pielęgnacja włosów
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Pielęgnacja włosów w kilku prostych krokach!

Wypróbuj te sposoby!

Aleksandra Tylińska 26 maja 2018 08:00
pielęgnacja włosów
Fot. Adobe Stock

Włosy i skóra głowy wymaga podobnej pielęgnacji jak nasza cera. Na pewno nie raz zastanawialiście się dlaczego Wasze włosy nie mają objętości, puszą się lub zbyt szybko przetłuszczają. Codzienna pielęgnacja to coś więcej niż ich umycie i rozczesanie. Fryzura będzie wyglądała idealnie, jeśli zastosujecie się do tych kilku prostych kroków. Jak dbać o włosy?

Używaj szamponu micelarnego

O płynie micelarnym do demakijażu słyszał już chyba każdy. Dlaczego więc nie stosować micelarnych produktów do skóry głowy? Taki szampon doskonale oczyści wasze włosy bez zbędnego ich przesuszania. Co ciekawe jest to świetne rozwiązanie dla każdego typu włosów! Szampon jest wyjątkowo przyjemny w stosowaniu, ma lekką, przejrzystą konsystencję i rzeczywiście genialnie oczyszcza włosy z wszelkich zanieczyszczeń.

Stosuj olejki i serum

Olejki i kosmetyki typu serum powinny być stosowane nie tylko na włosach kręconych i puszących się. Każdy rodzaj włosa potrzebuje regeneracji i nawilżenia. Specjalny skład produktów, bogaty w olejki ze słonecznika, słodkich migdałów czy sojowy gwarantuje ich odżywienie bez zbędnego obciążania. Można je stosować na włosy suche przed myciem (wtedy działają najsilniej), na wilgotne po myciu, a nawet na suche. Wystarczy kilka kropli rozprowadzić na dłoniach i przeczesać nimi kosmyki - będą gładkie i błyszczące.

Chroń włosy przed promieniowaniem słonecznym

Nikogo nie dziwi stosowanie filtra na twarz i ciało przed ekspozycją na promieniowanie UVA i UVB. Włosy ulegają także zniszczeniu pod wpływem światła słonecznego. Na rynku znajdziesz różne produkty przeznaczone specjalnie do ochrony włosów, najlepiej szukaj tych, które mają methoxydibenzoylmethane w składzie! Ale możecie też stosować kosmetyki w mgiełce, które są przeznaczone do twarzy, ciała i włosów.

Nakładaj maseczki na włosy na noc!

Skóra najlepiej regeneruje się w czasie snu. Reguła ta sprawdza się także w przypadku skóry głowy i włosów. Jeśli więc chcesz, żeby fryzura zyskała blask i skorzystała w pełni z dobrodziejstwa składników zawartych w maseczkach czy odżywkach nakładajcie je na noc! Zobaczycie, że będą o wiele bardziej nawilżone. A wy jakie metody pielęgnacji włosów stosujecie? 

sposoby na puszące się włosy
Fot. Adobe.Stock.com

pielęgnacja włosów
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.