George Ezra, zdjęcie Adam Scarborough
Fot. Adam Scarborough
ZE ŚWIATA MUZYKI

George Ezra: brytyjski muzyk zachwyca! Już niebawem zagra dla polskiej publiczności

Poznaj tego niezwykle utalentowanego artystę!

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 16 grudnia 2022 17:44
George Ezra, zdjęcie Adam Scarborough
Fot. Adam Scarborough

George Ezra jest zdobywcą wielu platynowych płyt oraz nagrody BRIT. Muzyk zadebiutował swoim niezwykle zaraźliwym singlem „Green Green Grass”, który jest drugim utworem z nowego albumu „Gold Rush Kid”. Płyta ukazała się 10 czerwca nakładem Columbia Records.

Jeszcze przed wydaniem „Green Green Grass” sukcesy osiągał już pierwszy singiel George’a i otwierający album utwór „Anyone For You”. Euforyczny numer nadal wspina się na oficjalnej liście singli w Wielkiej Brytanii i jest piosenką numer jeden w brytyjskim radiu, z rotacją na listach wszystkich głównych stacji.

Oba utwory zadebiutowały podczas entuzjastycznie przyjętych ostatnich, kameralnych koncertów w Londynie, Manchesterze i Edynburgu – występów, które są określane jako „a joyous singalong that was impossible to resist” (5*, The Telegraph), „blazing sunshine tempered by subtle shadow” (4*, Evening Standard) oraz „hooks so plentiful he could go long-line fishing with them” (4*, The Guardian).

Dwa pierwsze albumy – „Wanted On Voyage” (2014) i „Staying At Tamara's” (2018) osiągnęły pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Drugi z nich przyniósł mu nawet pierwszy w karierze singiel numer 1 - „Shotgun”. Płyta zdobyła również nagrodę Brit Award 2019 dla brytyjskiego męskiego artysty solo. Teraz nadszedł czas, aby wrócić do domu i spojrzeć w głąb serca. Najnowszy album został w całości napisany i wyprodukowany w Londynie, we współpracy z Joelem Pottem.

Artysta twierdzi, że 12-stka wspaniałych, poruszających, wzniosłych piosenek bardziej niż cokolwiek innego „brzmią jak ja. To je łączy”. „Dzieciak z gorączki złota? To ja”, mówi, tłumacząc tytuł swojej trzeciej płyty - The Gold Rush Kid”.

17 lipca Ezra zagrał swój największy dotyczasowy show. Wyjątkowa, całodniowa impreza miała miejsce w Finsbury Park w Londynie, a na scenie do artysty dołączyli Blossoms, Holly Humberstone, Mimi Webb, The Big Moon, Mychelle i London International Gospel Choir. Był to pierwszy od prawie trzech lat koncert George’a Ezry.

W 2022 roku George Ezra został partnerem akcji Sustainability, organizowanej przez YouTube. Mówi: „Jestem świadomy, że tworzenie, koncertowanie i promowanie płyty ma wpływ na środowisko, więc z przyjemnością ogłaszam, że współpracuję z YouTube Music jako ich partner ds. rozwoju nienaruszającego równowagę ekologiczną w 2022 r. Przekazali bardzo hojny wkład finansowy, aby wesprzeć wybrany przeze mnie cel; będzie to The National Trust, który ciężko pracuje, aby odwrócić degradację przyrody i zmniejszyć wielkość zmian klimatycznych poprzez sadzenie drzew i przywracanie krajobrazów. Razem wykorzystamy te pieniądze bezpośrednio na zasadzenie 17 000 drzew w całej Wielkiej Brytanii”.

George Ezra zagra na warszawskim Torwarze już 19.02.2023.

Bilety do nabycia na stronie Live Nation POD TYM LINKIEM 

George Ezra, zdjęcie Adam Scarborough
Fot. Adam Scarborough

TAGI #muzyka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…