Modelka z teledysku Last Christmas Wham
Fot. screen teledysk Wham/You Tube
WSPOMNIENIE

Święta bez Last Christmas? Niemożliwe! Oto historia największego hitu George’a Michaela

Kultowy utwór ma 35 lat!

Redakcja VIVA! 25 grudnia 2019 14:45
Modelka z teledysku Last Christmas Wham
Fot. screen teledysk Wham/You Tube

Ta piosenka ma ponad 500 milionów wyświetleń na portalu YouTube. Od trzydziestu pięciu lat stacje radiowe puszczają ją co najmniej kilkadziesiąt razy w okresie świątecznym. Przez lata stała się symbolem Bożego Narodzenia, niczym karp na stole czy prezenty pod choinką – czy ktokolwiek wyobraża sobie Święta bez Last Christmas George’a Michaela?

„Last Christmas”: historia piosenki

To prosta piosenka o złamanym sercu, ale utwór właśnie tą prostotą podbił serca ludzi na całym świecie i odniosła ogromny sukces sprzedażowy. Jednak to Brytyjczycy najbardziej pokochali utwór rodaka. Na wyspach sprzedano prawie dwa miliony egzemplarzy singla.

Teledysk nagrywany był w alpejskim miasteczku Saas-Fee w Szwajcarii. Duet z zespołu Wham!, czyli George Michael i Andrew Ridgley, w towarzystwie przyjaciół jadą kolejką liniową do kurortu narciarskiego, aby wspólnie spędzić święta. George Michael wspomina uczucie, którym rok wcześniej obdarzył pewną dziewczynę i smutek, jaki poczuł, po tym jak złamała mu serce...

George Michael: Last Christmas

George Michael nie tylko napisał słowa, ale również wyprodukował ten kultowy, świąteczny przebój. W jednym z wywiadów przyznał, że piosenka odniosła tak ogromny sukces komercyjny, że mógłby już nigdy nie pracować. Co ciekawe, na samym początku miała otrzymać tytuł Last Easter (Ostatnia Wielkanoc), jednak wytwórnia słusznie namówiła artystę na zmianę.

Utwór Last Christmas doczekał się licznych coverów. Ale żaden z nich nigdy nie przebił oryginału. 

George Michael „Last Christmas”
Fot. screen Youtube

Modelka z teledysku Last Christmas Wham
Fot. screen teledysk Wham/You Tube

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.