Piotr Stramowski, Patryk Vega
Fot. Eastnews, viva, Krzysztof Opaliński
VIVA! Tylko u nas

Bez Vegi i Stramowskiego, ale za to z Dodą. Wiemy, kto będzie reżyserem nowego "Pitbulla"

Marcin Marczak 12 lutego 2017 17:46
Piotr Stramowski, Patryk Vega
Fot. Eastnews, viva, Krzysztof Opaliński

Zła wiadomość dla fanów kultowej policyjnej sagi. Patryk Vega, twórca pitbullowej trylogii, nie zamierza nakręcić kolejnego filmu z serii. Wiemy już jednak, kto go zastąpi w tej roli. Będziecie zaskoczeni!

Kto zastąpi Patryka Vegę?

"Czuję się zaszczycony, że przy kolejnej części "Pitulla" będę współpracował z jedną z najbardziej uznanych osobowości w branży filmowej w Polsce - Panem Władysławem Pasikowskim" - poinformował w oświadczeniu Emil Stępień, prezes zarządu Ent One Investments i producent "Pitbulla".

Pasikowski zastąpi Patryka Vegę, twórcę kultowej serii, na stanowisku reżysera. Dlaczego musiało dojść do zmiany?

Dlaczego Patryk Vega zrezygnował?

Nie robię kolejnego [po „Niebezpiecznych kobietach” - przyp. red.] Pitbulla, ponieważ próbowano mi narzucić pomysł obsadowy niezgodny z moim poczuciem poziomu artystycznego. […] W tej sytuacji uznałem, że wolę w ogóle nie robić tego filmu, niż mam nakręcić coś, czego będę się wstydził latami” - napisał Vega na swoim Facebooku.

Emil Stępień rozesłał do mediów oświadczenie, w którym prostuje plotki powstałe wokół trylogii. Według doniesień Patryk Vega miał rzekomo nie godzić się na udział Doroby Rabczewskiej "Dody" w filmie.


"Z całą stanowczością podkreślam, iż decyzja o zaangażowaniu Pani Doroty Rabczewskiej w przedmiotowe przedsięwzięcie filmowe zapadła przed kilkoma miesiącami, co zostało wówczas w odpowiedni sposób uregulowane prawnie przez strony. Decyzja motywowana była wyłącznie wysokim poziomem artystycznym, kompetencjami oraz umiejętnościami aktorskimi Pani Doroty Rabczewskiej" – czytamy w oświadczeniu producenta.

Jak wyjaśnia Emil Stępień, Vega uczestniczył w rozmowach z Dodą i wielokrotnie zapewniał przy świadkach, że jest zainteresowany jej udziałem w nowym "Pitbullu". Miał też już uzgodnić z piosenkarką portret psychologiczny postaci. Producent zaprzeczył tym samym, że ktokolwiek narzucał Vedze obsadę aktorską.

Co zatem było przyczyną rezygnacji Patryka Vegi? Jak wyjaśnia Stępień, chodziło o scenariusz reżysera. Zdaniem producenta i ekipy pracującej nad filmem przedstawiony fabuła była zbyt płytka, nieinteresująca i na niskim poziomie. Vega nie zgodził się jednak na proponowane zmiany, dlatego zdecydował o odejściu.

Co się stało z "Pitbullem"?

To niejedyny cios jaki spadł na film. Tuż po wpisie Vegi swój udział w kolejnej części filmu wykluczył Piotr Stramowski, grający jednego z głównych bohaterów sagi – Majamiego. – Nie ma Patryka Vegi - nie ma Majamiego" – napisał na Facebooku, dziękując widzom za dobre przyjęcie filmu. Podobną deklarację złożył także Tomasz Oświeciński, czyli filmowy "Strachu".

O obsadzie nowej części Pitbulla głośno zrobiło się kilka miesięcy temu, gdy udział w kolejnej odsłonie serii potwierdziła Doda. Wokalistka zaznaczyła, że pojawi się na planie kolejnego epizodu. Jej udział w produkcji potwierdził także Emil Stępień: „Zapewniam wszystkich widzów, że reżyser nowego odcinka zagwarantuje widzom równie fantastyczne emocje - co najmniej takie jak w dotychczasowych filmach. Potwierdzam także, że Pani Dorota Rabczewska wystąpi w kolejnej części”.


Polecamy też: Kobiety niebezpieczne: Cielecka, Ostaszewska, Kulig. Zobacz zwiastun Pitbulla w wersji bez cenzury!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.