Anna Lewandowska, Viva! 19/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame
O tym się mówi

Na jakiej diecie jest Anna Lewandowska?

Trenerka stosuje bardzo popularną w Hollywood metodę odchudzania!

Marta Cieplak 30 marca 2021 17:30
Anna Lewandowska, Viva! 19/2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Anna Lewandowska to jedna z najpopularniejszych trenerek w Polsce. Prywatnie jest mamą dwóch córek i żoną najlepszego polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego. Ma idealną figurę, do której zresztą wróciła bardzo szybko po obu ciążach. To jednak nie tylko zasługa regularnych treningów w prywatnej siłowni w ich pięknym domu w Monachium, ale także odpowiednia dieta. Anna Lewandowska od lat uczy kobiety na całym świecie jak układać właściwe menu, by było zdrowe, smaczne i dietetyczne. Stworzyła nawet specjalistyczną aplikację, a w 2020 roku także catering dietetyczny. Każdą z dostępnych tam diet trenerka sama testuje. I tak właśnie przyznała, że od listopada przestrzega zasad diety IF, czyli tzw. postu przerywanego. Na czym polega ta metoda i jakie efekty uzyskała w ten sposób Anna Lewandowska?

Na jakiej diecie jest Anna Lewandowska?

Na swoim instastories Anna Lewandowska zdradziła, że od listopada 2020 roku odżywia się zgodnie z zasadami IF. To bardzo popularny sposób na schudnięcie stosowany m.in. przez gwiazdy Hollywood. Na czym polega dieta IF?

Anna Lewandowska na poście IF
Fot. Instagram@annalewandowskahpba

Najskuteczniejsze diety oczyszczające na wiosnę 2021!

Jak czytamy na stronie Anny Lewandowskiej: „Podstawowym założeniem diety Intermittent Fasting jest przestrzeganie kilkunastu godzin postu pomiędzy posiłkami, z czego część czasu przypada na nocną regenerację. Ile powinien trwać okresowy post? Dieta IF nie narzuca konkretnych wytycznych dotyczących długości czasu postu pomiędzy kolacją a śniadaniem. Ekstremalne modele diety IF zakładają 20-godzinny post, a skoro doba ma 24 godziny, to okno żywieniowe w tym systemie to jedynie 4h. W tym krótkim czasie należy spożyć ilość pożywienia, która wynika z zapotrzebowania energetycznego. Warto podkreślić, że przy tak krótkim oknie żywieniowym łatwo o utrzymanie deficytu energetycznego. O ile podstawowym celem jest redukcja masy ciała, z pewnością przebiegnie ona szybciej, a efekty diety IF będą spektakularne”. 

Kluczową kwestią jest tutaj tak zwane okno żywieniowe, czyli czas, w którym możemy spożywać posiłki w czasie dnia. Najczęściej trwa on od 14-18 godzin. W pozostałe godziny możemy jedynie pić wodę lub napoje bez dodatku cukru i mleka. Godziny można ustalać sobie według własnych preferencji. Jeśli rano czujesz głód, zacznij śniadaniem o 7 lub 8, jeśli wolisz jeść wieczorem, wytrzymaj bez posiłku do 12!

Czy to działa? Wiele osób twierdzi, że tak i Anna Lewandowska też do nich należy! Napisała tak:

Jakie zauważyłam efekty? Lepszy sen i regeneracja organizmu, szybsze spalanie tkanki tłuszczowej – powrót do formy sprzed ciąży, a także regulacja poziomu cukru i zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.

Anna Lewandowska dieta IF
Fot. Instagram@annalewandowskahpba

Jesteście ciekawi, ile można schudnąć na diecie IF w miesiąc? Na stronie Anny Lewandowskiej znajdziecie odpowiedź:

„Nie ma na to pytanie jedynej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od aktualnej masy ciała, długości okna żywieniowego, wprowadzonego deficytu energetycznego i aktywności fizycznej pod postacią zaprogramowanego treningu i tej spontanicznej. Dlatego efekty po miesiącu diety IF to utrata od 2 do 4 kilogramów. Duże znaczenie będzie też mieć jakość przyjmowanego pożywienia. Stosowanie postów przerywanych będzie miało lepsze efekty, jeśli jadłospis diety IF będzie zawierał dużą ilość warzyw i owoców, chude mięso, ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, jaja, oliwę z oliwek oraz produkty zbożowe z pełnego przemiału”. Brzmi zachęcająco, prawda?  

Karolina Ferenstein-Kraśko przyznała, że schudła już 7 kg!

A wiosna to doskonały czas na zmiany w diecie i odchudzanie. A dzięki metodzie opisywanej przez trenerkę wystarczy zjeść pierwszy posiłek o 8 rano a ostatni o 18.00, by cieszyć się ładniejszą, smuklejszą sylwetką i lepszym zdrowiem. Więc warto spróbować! Zasady te wdrożyła już jakiś czas temu także Jessica Mercedes i doskonale wpłynęło to na jej wygląd!

Nowa dieta na wiosnę 2021: Jessica Mercedes schudła na niej od nowego roku już 4 kg!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…