Małgorzata Foremniak, Daria Trafankowska
Fot. Niemiec/AKPA
NIEZWYKŁE RELACJE

Kochały jednego mężczyznę, jednak ich przyjaźń przetrwała. Oto historia Małgorzaty Foremniak i Darii Trafankowskiej

„Nie miałam do niej żalu [...] Każdemu wolno kochać... każdego", przyznała serialowa Danusia

Karol Sowa 8 marca 2023 19:46
Małgorzata Foremniak, Daria Trafankowska
Fot. Niemiec/AKPA

Daria Trafankowska i Małgorzata Foremniak przed laty zagrały w serialu „Na dobre i na złe”. Na planie słynnej produkcji znalazły wspólny język. Zaprzyjaźniły się i rozmawiały ze sobą godzinami, jednak w pewnym momencie ich relacja stanęła pod znakiem zapytania. Dlaczego? Ponieważ Małgorzata Foremniak zakochała się w byłym mężu Darii Trafankowskiej, a później wyszła za niego za mąż... Czas pokazał, że nie musiała obawiać się reakcji koleżanki. Poznajcie kulisy tej znajomości.

Daria Trafankowska i Waldemar Dziki — historia miłości, dziecko, rozwód

Zacznijmy jednak od początku. Daria Trafankowska poznała Waldemara Dzikiego w łódzkiej szkole filmowej. Jako student reżyserii niemal od razu zakochał się w młodej aktorce. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Co więcej, podczas pierwszej randki powiedział artystce, że w przyszłości zostanie jej mężem. Tak też się stało. „Przez parę tygodni chodziliśmy na spacery, oglądaliśmy filmy, aż któregoś dnia wzięłam z akademika swoją poduszkę i wprowadziłam się do niego. Na całe 15 lat...", mówiła ulubienica widzów w rozmowie z autorką książki „Duśka”. Okazuje się, że zanim skończyli studia, byli już po ślubie... Nie jest też tajemnicą, że to właśnie Daria Trafankowska była pierwszą wielką miłością słynnego reżysera. Uchodzili za zgrany i szczęśliwy duet. Mimo różnic nikt nie przewidział, że ich wspólna bańka może pęknąć.

Problemy zaczęły się, gdy on zamarzył sobie duży dom za miastem. Chciał tam zamieszkać. Ona jednak nie kochała swoje mieszkanie na ulicy Orlej w Warszawie. W dodatku aktorka była duszą towarzystwa. Uwielbiała spotkania ze znajomymi, natomiast Waldemar tego nie lubił. Na tym jednak nie koniec. Mieli inne spojrzenie na świat. Zupełnie inaczej patrzyli na sztukę, życie czy wychowanie syna.  

Daria jednak nie skreślała tej relacji. Chciała zrozumieć męża i robiła wszystko, aby czuł się szczęśliwy. W pewnym momencie zgodziła się, aby zamieszkać w willi, która została wynajęta na Markach. Co więcej, ograniczyła też spotkania z przyjaciółmi. To jednak ją przytłaczało. Nie była szczęśliwa. Zrozumiała, że nie jest w stanie zadowolić jednocześnie męża, jak i siebie. Poddała się. Nie walczyła już o jego uwagę i miłość. Zdawała sobie również sprawę z tego, że ukochany ją zdradza, jednak zawsze mu wybaczała. W pewnym momencie czara goryczy się przelała. Pozwoliła mu odejść, mimo że wciąż go kochała. Zostawiła go. Rozwiedli się w 1993 roku. „Ten rozwód to była moja osobista porażka", wyjaśniała Daria Trafankowska na łamach VIVY!. 

Po wszystkim aktorka nigdy nic złego nie powiedziała na temat byłego męża. „Nasze małżeństwo było fajnym związkiem dwojga ludzi i zaowocowało wspaniałym synem. Cieszę się, że Wit ma takiego ojca”.

Spekulowano również, że reżyser zostawił żonę dla Małgorzaty Foremniak, jednak plotki nie okazały się prawdziwe. Jego małżeństwo zakończyło się wcześniej. Z serialową Zosią związał się dopiero kilka lat po rozwodzie.

CZYTAJ TEŻ: Laura Łącz i Dominik Kuta: zakochała się w nim jako nastolatka. Był jej pierwszą miłością

Daria Trafankowska
Fot. Prończyk/AKPA

Małgorzata Foremniak
Fot. Prończyk/AKPA

Daria Trafankowska
Fot. AKPA

Małgorzata Foremniak i Daria Trafankowska — historia relacji, znajomość, przyjaźń

W 1999 roku Małgorzata Foremniak i Daria Trafankowska spotkały się na planie słynnego serialu medycznego. Przypomnijmy, że to właśnie tam narodziło się uczucie między Waldemarem a serialową Zosią. Pierwsza żona reżysera jednak nie złościła się na koleżankę z planu. Artystki nawet się zaprzyjaźniły.„Małgosia jest cudowną aktorką i wspaniałą przyjaciółką. Nigdy mi nawet nie przyszło do głowy mieć do niej żal o to, że pokochała mężczyznę, którego wcześniej kochałam ja. Każdemu wolno kochać... każdego", przyznała w rozmowie z „Dziennikiem Ilustrowanym”. Co więcej, Daria Trafankowska o tym, że jej były mąż zamierza poślubić 30-letnią wówczas Małgorzatę Foremniak, dowiedziała się od syna – Wita.

Relacja między artystkami z dnia na dzień była coraz lepsza. Lubiły wspólne pogawędki. Od czasu do czasu rozmawiały o Waldemarze, nazywały go pięknisiem bądź elegantem, który wydawał prawie wszystkie pieniądze na jedwabne garnitury.

W 2003 roku serialowa Danusia zachorowała na raka trzustki. Mieszkająca w pobliżu Małgorzata Foremniak była gotowa, aby jej pomóc. Gdy ulubienica widzów zmarła, jej były mąż przyznał, że nigdy nie przestał jej kochać. Traktował ją jak koleżankę, do której zawsze można przyjść na pierogi oraz szczerą rozmowę.

Małgorzata Foremniak doskonale odnalazła się w roli macochy. Jej córka — Ola również polubiła Wita Dzikiego. Przypomnijmy, że małżeństwo między Małgorzatą Foremniak a Waldemarem Dzikim również nie przetrwało próby czasu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Teresa Lipowska o trudnym momencie w życiu: „Stanęłam jedną nogą nad przepaścią

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki, 2003 rok

Małgorzata Foremniak, Waldemar Dziki
Fot. Prończyk/AKPA

Małgorzata Foremniak, Daria Trafankowska
Fot. Niemiec/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.