7 książek, które powinnaś zabrać ze sobą na urlop

Katarzyna Piątkowska 27 lipca 2018 16:31

Nie wyobrażam sobie wakacji bez czytania. Książki wygrywają nawet z serialami Netflixa i HBO. Wybrałam siedem książek, które mogą wzbogacić Wasz urlop o wielkie emocje. W moim zestawieniu znalazły się kryminały, poezja, powieść obyczajowa, ale też ukochane przez wiele pokoleń Wakacje z duchami, które czytane przez mnie po latach wciąż śmieszą i przywołują wspomnienia z czasów, gdy moje wakacje trwały całe dwa miesiące. To będą prawdziwe książkowe hity tegorocznego lata.  

1/7
Pilch, Żywego ducha
Copyright @materiały prasowe
1/7

Jerzy Pilch, Żywego ducha, wyd. Literackie

"Co może robić ostatni człowiek na świecie? Wyruszyć przed siebie? Spać w najlepszych hotelach?  Bezkarnie wynosić książki z księgarń i markowe ubrania z najlepszych butików?" pyta Pilch w swojej najnowszej książce. Ale czy daje odpowiedzi?

2/7
Horst, Nocny człowiek
Copyright @materiały prasowe
2/7

Jorn Lier Horst, Nocny człowiek, wyd. Smak Słowa

Seria o komisarzu Williamie Wistingu to jedna z najelpszych norweskich serii kryminalnych. Wisting powraca, by rozwiązać kolejną sprawę. Autor sam jest policjantem, więc zdradza kulisy pracy norweskiej policji.

3/7
Tove Jansson, Uczciwa oszustka
Copyright @materiały prasowe
3/7

Tove Jansson, Uczciwa oszustka,  wyd. Nasza Księgarnia
Mama Muminków napisała kilka książek dla dorosłych. Tym razem o dziwnych relacjach dwóch kobiet z małego Västerby zasypanego śniegiem.

4/7
Musso, Aprtament w Paryżu
Copyright @materiały prasowe
4/7

Guillame Musso, Apartament w Paryżu, wyd. Albatros
Na każdą kolejną książkę Musso czekają nie tylko francuscy czytelnicy. Przewrotne historie, które pisze, łączą w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. I zawsze zaskakują absolutnie nieoczekiwanym finałem.

5/7
Łowca posagów, okładka
Copyright @materiały prasowe
5/7

Daisy Goodwin, Łowca posagów, wyd. Marginesy
Dla wielbicieli historii i dobrych powieści. Tym razem główna bohaterka to... cesarzowa Sisi. Pełny namiętności i dramatyzmu Łowca posagów opowiada prawdziwą historię XIX-wiecznej Królowej Serc i kapitana kawalerii, historię o walce między miłością a obowiązkiem.

6/7
Piastowie, okładka
Copyright @materiały prasowe
6/7

Sławomir Leśniewski, Drapieżny ród Piastów, wyd. Literackie

Pobożni władcy czy żądni krwi zbrodniarze? Łagodne białogłowy czy podstępne uwodzicielki? Książka Sławomira Leśniewskiego zdradza tajemnice o średniowiecznych polskich władcach.

7/7
Adam Bahdaj, Wakacje z duchami
Copyright @materiały prasowe
7/7

Adam Bahdaj, Wakacje z duchami

klasyk literatury młodzieżowej każdego czytelnika, niezależnie od wieku wprawi w doskonały nastrój. Trzech chłopców z Woli jedzie na wakacje do leśniczówki nad jeziorem i spotyka... ducha. Strach się bać!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.