Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka Polsatu, 26.02.2014, Warszawa
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER
Pożegnanie

W ostatnim wywiadzie Marzena Kipiel-Sztuka mówiła, że nie może się poddać. Jej słowa poruszają

„Wiem, że nie mogę się poddać (...) Wiem, że są ludzie, którym jestem potrzebna”

Marta Nawacka 9 czerwca 2024 19:51
Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka Polsatu, 26.02.2014, Warszawa
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Przez niemal ćwierć wieku wcielała się w rolę Haliny Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”, czym zaskarbiła sobie ogromną sympatię widzów. Jednak życie prywatne nie rozpieszczało Marzeny Kipiel-Sztuki... Dość wcześnie straciła rodziców, a także partnerów – z każdym z nich przeżyła tylko kilka lat. 9 czerwca media obiegła przykra informacja o jej śmierci... W ostatnim wywiadzie aktorka zdradziła, że nie zamierza się poddawać. Miała jeszcze sporo planów...

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Życie jej nie rozpieszczało

Dla wielu fanów na zawsze pozostanie niezapomnianą Haliną Kiepską z serialu „Świat według Kiepskich”. Ta rola przyniosła jej ogromną sympatię fanów, ale także nieco ją zaszufladkowała, przez co niełatwo jej było starać się o inne role. Niestety życie prywatne jej nie rozpieszczało... Marzena Kipiel-Sztuka dość wcześnie straciła rodziców, przez co nie mogli zobaczyć jej w kultowej roli na antenie Polsatu. To właśnie ze względu na pamięć o nich zostawiła pierwszy człon nazwiska.

„Moi rodzice wcześnie zmarli. I to nie pod kołami samochodu, ale przegrywając walkę z ciężkimi chorobami. Tata tuż przed sześćdziesiątką, a mama zaraz po. Ja byłam wtedy przed trzydziestką i jeszcze nie grałam w "Kiepskich". Nie mieli szansy zobaczyć mnie na ekranie. Dlatego też dołożyłam sobie do nazwiska moje nazwisko de domo, czyli Kipiel”, mówiła Marzena Kipiel-Sztuka Michałowi Misiarkowi w wywiadzie dla Plejady.

W kwestii związków aktorce również nie układało się kolorow... Z każdym ze swoich ukochanych spędziła zaledwie kilka lat. „Z żadnym z nich nie było mi dane przeżyć więcej niż pięć lat. Zabierała ich choroba”, zwierzyła się Michałowi Misiorkowi. Marzena Kipiel-Sztuka do wszystkich sytuacji w życiu starała się jednak podchodzić z dystansem i typowym dla siebie poczuciem humoru.

„Po śmierci mojego ostatniego męża wracałam na plan "Kiepskich". Nie chciałam nikogo wprawiać w zakłopotanie, kiedy się spotkamy. Weszłam więc do palarni, gdzie wszyscy siedzieli i krzyknęłam: – No co, chłopaki... Turnus mija, a ja znowu niczyja. Ryknęli przyjaznym śmiechem i stwierdzili, że jestem popieprzona!”, opowiadała w tej samej rozmowie.

Czytaj też: Nie miały dobrej relacji, ale stały za sobą murem. Siostra wspomniała zmarłą Marzenę Kipiel-Sztukę

Marzena Kipiel-Sztuka, 2022 rok
Fot. Polska Press/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, 2022 rok

Marzena Kipiel-Sztuka, XX Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych Sami Swoi, Lubomierz, 14.08.2016 rok
Fot. Krzysztof Jarczewski/Forum

Marzena Kipiel-Sztuka, XX Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych Sami Swoi, Lubomierz, 14.08.2016 rok

Marzena Kipiel-Sztuka o swoich problemach finansowych

Jakiś czas temu w mediach głośno było o rzekomych problemach finansowych Marzeny Kipiel-Sztuki oraz ogłoszonej przez nią zbiórce. W rozmowie z Michałem Misiorkiem dla Plejady aktorka zdementowała te doniesienia, podkreślając, że nigdy nie prosiła o pieniądze i radzi sobie, choć musiała sięgnąć po oszczędności po trudnym okresie pandemii. „Nigdy nie powiedziałam, że nie mam za co żyć i nikogo nie prosiłam, żeby organizował zbiórkę pieniędzy dla mnie (…) Ale co przepłakałam, to moje. Było mi przykro”, wyznała.

Bolesne doświadczenia życiowe zaowocowały u aktorki depresją. „Takie doświadczenia odbijają się na psychice każdego, kto ma serce, duszę i ciało – każdego, kto kocha, szanuje, nienawidzi. Tylko maszyny tego nie przeżywają”, tłumaczyła w tej samej rozmowie Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka mogła jednak liczyć na wsparcie bliskich osób i nie zamierzała się załamywać. Wierzyła, że wszystkie trudne momenty, jakie jej się przytrafiły zdarzyły się z jakiegoś powodu. Nie zamierzała się także poddawać.

„Skoro przetrwałam tak wiele trudnych momentów, to może rzeczywiście nie wydarzyło się to bez powodu. Poza tym tyle osób mi pomogło i wyciągnęło mnie z rozmaitych opresji, że jakbym zaczęła je teraz wymieniać, to siedziałby pan ze mną do jutra. Wiem, że nie mogę się poddać i ich zawieść. Wiem, że są ludzie, którym jestem potrzebna”, mówiła Plejadzie. Dziś media obiegła przykra wiadomość o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka miała 58 lat.  

Zobacz także: Przed śmiercią Marzena Kipiel-Sztuka długo chorowała. Wyznała, co jej dolegało

Andrzej Grabowski, Bartosz Żukowski, Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 27.11.2000 rok
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Andrzej Grabowski, Bartosz Żukowski, Marzena Kipiel-Sztuka, plan serialu „Świat według Kiepskich”, 27.11.2000 rok

Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka telewizji Polsat, Warszawa, 21.02.2013 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Marzena Kipiel-Sztuka, wiosenna ramówka telewizji Polsat, Warszawa, 21.02.2013 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.