Eleonora Niemen, Czesław Niemen, Natalia Niemen
Fot. Sławomir Wojno/PAP
DZIECI GWIAZD

Córka Czesława Niemena dorastała w cieniu starszej siostry i sławnego ojca. Dziś stroni od mediów i sławy

Co wiemy o Eleonorze Niemen?

Karol Sowa 2 sierpnia 2023 19:56
Eleonora Niemen, Czesław Niemen, Natalia Niemen
Fot. Sławomir Wojno/PAP

Pierwszą żoną Czesława Niemena była Maria Klauzunik. Niedługo po ślubie para doczekała się córki — Marii. Niestety ten związek nie przetrwał próby czasu. Gdy ich małżeństwo oficjalnie przeszło do historii, legendarny muzyk związał się z o 16 lat młodszą Małgorzatą Krzewińską. Owocem ich miłości są: Natalia i Eleonora. Co wiemy o najmłodszym dziecku wokalisty?

Kim jest najmłodsza córka Czesława Niemena — Eleonora Niemen?

Eleonora w porównaniu do swojej starszej siostry żyje w cieniu. Nie interesuje jej błysk fleszy czy imprezy branżowe. I choć w przeszłości próbowała swoich sił w środowisku artystycznym, dzisiaj niewiele o niej wiadomo.

Z medialnych doniesień wynika, że karierę zaczynała w chórkach u Natalii Kukulskiej. Co więcej, przed laty występowała na jednej scenie nie tylko ze sławnym ojcem i siostrą. W 1997 roku wraz z rodziną zaprezentowała swoje umiejętności u boku takich wokalistów jak: Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Katarzyna Nosowska czy Edyta Bartosiewicz. Było to wówczas nagranie charytatywne singla — Moja i twoja nadzieja. Miał on promować kasetę różnych wykonawców — Wznieś serce. Dodatkowo współpracowała z wieloma polskimi piosenkarzami. Jest również autorką muzyki do filmu Obce ciało Jana Holubka. Natomiast w 2002 roku wydała debiutancki album Eleonora Niemen. Wytwórnia Mix Studio, która odpowiadała za ten krążek, już nie istnieje. Jej ojciec w rozmowie z Sound and Vision przyznał: „Eleonora ma duże wyczucie formy, harmonii, jest świetnym melodykiem. Moim zdaniem napisała niezwykłe piosenki”.

Czy ona marzy o wielkiej karierze? „Wydaje mi się, że kariera to nie jest coś, o czym można marzyć, lecz to, co się robi. Dopóki działam, robię to, co chcę, nie muszę o niczym marzyć. Marzy się o czymś, czego nie ma”, mówiła w jednej z rozmów.

Obecnie żyje w cieniu i niewiele więcej o niej wiadomo. Niektóre źródła dodają, że Eleonora ułożyła sobie życie. Ma szczęśliwą rodzinę i zajmuje się realizacją dźwięku. Specjalizuje się w renowacji.  Od 2015 roku prowadzi bloga.

Jej nazwisko — Atalay — sugeruje, że jej mąż nie jest Polakiem.

CZYTAJ TEŻ: Zamieszkała z nim i jego rodziną, traktowała go jak brata. Justyna Steczkowska wiele zawdzięcza Grzegorzowi Ciechowskiemu

Eleonora Niemen, Czesław Niemen, Natalia Niemen, 1989 rok

Eleonora Niemen, Czesław Niemen, Natalia Niemen
Fot. Sławomir Wojno/PAP

Eleonora Niemen, Czesław Niemen, Natalia Niemen, 1989 rok

Eleonora Niemen, Czesław Niemen, Natalia Niemen
Fot. Sławomir Wojno/PAP

Konflikt między córkami Czesława Niemena

Po latach pierworodna córka Czesława Niemena oskarżyła Natalię Niemen oraz Eleonorę o niewłaściwe dbanie o spuściznę po ojcu. Do macochy natomiast miała żal o to, że zataiła przed nią informacje dotyczące spadku po jej ojcu. 

Czas pokazał, że Maria Gutowska wniosła pozew przeciwko swoim przyrodnim siostrom do sądu. Domagała się wówczas podziału majątku. „Gdy poprosiłam Małgosię o kapelusz taty albo jakieś zapiski, kompozycje, które byłyby dla mnie i trójki moich dzieci wielkim skarbem, powiedziano mi, że nic mi się nie należy”, mówiła w rozmowie z Na Żywo. „Od Małgorzaty, wdowy po ojcu, usłyszałam, że nie byłam dla niego nikim ważnym. Mówi to kobieta, którą kiedyś uważałam za przyjaciółkę. Była tylko pięć lat starsza ode mnie, często gościłam w domu, gdzie mieszkała razem z ojcem. Gdy tata żył, byłam u nich serdecznie przyjmowana. Cieszyłam się, gdy na świat przyszły moje przyrodnie siostry”, kontynuowała. 

W rozmowie z magazynem VIVA! Podkreśliła również, że „Kiedy ojciec umarł, byłyśmy dla siebie wielkim oparciem. Wydawało mi się, że zgodnie zadbamy o schedę po nim. Ale od Małgorzaty usłyszałam, że nie byłam dla niego nikim ważnym", zwierzyła się.

W międzyczasie Natalia Niemen zasugerowała, że jej ojciec nie zostawił po sobie wielkiego majątku... 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mówiono, że ich sceny miłosne nie były udawane. Przemysław Cypryański i Maria Niklińska nigdy nie skomentowali plotek o romansie

Eleonora Niemen, 2002 rok

Eleonora Niemen
Fot. Alina Gajdamowicz / Studio69 / Forum

Małgorzata Niemen, Eleonora Niemen, Maria Gutowska, Natalia Niemen, 2009 rok

Małgorzata Niemen, Eleonora Niemen, Maria Gutowska, Natalia Niemen
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Eleonora Niemen, 2011 rok

Eleonora Niemen
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.