Masaż guasha
Fot. Instagram
Ze świata urody

To absolutny hit tej wiosny!

Poznaj masaż gua sha! Dla twojej skóry zrobi cuda!

Marta Cieplak 3 maja 2021 17:30
Masaż guasha
Fot. Instagram

Masaż gua sha wykonywany jadeitowymi lub nefrytowymi tabliczkami to starożytna technika uzdrawiająca, która dziś stała sie niezwykle modna dzięki... Instagramowi. Zdjęć z kamiennymi tabliczkami i grzebieniami opisane hashtagiem #guasha jest już tam pond 300 tysięcy! Na czym polega ten fenomen?

Masaż gua-sha - dla kogo?

Tradycyjnie masaż ten wykorzystywany jest  w medycynie azjatyckiej – ma uśmierzać ból, niwelować napięcie mięśni i poprawiać krążenie. Wykonuje się go na ciele i twarzy. Sam zabieg polega na „drapaniu” (gua oznacza w języku chińskim skrobać) skóry specjalistycznym narzędziem. Co ciekawe, na twarzy daje także efekty odmładzające i ujędrniające! Najlepiej na taki masaż wybrać się do terapeuty lub salonu spa, gdzie wykonują go przeszkolone osoby. Dopiero później można spróbować zrobić go samodzielnie w domu.

Mówi się, że odpowiednio wykonany masaż ma rozbić energię chi, która może być odpowiedzialna za stany zapalne w organizmie. Dlatego uważany jest za masaż przede wszystkim leczniczy, o działaniu gojącym. Wykonuje się go na plecach, pośladkach, ramionach, nogach i na twarzy oraz szyi. Ale uwaga: na ciele pozostają po nim bardzo duże, widoczne czerwone ślady, które znikają dopiero po kilkudziesięciu godzinach. Zabieg wykonywany na twarzy jest znacznie delikatniejszy i nie ma takich skutków ubocznych. Daje jednak rewelacyjne efekty (wygładzenie, ujędrnienie, zniwelowanie zmarszczek) i dlatego nazywany jest wschodnim botoxem!

Stosowany w domu (przez 10-15 minut dziennie, najlepiej przed snem) sprawia, że skóra jest gładsza i jakby pełniejsza, bardziej jędrna. Masaż należy wykonywać na bazie olejku do pielęgnacji. Akcesoria gua kupisz w sklepach internetowych – kosztują od 25 zł. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ready stock!! IDR 350 Rose Quartz Gua Sha....yes please.⠀ .⠀ These puppies really up'd my gua sha game, and I am not looking back. I love the heaviness and smoothness. Plus, Rose Quartz speaks to my heart (and in TCM we say the heart manifests onto the face- so um match made in heaven? I think so).⠀ .⠀ .⠀ .⠀ Photo: @lumius⠀ #totalityacupuncture⠀ #rosequartzguasha⠀ #guashatool⠀ #selfcarerituals⠀ #rosequartz⠀ #massage⠀ #scraping⠀ #guashafacial⠀ #lymphaticdrainage⠀ #naturalfacelift⠀ #acupuncturist⠀ #acupuncture⠀ #TCM⠀ #holisticskincare⠀ #feelgreat⠀ #naturaltechniques⠀ #naturalskincare⠀ #selfcare⠀ #selflove⠀ #gentlecare⠀ #heart⠀ #tcmheart⠀ #naturalbeauty

Post udostępniony przez AQUA+/DIOR/KERASTASE (@lebeauty.official)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.