kim kardashian 9 produktów
Fot. Materiały prasowe
Ze świata urody

Dzięki tej jednej rzeczy zapomnisz o spuchniętych powiekach i podkrążonych oczach!

Zobacz, co radzi dermatolog Kim Kardashian!

Marta Cieplak 22 listopada 2018 12:15
kim kardashian 9 produktów
Fot. Materiały prasowe

Sińce pod oczami i zapuchnięte powieki to problem, z którym prędzej czy później borykają się nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Dotyczy on wszystkich, nawet gwiazd! Kim Kardashian zdradziła nawet ostatnio w swojej aplikacji: „Zawsze zmagałam się z ciemnymi kręgami pod oczami. Z czasem zrozumiałam, że aby aby zwalczyć obrzęki oraz przebarwienia i dobrze wyglądać, potrzebuję odpowiedniej ilości snu, dobrej pielęgnacji skóry, sporej dawki wody i ochrony przed słońcem”. Tego nauczyła się od swojego dermatologa, dr Harolda Lancera, który ma jeszcze jedną, sprytną radę!

Jak uniknąć worków pod oczami?

Jak donosi amerykański InStyle, dr Lancer radzi, by przede wszystkim przestać spać na boku albo na brzuchu, bo w tych pozycjach mocno wciskamy twarz w poduszkę i tym samym uciskamy okolice oczu. Dlatego zaleca sen na plecach i w dodatku w pozycji, gdy twarz i plecy są delikatnie wyżej uniesione, co ma powodować lepszy przepływ limfy. „Jeśli trudno jest ci spać na plecach, zainwestuj w specjalną poduszkę właśnie dla osób, które śpią w tej pozycji. Dzięki temu będzie ci wygodniej i jednocześnie mniej będziesz się przekręcać na boki” radzi.

Ale to nie wszystko! Lancer dodaje, że „spanie na plecach zapobiega także powstawaniu zmarszczek wokół oczu i na dekolcie”. Do tego poleca jedwabne poduszki, które są delikatniejsze dla skóry. Ale uwaga: tylko te białe. Okazuje się bowiem, że pigmenty użyte do farbowania tkanin mogą podrażniać, a nawet uczulać, osoby o bardzo delikatnej skórze.

To, co? Od dzisiaj zmieniasz pozycję do snu? My na pewno spróbujemy! 

Maska na oczy do spania
Fot. Fotolia

Kim Kardashian włosy
Fot. instagram.com/makeupbymario

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.