Modelka z teledysku Last Christmas Wham
Fot. screen teledysk Wham/You Tube
WSPOMNIENIE

Święta bez Last Christmas? Niemożliwe! Oto historia największego hitu George’a Michaela

Kultowy utwór ma 37 lat!

Weronika Bruździak-Gębura 25 grudnia 2021 10:45
Modelka z teledysku Last Christmas Wham
Fot. screen teledysk Wham/You Tube

Ta piosenka ma ponad 670 milionów wyświetleń na portalu YouTube. Od trzydziestu siedmiu lat stacje radiowe puszczają ją co najmniej kilkadziesiąt razy w okresie świątecznym. Przez lata stała się symbolem Bożego Narodzenia, niczym karp na stole czy prezenty pod choinką – czy ktokolwiek wyobraża sobie Święta bez Last Christmas George’a Michaela?

„Last Christmas”: historia piosenki

To prosta piosenka o złamanym sercu, ale utwór właśnie tą prostotą podbił serca ludzi na całym świecie i odniosła ogromny sukces sprzedażowy. Jednak to Brytyjczycy najbardziej pokochali utwór rodaka. Na wyspach sprzedano prawie dwa miliony egzemplarzy singla.

Teledysk nagrywany był w alpejskim miasteczku Saas-Fee w Szwajcarii. Duet z zespołu Wham!, czyli George Michael i Andrew Ridgley, w towarzystwie przyjaciół jadą kolejką liniową do kurortu narciarskiego, aby wspólnie spędzić święta. George Michael wspomina uczucie, którym rok wcześniej obdarzył pewną dziewczynę i smutek, jaki poczuł, po tym jak złamała mu serce...

George Michael: Last Christmas

George Michael nie tylko napisał słowa, ale również wyprodukował ten kultowy, świąteczny przebój. W jednym z wywiadów przyznał, że piosenka odniosła tak ogromny sukces komercyjny, że mógłby już nigdy nie pracować. Co ciekawe, na samym początku miała otrzymać tytuł Last Easter (Ostatnia Wielkanoc), jednak wytwórnia słusznie namówiła artystę na zmianę.

Utwór Last Christmas doczekał się licznych coverów. Ale żaden z nich nigdy nie przebił oryginału. 

George Michael „Last Christmas”
Fot. screen Youtube

Modelka z teledysku Last Christmas Wham
Fot. screen teledysk Wham/You Tube

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.