Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents
Z ŻYCIA GWIAZD

Gdy pierwszy raz go ujrzała, był ciężko ranny. Elżbieta Zapendowska opowiedziała, jak poznała pierwszego męża

„Musiał spędzić kilka dni w szpitalu. Kiedy wyszedł, och, zakochałam się", wyznała

Karol Sowa 20 września 2023 07:46
Elżbieta Zapendowska, Viva! 20/2015
Fot. Fot. Piotr Domagała/Purple Talents

Elżbieta Zapendowska największą sympatię telewidzów zyskała dzięki udziałowi w takich programach jak: Idol, Must Be The Music czy Jak oni śpiewają?. Poza tym jest słynną i cenioną trenerką wokalną, która szkoliła między innymi: Dodę czy Edytę Górniak. W życiu zawodowym osiągnęła niemal wszystko, prywatnie musiała wiele poświecić. O kulisach zacisza domowego rzadko opowiada, jednak teraz postanowiła wrócić pamięcią do pierwszego związku. Co wyznała?

Elżbieta Zapendowska — związki 

Do niedawna Elżbieta Zapendowska była związana z młodszym o 20 lat Andrzejem Krukiem. Para jednak w 2015 roku, po niemal 30 latach związku, postanowiła się rozstać. Kulisy zakończenia tej miłości do dzisiaj owiane są wielką tajemnicą.

Przypomnijmy, że nie był to pierwszy partner ulubienicy widzów. Wcześniej miała męża, o którym niewiele wiadomo. „Z moim mężem też mogliśmy przetrwać, ale byliśmy na to zbyt durni. Przyjaźniliśmy się potem do końca jego życia i to bardzo. A ja żałowałam, że w młodości byłam taka zacietrzewiona", wyznała na łamach naszego magazynu.

CZYTAJ TEŻ: Elżbieta Zapendowska wspomina czasy „Idola". Wprost mówi o niskich zarobkach

Elżbieta Zapendowska, Andrzej Kruk, Polsat - jesienna ramówka; sierpień 2012

Elżbieta Zapendowska, Andrzej Kruk, Polsat - jesienna ramówka; sierpień 2012
Fot. Kurnikowski/AKPA

Elżbieta Zapendowska
Fot. Pawel Mazurek / Studio69 / Forum

Elżbieta Zapendowska wspomina pierwszego męża

Jurorka programu Idol nigdy nie ukrywała, że pierwszy mąż miał duszę artysty. Branża muzyczna nie była mu obca. „Mieszkałam z nim i jego kumplami przez miesiąc i tak narodziła się moja wielka miłość. Poznaliśmy się w lipcu, a w lutym braliśmy ślub. Mój mąż był przyrodnikiem, ale miał duszę artysty, choć się tego wypierał. Zdarzało się, że znikał z domu i wracał dopiero po trzech dniach. Gdy urodziła się nasza córka, spóźnił się dwie godziny do szpitala, ale jak zobaczył Olę, to płakał jak bóbr. Taki był jego urok", wyznała wówczas w rozmowie z Super Expressem.

W niedawnej rozmowie z Kamilem Bałukiem w „Dużym Formacie" dodała, że pierwszego męża poznała w instytucie badawczym w Popielnie. To właśnie tam miała "zahaczyć się w baraku dla młodych pracowników". Okazuje się, że połączyła ich też miłość do zwierząt. „Zostałam tam rok, męża poznałam. "Zapuś" na niego mówili, na nazwisko miał właśnie Zapendowski, był praktykantem na fermie bobrów, pierwszy raz go zobaczyłam, kiedy miał strasznie rozciętą nogę, musiał spędzić kilka dni w szpitalu. Kiedy wyszedł, och, zakochałam się. Parę miesięcy po wakacjach pracowałam jeszcze w tamtym teatrze w Wałbrzychu, ale w lutym wzięłam szybki ślub i przeniosłam się do Popielna z zamiarem studiowania zootechniki", wspominała.

Na koniec podkreśliła, że mimo rozwodu, utrzymywali przyjacielskie stosunki. „A, właśnie, nazwisko zachowałam, choć mieszkam dziś już z innym partnerem. Zapendowski zmarł lata temu, ale nawet nie zdążyłam zostać wdową, bo rozwiedliśmy się dużo wcześniej w przyjaźni. Wspaniały to był człowiek ten Zapuś, tylko niezbyt dobry do wspólnego życia", kwitowała. 

Obecnie o szczegółach życia uczuciowego Elżbiety Zapendowskiej niewiele wiadomo. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Stracił przyjaciela, teraz opublikował wzruszający wpis. Jan Borysewicz pogrążony w żałobie

Elżbieta Zapendowska
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Elżbieta Zapendowska
Fot. Michal Jankowski / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.