Książki dla dzieci
Fot. materiały prasowe
BOŻE NARODZENIE 2021

Prezenty dla dzieci last minute, czyli dlaczego warto zajrzeć do księgarni

Oto najlepsze książki, które zachwycą najmłodszych czytelników

Katarzyna Piątkowska 22 grudnia 2021 17:26
Książki dla dzieci
Fot. materiały prasowe

Zdarza się, że w przedświątecznej bieganinie nie mamy pomysłu na prezent dla dziecka, które właściwie wszystko ma. Kolejne klocki, czy lalka ucieszą na chwilę. A dobra książka wciągnie na długo. Sprawi, że obdarowany dzieciak może pokocha czytanie, przeniesie się w inny cudowny pełen przygód świat. Nie bójmy się, że nie ucieszy się z prezentu. Zwłaszcza, że przepięknie wydane, bogato ilustrowane książki potrafią wciągnąć już od samej okładki.

ZOBACZ WIĘCEJ: Oto najpiękniejsze prezenty dla niej na Święta 2021!

Książki dla dzieci - dla ciekawskich

Dla fana dinozaurów doskonały będzie „Gabinet Dinozaurów” (wy. Dwie siostry). Dołączone do książki magiczne soczewki sprawią, że nie będzie to zwykła książka o dinozaurach, ale prawdziwa wyprawa do czasów prehistorycznych. Dla ciekawych wiedzy jest „Britannica nowa. Encyklopedia dla dzieci”. Ciężka, dosłownie, bo waży około dwóch kilogramów, pełna wiedzy i ilustracji w niczym nie przypomina encyklopedii z dawnych lat. Ta, wydana przez wydawnictwo Kropka sprawia, że dzieci zaszywają się w pokoju na długie godziny, a potem… pojawia się seria trudnych pytań, na które rodzice odpowiedzi mogą poszukać właśnie w niej.

CZYTAJ TEŻ: Ranking najlepszych seriali roku 2021!

Ilustrowana przez Piotra Sochę „Brud. Cuchnąca historia higieny” (wyd. Dwie siostry) to absolutny must have nie tylko dla dzieci zainteresowanych historią. Monika Utnik–Strugała opisała obyczaje, przesądy, odkrycia i wynalazki związane z brudem, higieną i medyczną. Tutaj znajdziecie odpowiedź na pytanie, czy do toalety król piechotą chodził. Dorośli też będą zachwyceni.

Czytaliście książki pod kołdrą przy latarce tak, żeby dorośli nie zorientowali się, że ciągle jeszcze nie śpicie? Te czasy już dawno są zapewne za Wami, ale „Mityczne stwory i magiczne bestie” (wyd. Znak emotikon) mogą Wam je przypomnieć, bo do książki dołączona jest właśnie latarka. Sprawdźcie razem z najmłodszymi, jak w jej świetle wygląda potwór z Loch Ness.

Książki dla dzieci - świąteczne podarunki

Jest też Pinek przyjaciel dzieciaków, który ma takie problemy jak one. To dlatego mali czytelnicy go uwielbiają. Niebieski stworek pomaga znaleźć rozwiązania na wielkie problemy małych ludzi ("Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też”, wyd. Sensus).

„Mali wielcy” (wyd. Smart Books) to seria uwielbiana przez dzieci, szczególnie te trochę młodsze. Składają się na nią biografie znanych osób, które wpłynęły na historię, naukowe odkrycia, czy gwiazdy kina. Niedawno ukazała się biografia Alberta Einsteina i Marylin Monroe.

Jest też mnóstwo książek o tematyce świątecznej. Mały myszek Winston podróżuje przez kraje Europy, by odnaleźć mamę („Winston wraca na święta”, wyd. Zielona Sowa). Książka co prawda polecana jest jako kalendarz adwentowy (ma 24 rozdziały), ale jest tak urocza, że spokojnie można ją czytać w dowolnym momencie. Jest też historia małego chłopca, który udaje się w magiczną podróż ze swoją ulubioną przytulanką („Gwiazdkowy prosiaczek”, wyd. Media Rodzina). Tę książką polecamy szczególnie fanom Harry’ego Potter’a, bo napisała ją J.K. Rowling i można liczyć na naprawdę magiczne przygody. Gdyby jakieś dziecko zadawało dużo pytań związanych z kolędami to jest „O kolędach gawęda” (wyd. Kropka), w której są też słowa najpopularniejszych polskich kolęd. Będziecie więc mogli razem śpiewać przy wigilijnym stole. 

Książka Gabinet Dinozaurów
Fot. materiały prasowe

"Gabinet dinozaurów", wyd. Dwie siostry

Książka Brud
Fot. materiały prasowe
"Brud. Cuchnąca historia higieny", wyd. Dwie siostry

Encyklopedia Britannica dla dzieci
Fot. materiały prasowe

"Britannica nowa. Encyklopedia dla dzieci", wyd. Kropka

Książka Magiczne stwory
Fot. materiały prasowe

"Magiczne stwory i mityczne bestie", wyd. Znak emotikon

Jesteś najlepszym przyjacielem Pinku
Fot. materiały prasowe

"Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku. Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i dla rodziców trochę też", wyd. Sensus

Mali wielcy. Marylin Monroe
Fot. materiały prasowe

"Mali wielcy. Marylin Monroe", wyd. Smart Books

O kolędach gawęda
Fot. materiały prasowe

"O kolędach gawęda", wyd. Kropka

Winston wraca na święta
Fot. materiały prasowe

"Winston wraca na święta", wyd. Zielona Sowa

Książka Gwiazdkowy prosiaczek
Fot. materiały prasowe
"Gwiazdkowy prosiaczek", wyd. Media Rodzina

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.