paznokcie hybrydy
Fot. Adobe Stock
ZE ŚWIATA URODY

Idealny manicure hybrydowy możesz wykonać sama w domu!

Jak uniknąć najczęstszego błędu?

Aleksandra Charzewska 14 października 2018 12:29
paznokcie hybrydy
Fot. Adobe Stock

W ostatnim czasie hybrydy zrewolucjonizowały rynek lakierów do paznokci. Teraz dla wielu kobiet, są jedyną opcją przy wyborze manicure. Nic dziwnego! W końcu jest trwały, wyglądają pięknie i można wykonać go samodzielnie w domu. Nie jest to trudne, jednak podczas malowania można natknąć się na kilka problemów. Jednym z nich jest powstawanie pęcherzyków powietrza pod warstwami produktu. Jak temu zapobiec?

Jak zapobiec powstawaniu pęcherzyków powietrza pod hybrydą?

Tym, co powoduje ten problem, jest nakładanie zbyt grubych warstw lakieru hybrydowego, które źle utwardzone w lampie stają się elastyczne, podnoszą się i tworzą pęcherzyki powietrza. Pamiętaj, że światło w lampie musi oddzielnie dobrze utwardzić każdą z warstw. Zazwyczaj ostatniej warstwie top coat’u pozwalamy utwardzić się dłużej, niż pozostałym przez co tworzy ona jedynie twardą skorupę, ale nie zapobiega powstawaniu pęcherzy.

Kluczem do perfekcyjnego manicure hybrydowego jest nakładanie cienkich warstw lakieru i odpowiednie utwardzenie każdej z nich, pojedynczo w lampie. Ważnym etapem wykonywania manicure jest także oczyszczenie ich odpowiednim płynem z tłustej warstwy, którą są pokryte. Pominięcie tego kroku, lub wykonanie go niedokładnie również może powodować powstawanie pęcherzyków powietrza.

Cienkie warstwy, dobre utrwalenie, odtłuszczenie i odrobina cierpliwości zapewnią, że Twój manicure będzie wyglądał pięknie i przetrwa nawet do trzech tygodni.  

jak dbać o paznokcie hybryda manicure
Fot. instagram.com/aliciatnails
jak dbać o paznokcie hybryda manicure
Fot. instagram.com/aliciatnails

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.