Festiwale 2019

Festiwale

Festiwale 2019

Dawid Ogrodnik, Berlinale 2019
Fot. Ekaterina Chesnokova/SPUTNIK Russia/East News
BERLINALE 2019

Wielki sukces Dawida Ogrodnika. Został jednym z najlepszych europejskich aktorów! 

Polak został nagrodzony na festiwalu w Berlinie

Rafał Kowalski 12 lutego 2019 19:13
Dawid Ogrodnik, Berlinale 2019
Fot. Ekaterina Chesnokova/SPUTNIK Russia/East News

Od kilku dni w Berlinie trwa prawdziwe święto kina. Do stolicy Niemiec zjechały największe gwiazdy i twórcy związani z przemysłem filmowym. A wszystko to z powodu Berlinale 2019. Jeśli chodzi o nagrody dla polskich produkcji to do tej pory większość obserwatorów festiwalu mówiła tylko o Agnieszce Holland i jej filmie Mr. Jones. Niespodziewanie jednak wyróżnienie otrzymał Dawid Ogrodnik.

Dawid Ogrodnik z nagrodą na Berlinale 2019

Podczas wczorajszej gali Dawid Ogrodnik znalazł się wśród 10 europejskich aktorów i aktorych, których uhonorowano tytułem Shooting Star, czyli wschodzącej gwiazdy. Aktor osobiście odebrał nagrodę i nie krył radości.

Ogrodnik zasłynął rolami w takich filmach jak Jesteś Bogiem, Cicha noc, Ostatnia rodzina, Disco Polo czy Chce się żyć. Część widzów pamięta też jego epizod w Idzie, w której wcielił się w postać saksofonisty. W 2020 roku planowana jest premiera filmu Broad Peak, gdzie aktor zagra pasjonata gór Adama Bieleckiego.

Przypomnijmy, że w zeszłych latach statuetkę European Shooting Stars zdobyli między innymi Jakub Gierszał, Agata Buzek czy Mateusz Kościukiewicz.

Laureatowi serdecznie gratujemy wyróżnienia i czekamy na więcej nagród dla polskich twórców. Festiwal Berlinale trwa w tym roku do 17 lutego. Więcej o tej wyjątkowej imprezie przeczytasz w specjalnej zakładce na naszej stronie. 

Dawid Ogrodnik, Berlinale 2019
Fot. Ekaterina Chesnokova/SPUTNIK Russia/East News

Dawid Ogrodnik, Berlinale 2019
Fot. Ekaterina Chesnokova/SPUTNIK Russia/East News

Wideo

Krystyna Janda o święcie kina: „Cannes? Ja tu przyjeżdżam do pracy!”

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?