Marzena Kipiel-Sztuka, premiera książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”, 12.10.2022 rok
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA
POŻEGNANIE

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Halinka ze „Świata według Kiepskich” miała 58 lat

O śmierci aktorki poinformowała Renata Pałys

Maria Elas 9 czerwca 2024 11:54
Marzena Kipiel-Sztuka, premiera książki „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu”, 12.10.2022 rok
Fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka, aktorka znana przede wszystkim z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. Miała zaledwie 58 lat i odeszła po długiej walce z chorobą.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Smutną informację o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki przekazała mediom Renata Pałys. Na swoim profilu na Facebooku 9 czerwca 2024 r. przed południem pojawił się smutny wpis potwierdzający, że aktorka znana z hitu Polsatu odeszła. 

„Marzena bardzo długo chorowała i ja byłam w to zaangażowana. Dzisiaj rano o godz. 9:00 zmarła” przekazała aktorka Renata Pałys dziennikarzowi portalu Plejada.pl. 

Zobacz także: Był jednym z najbogatszych Polaków, prowadził biznes z Robertem Lewandowskim. Teraz prokuratura bada okoliczności jego śmierci

Fot. Mikulski / AKPA

Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, 15.07.2004 r.

Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka telewizji Polsat, Warszawa, 21.02.2013 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka telewizji Polsat, Warszawa, 21.02.2013 rok

Marzena Kipiel-Sztuka nie miała łatwego życia

Marzena Kipiel przeżyła śmierć aż trzech swoich mężów. Jej pierwszy mąż,  reżyser i producent filmowy Konrad Sztuka, zmarł w 2015 r. na nowotwór. Chociaż para była już rozwiedziona, aktorka bardzo przeżyła stratę. Wcześniej jednak zdążyła pochować aż dwóch innych mężów: Mariusza Piesiewicza, który zmarł w 2005 r. na wylew, oraz Przemysława Buksakowskiego, z którym życiem małżeńskim mogła cieszyć się zaledwie dwa lata... Jego nagła śmierć zupełnie ją zdruzgotała. 

„Po jego śmierci załamałam się, dopadła mnie depresja i koniec końców wylądowałam w ośrodku psychiatrycznym. Tak naprawdę doszłam do siebie po pięciu latach” wyznała aktorka na łamach „Faktu”. 

Na szczęście udało się jej wówczas pokonać depresję: mogła liczyć na wsparcie specjalistów oraz dobrych przyjaciół, w tym Renaty Pałys, do której zbliżyła się podczas kręcenia serialu „Świat według Kiepskich”.  

Czytaj też: Niespodziewane wieści o Irenie Santor. Artystka ponownie musiała trafić do szpitala

Marzena Kipiel-Sztuka, 2022 rok
Fot. Polska Press/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, 2022 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.