Mateusz Janicki, żona, Olga Szostak, Olga Janicka, WielkaMOC pomagania w Galerii Krakowskiej, Kraków, 25.03.2018 rok
Fot. Damian KLAMKA/East News
Z życia gwiazd

Kobiety do niego wzdychają, ale jego serce jest zajęte. Jego żona to popularna aktorka 

Co wiemy o Oldze Szostak?

Marta Nawacka 5 kwietnia 2024 14:51
Mateusz Janicki, żona, Olga Szostak, Olga Janicka, WielkaMOC pomagania w Galerii Krakowskiej, Kraków, 25.03.2018 rok
Fot. Damian KLAMKA/East News

Już od lat jest obecny zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Mateusz Janicki cieszy się ogromną sympatią i możemy oglądać go w różnych hitowych produkcjach. Na co dzień jednak bardzo chroni swoje życie prywatne i unika branżowych imprez. Nie każdy wie, że przystojny aktor jest również spełnionym mężem i ojcem, a jego żonę możemy kojarzyć... z popularnych seriali. Kim jest Olga Szostak i co o niej wiemy?

Mateusz Janicki: w czym grał? Kariera i życie prywatne

Już od najmłodszych lat wiedział, kim chce zostać w przyszłości i jako nastolatek zaczął rozwijać swoją karierę aktorską. Zaczął więc pojawiać się w wielu spektaklach, a w 2004 roku zadebiutował na dużym ekranie rolą w filmie „Karol. Człowiek, który został papieżem”. Równocześnie dostał się również do produkcji „Pierwsza miłość”, w której wcielał się w postać Pawła Krzyżanowskiego. Od tego czasu jego popularność stale rośnie, a od 2018 roku możemy oglądać go w serialu „Na dobre i na złe”.

Mimo rozwijającej się prężnie kariery Mateusz Janicki nie zdecydował się na przeprowadzkę do Warszawy i wciąż wiedzie spokojne i szczęśliwe życie w Krakowie u boku ukochanej żony, Olgi Szostak, oraz dwóch synów. Tam możemy go oglądać w spektaklach teatralnych. Co ciekawe, wybranka aktora... również pracuje w tym zawodzie. Co więcej, mogliśmy zobaczyć ją w popularnych serialach.

Czytaj też: Dorota Wellman szczerze o początkach związku z mężem. Musiała walczyć o niego z inną kobietą!

Olga Janicka, Mateusz Janicki, WielkaMOC pomagania w Galerii Krakowskiej, Kraków, 25.03.2018 r
Fot. Damian Klamka/East News

Olga Janicka, Mateusz Janicki, WielkaMOC pomagania w Galerii Krakowskiej, Kraków, 25.03.2018 rok

Mateusz Janicki, Plan filmowy serialu „Singielka”, Warszawa, 7.07.2016 r.
Fot. Sylwia Dabrowa/PolskaPress/ East News

Mateusz Janicki, Plan filmowy serialu „Singielka”, Warszawa, 7.07.2016 rok

Mateusz Janicki: żona. Kim jest Olga Szostak i co o niej wiemy?

Okazuje się, że ukochana Mateusza Janickiego również jest aktorką. Para poznała się będąc jeszcze w liceum. Aktor zaprosił wówczas grupkę znajomych do domu dziadka w górach. Choć Olga Szostak nie była w ścisłym kręgu jego znajomych i właściwie nie powinna uczestniczyć w tym wyjeździe, to przeznaczenie chciało zupełnie inaczej i dziewczyna przyjechała wraz ze swoją koleżanką.

„Strasznie dużo osób przyjechało wtedy do mnie w wakacje. Przyjechała kupa ludzi z moich dwóch liceów. Między innymi znalazła się tam Ola, która teoretycznie nie była wcale w kręgu moich najbliższych kolegów, więc nie powinna się tam znaleźć, ale była z koleżanką, która była bliżej i tak wyszło”, wyznał Mateusz Janicki. Między nim i Olgą Szostak szybko zaiskrzyło. „Poszedłem tam na spacer z moją obecną żoną, a wtedy koleżanką z liceum. I tak sobie rozmawialiśmy i rzeczywiście rozmawiało nam się bardzo miło”, opowiadał w rozmowie z Jastrząb Post.

Szybko okazało się, że połączyło ich gorące uczucie. Para zdecydowała się na ślub, a z czasem powitała na świecie dwóch synów: Jana i Antoniego. Żona Mateusza Janickiego nie porzuciła jednak kariery i w 2008 roku skończyła studia na PWST w Krakowie. Później ukończyła również studia matematyczne, pedagogiczne oraz z logopedii. Olgę Szostak możemy dobrze kojarzyć między innymi z serialu „Zakochani po uszy”, w którym wcieliła się w recepcjonistkę Anię. Wraz z mężem występuje także w Teatrze im. Juliusza Słowackiego i tworzą teatralną grupę „IMPROKRK”. Ukochana aktora pracuje dodatkowo w centrum terapii logopedycznej.  

Zobacz także: Jedyna córka Michała Sołowowa poszła w jego ślady. Związała się z jego bliskim przyjacielem

Olga Szostak-Janicka, Mateusz Janicki,
Fot. Waclaw Klag/REPORTER

Olga Szostak-Janicka, Mateusz Janicki, „Poeta z ulicy Wschodniej”, Teatr im. J. Słowackiego, Kraków, 04.03.2018

Mateusz Janicki, żona, Olga Szostak, Olga Janicka, WielkaMOC pomagania w Galerii Krakowskiej, Kraków, 25.03.2018 rok
Fot. Damian KLAMKA/East News

Olga Janicka, Mateusz Janicki, WielkaMOC pomagania w Galerii Krakowskiej, Kraków, 25.03.2018 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.