George Michael
Fot. materiału prasowe, Getty Images
ZE ŚWIATA LITERATURY

Depresja, skandale, narkotyki. Człowiek, który walczył ze smutkiem. Ta biografia odkrywa sekrety George’a Michaela!

Olga Figaszewska 10 maja 2017 06:00
George Michael
Fot. materiału prasowe, Getty Images

Problemy z narkotykami, coming out, utracona miłość i niesamowity talent. Już 24 maja, nakładem wydawnictwa Wielka Litera, po raz pierwszy po polsku, ukaże się biografia George’a Michaela. Jakie tajemnice skrywał słynny muzyk?

 

Polecamy też: Zdjęcia z młodości George'a Michaela. Takim będziemy go pamiętać​

 

„George Michael”

Jego życie było zagadką. Chociaż był jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop na świecie, bardzo dbał o ochronę swej prywatności. Pół roku po śmierci George’a Michaela, na polskim rynku ukaże się książka autorstwa Roba Jovanovica. Bogaty życiorys jednego z najsłynniejszych piosenkarzy świata, to nie lada gratka nie tylko fanów jego muzyki, ale wszystkich zainteresowanych popkulturą. Książka jest swoistego rodzaju hołdem złożonemu roli artysty we współczesnej kulturze. Biografia została została zaktualizowana do ostatnich chwil przed śmiercią artysty i ujawnia nieznane dotąd fakty z życia George’a Michaela. Autor rozwiewa piętrzące się po tajemniczej śmierci wątpliwości, ale stawia też zupełnie nowe pytania.

 

George Michael
Fot. materiały prasowe

Po raz pierwszy na polskim rynku, biografia George'a Michaela

 

Polecamy też: Święta bez „Last Christmas”? Niemożliwe! Jaka historia stoi za największym hitem George’a Michaela?

 

„Człowiek, który walczył ze smutkiem”

Niekwestionowana gwiazda muzyki, wrażliwa osobowość, człowiek, który walczył ze smutkiem. Wychowywał się w Londynie w rodzinie greckich imigrantów. George Michael, urodził się w północnym Londynie jako Georgios Kyriacos Panayiotou zaczął karierę w latach 80. w zespole Wham, z którym nagrał hit „Last Christmas”. O scenie marzył od zawsze. Później z sukcesami kontynuował aktywność sceniczną pod swoim nazwiskiem. Przeboje George'a Michaela szybko opanowały listy przebojów, a cały świat okrzyknął go jednym z najseksowniejszych piosenkarzy. Łącznie przez niemal 40 lat kariery, artysta sprzedał ponad 100 milionów płyt. Oprócz wspomnianych „Last Christmas” jego największe hity to duet z Whitney Houston: „If I told you that”, czy „Freeek!”. Sława odcinęła na jego życiu piętno. U szczytu kariery, trudno było mu udźwignąć ciągłą krytykę.

 

Wokół jego osoby pojawiło się wiele kontrowersji: głośny proces z wytwórnią Sony, uzależnienie od narkotyków, depresja, skandale obyczajowe. W 2006 roku, tournèe udowodniło, że nadal jest uwielbianą i wyjątkową ikoną rynku muzycznego.

 

George Michael zmarł w wieku 53 lat około południa w Boże Narodzenie. Piosenkarz od lat zmagał się z problemami zdrowotnymi, po części spowodowanymi uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.

 

Polecamy też: Zmagał się z narkotykami, alkoholizmem i problemami zdrowotnymi. Jakie tajemnice skrywał George Michael?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.