne społeczne obserwacje oraz dużą dawkę gorzkiego humoru.

Prace nad kompozycją rozpoczęły się na początku 2012 roku. Utwór rozwijał się podczas sesji w Air Studios w Londynie, a końcowe szlify odbyły się pod koniec 2015, podczas ostatnich sesji nagraniowych z udziałem George’a.

Film Last Christmas

Na soundtracku „Last Christmas”, komedii romantycznej zainspirowanej świątecznym hitem, znajdują się trzy utwory Wham! oraz dwanaście solowych piosenek George’a Michaela. Reżyser Paul Feig („Druhny”, „Mad Men”) opisuje obraz jako „list miłosny do George’a”.

Współautorką scenariusza do filmu jest laureatka Oscara Emma Thompson, która zagrała również w filmie jedną z głównych ról. W „Last Christmas” zobaczymy także Emilię Clarke („Gra o tron”) oraz Henry’ego Goldinga („Crazy Rich Asians”).

Thompson odwiedziła George’a w jego domu w północnym Londynie wiosną 2013, by omówić pomysł na scenariusz. Michaelowi bardzo spodobały się pomysły aktorki i udzielił błogosławieństwa projektowi. Artysta na bieżąco czytał kolejne wersje scenariusza, aż do niespodziewanej śmierci w grudniu 2016.

Wiosną 2018, po dyskusjach, które piosenki powinny znaleźć się w filmie, Emma Thompson miała możliwość posłuchania kilku nowych, ukończonych, lecz niewydanych wcześniej utworów George’a Michaela. Od razu zachwyciła się „This Is How (We Want You to Get High)”. Aktorka podkreśliła, że ten kawałek najlepiej oddaje wątki poruszone w scenariuszu.

Film trafi do polskich kin 29 listopada 2019, natomiast premiera soundtracku zaplanowana jest na 8 listopada.  

George Michael zmarł nagle w grudniu 2016 roku:

George Michael
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.