alkohol
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Przekonaj się, jaki alkohol jest najłagodniejszy dla Twojej skóry!

Wino, drinki czy może jednak mocniejsze trunki?

Aleksandra Tylińska 15 czerwca 2018 17:30
alkohol
Fot. Adobe Stock

Zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ na Waszą cerę ma alkohol? Niedoskonałości skóry to nie tylko wynik hormonów, złej diety czy niewłaściwej pielęgnacji. Na stan cery ma wpływa również to co pijemy. Powszechnie wiadomo, że woda ma zbawienny wpływ na skórę, jednak co jeśli w piątkowy wieczór macie ochotę trochę poszaleć? Zobaczcie jaki alkohol wybrać, żeby Wasza skóra pozostała zdrowa i promienna!

Alkohol a zdrowa skóra

Alkohol nie wpływa dobrze na skórę. Trunki mogą powodować częstsze zaczerwienienia cery, obrzęki oraz doprowadzać do odwodnienia. Bo wypicie 250 ml alkoholu powoduje wydalenie aż 500 ml płynów z organizmu! Do tego pod wpływem alkoholu skóra staje się bardziej wrażliwa, także na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr i słońce, czyli dokładnie to, co spotyka nas na plaży podczas wakacji. Co ciekawe, wypite drinki powodują, że nasz skóra także znacznie gorzej przyswaja substancje aktywne z kremów! Dlatego najlepiej byłoby z alkoholu zrezygnować zupełnie. Ale co zrobić, gdy mamy ochotę na alkohol? Warto wybierać te najdelikatniejsze dla naszej skóry (poniżej ich lista!), a po dniu z alkoholem zrobić sobie minimukm trzy-cztery dni detoksu. Tytle bowiem czasu trwa, zanim alkohol przestanie mieć wpływ na naszą skórę. Taką zasadę wyznaje między innymi Kim Kardashian, którą nauczył tego jej dermatolog!

Im mocniejszy trunek, tym lepszy dla skóry?

Wbrew pozorom, mocniejsze alkohole są lepsze! Dlaczego? Wódka, Tequilla czy Gin zawierają bardzo mało dodatków, a czyste procenty szybciej przepływają przez organizm i dzięki temu powodują mniej zniszczeń w skórze. Chociaż Whiskey również jest dość mocnym trunkiem, to jednak substancje, które wytwarzają się podczas fermentacji, mogą przyczyniać się do oznak wczesnego starzenia się cery.

A co z winem i drinkami?

Lżejsze alkohole są gorsze dla skóry. Białe wino zawiera sól i cukier, co sprzyja obrzękom i wzdęciom. Czerwone wino natomiast zawiera dużo antyoksydantów i ma właściwości prozdrowotne! Jeśli więc lubicie wino – wybierajcie zdecydowanie czerwone! Koktajle, szczególnie te z dodatkiem świeżych owoców choć piękne i smaczne, to niestety cukier, cukier i jeszcze raz cukier. Nadmierne ich spożycie zwiększa uszkodzenia komórek i może prowadzić do trądziku. Więc teraz dwa razy się zastanów, zanim zamówisz alkohol na imprezie!

alkohol
Fot. Adobe Stock

alkohol
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…