Marzena Kipiel-Sztuka, premiera książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”, 12.10.2022 rok
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA
Wspomnienie

Informacja o jej śmierci była sporym zaskoczeniem. Ibisz i Śleszyńska wspominają Marzenę Kipiel-Sztukę

„Za każdym razem, gdy spotykaliśmy się (...) wywoływała na mojej twarzy uśmiech”

Marta Nawacka 10 czerwca 2024 07:45
Marzena Kipiel-Sztuka, premiera książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”, 12.10.2022 rok
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

Informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki obiegła media 9 czerwca i była sporym zaskoczeniem. Przekazała ją Renata Pałys, koleżanka aktorki z planu. Serialowa Halina Kiepska miała zaledwie 58 lat... W poruszających słowach wspominają ją inne gwiazdy. Głos zabrała między innymi Hanna Śleszyńska oraz Krzysztof Ibisz. Artyści nie kryją szoku i żalu...

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Hanna Śleszyńska wspomina koleżankę

Przez niemal ćwierć wieku wcielała się w rolę Haliny Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”, którą zaskarbiła sobie ogromną sympatię widzów. Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca o 9 rano, o czym poinformowała jej koleżanka z planu, wcielająca się w Helenę Paździoch Renata Pałys. Koledzy i koleżanki aktorki po fachu nie kryją zaskoczenia oraz wielkiego smutku, jakie wywołała ta przykra wiadomość. We wzruszających słowach wspomnieli serialową Halinkę.

W ostatnich sezonach „Świata według Kiepskich”, po zmianie w części obsady, jedną z głównych ról grała Hanna Śleszyńska. Aktorka nie ukrywa, że informacja o śmierci koleżanki z planu bardzo ją zaskoczyła. „Ja byłam bardzo krótko w »Kiepskich«. Oczywiście smutna wiadomość, jestem zaskoczona, bo nie wiedziałam wcześniej. No bardzo mi jest przykro”, wyznała w rozmowie z Pomponikiem. Podkreśla również, że Marzena Kipiel-Sztuka zawsze tworzyła na planie bardzo sympatyczną, serdeczną atmosferę.

„Marzena stworzyła fantastyczną rolę i była osobą pełną energii, niezwykle serdecznie mnie przywitała w serialu. Ja już pod koniec dołączyłam do obsady, doświadczyłam wielu fajnych gestów z jej strony”, mówiła w tej samej rozmowie i dodała: „Bardzo jestem zaskoczona (...), podczas kontaktów na planie była bardzo pomocna, serdeczna, zawodowo bardzo traktowała swoją rolę, bo przecież lata grała”. Hanna Śleszyńska podkreśliła również, że Marzena Kipiel-Sztuka tworzyła wspaniały duet z Andrzejem Grabowskim, serialowym mężem. „Taką stworzyli super parę z Andrzejem Grabowskim... Będę ją wspominała jako ciepłą osobę. Bardzo jest mi przykro”, dodała.

Czytaj też: W ostatnim wywiadzie Marzena Kipiel-Sztuka mówiła, że nie może się poddać. Jej słowa poruszają

Fot. Mikulski / AKPA

Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, 15.07.2004 rok

Hanna Śleszyńska, pogrzeb Krzysztofa Jaślara, 2023 rok
Fot. Niemiec/AKPA

Hanna Śleszyńska, pogrzeb Krzysztofa Jaślara, 2023 rok

Krzysztof Ibisz wspomina Marzenę Kipiel-Sztukę

Co jakiś czas w epizodycznych rolach w serialu „Świat według Kiepskich” pojawiał się także Krzysztof Ibisz. Prezenter również nie krył swojego zaskoczenia informacją o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. „Jestem zaskoczony i zszokowany, bo to była młoda kobieta. Jeszcze wiele w życiu mogła osiągnąć”, mówił w rozmowie z Plotkiem. Z koleżanką po fachu spotykał się nie tylko na planie serialu, ale także w produkcji „Jak oni śpiewają?”. Wprost mówi, że zawsze wywoływała uśmiech na jego twarzy.

„Za każdym razem, gdy spotykaliśmy się przy okazji pracy, jako zawodowi koledzy, wywoływała na mojej twarzy uśmiech”, mówił Krzysztof Ibisz i dodał: „Była pełną życia osobą. Dusza towarzystwa z mnóstwem anegdot, żartów... Nazwałbym ją równą babką. Zdecydowanie była fajną dziewczyną i życzliwą koleżanką”. Prezenter nawiązał także do życia prywatnego Marzeny Kipiel-Sztuki, które – co nie jest tajemnicą – jej nie rozpieszczało i obfitowało w wiele tragedii.

„Nie znałem jej życia prywatnego, ale teraz myślę, że być może tak bardzo postawiła w życiu na pracę i »Kiepskich«, że nie starczyło czasu na zadbanie o życie prywatne. Być może jak skończyła się przygoda z »Kiepskimi«, Marzena nie mogła znaleźć swojego miejsca, bo duża część jej życia została na planie i poczuła się samotna”, wyznał Krzysztof Ibisz.

Prezenter nie ma wątpliwości, że Marzena Kipiel-Sztuka uwielbiała swoją pracę i występy przed publicznością. To sprawiało, że czuła się szczęśliwa i rozkwitała. „Pamiętam, że w »Jak oni śpiewają?« występowanie sprawiało jej ogromną radość”, mówił Plotkowi i dodał: „Wydaje mi się, że gdy był projekt, w którym czuła się dobrze, to rozkwitała jak najpiękniejsza róża. To było jej życie. Tak ją zapamiętam”, podsumował prezenter.  

Zobacz także: Przed śmiercią Marzena Kipiel-Sztuka długo chorowała. Wyznała, co jej dolegało

Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka Polsatu, 26.02.2014, Warszawa
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka Polsatu, 26.02.2014, Warszawa

Fot. Gillert / AKPA

Krzysztof Ibisz, 23.10.2022 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.