Kolekcja MAC x Helmut Newton 	Kolekcja MAC x Helmut Newton
Fot. Materiały prasowe
URODA

MAC Cosmetics prezentuje kolekcję inspirowaną… kontrowersyjnymi zdjęciami Helmuta Newtona!

Marcin Brzeziński 6 października 2016 12:23
Kolekcja MAC x Helmut Newton 	Kolekcja MAC x Helmut Newton
Fot. Materiały prasowe

Amerykańska firma MAC Cosmetics zaprezentowała właśnie limitowaną kolekcję kosmetyków zainspirowaną twórczością kontrowersyjnego fotografika Helmuta Newtona. W kampanii reklamującej kolekcję za zgodą fundacji zarządzającej spuścizną artysty wykorzystano jego słynne zdjęcia. Wybór patrona kolekcji może trochę dziwić. Helmut Newton zasłynął bowiem jako twórca fetyszystycznych i voyeurystycznych aktów kobiecych, które przez długi czas wzbudzały gorące dyskusje. Zarzucano mu nadmierną seksualizację kobiecego ciała i fascynację przemocą. Tiggy Maconochie z Helmut Newton Estate nie widzi tutaj jednak żadnego problemu: „Newton lubił przesuwać granice tego, co jest akceptowalne, ale zawsze pozostawał szykowny i pełen dynamizmu. Tak samo jak MAC, który poszerza nasze rozumienie piękna. Zarówno ten wielki fotograf, jak i ta znana marka kosmetyczna są jednocześnie współcześni i klasyczni. I dają innym siłę”.

 

Kolekcja MAC x Helmut Newton
Fot. Materały prasowe

Limitowana kolekcja kosmetyków MAC Cosmetics x Helmut Newton.

 

Polecamy też: Zobaczcie ostatnie dzieło sygnowane nazwiskiem francuskiej projektantki, Sonii Rykiel!

 

Szminka od Helmuta Newtona

To nie pierwsza współpraca, na jaką zdecydował się MAC. W portfolio firmy znajdują się produkty sygnowane przez równie kontrowersyjną co Newton artystkę Cindy Sherman, ikonę mody Iris Apfel i duet projektantów Proenza Schouler, a także Lorde i Miley Cyrus. Na koniec pora na parę szczegółów. Na kolekcję MAC Limited Edition Photographs by Helmut Newton złożyły się cienie do oczu, maskary, szminki i lakiery. Naszym zdaniem są tak wyraziste i pełne kolorów, że z pewnością spodobają się nie tylko femme fatale!

 

Kolekcja MAC x Helmut Newton
Fot. Instagram @dlaczegol

Limitowana kolekcja kosmetyków MAC Cosmetics x Helmut Newton.

 

Polecamy też: 11 kosmetyków tak ładnych, że… aż szkoda ich używać! Numer 5 to nasz faworyt

 

Kolekcja MAC x Helmut Newton
Fot. Materały prasowe

Limitowana kolekcja kosmetyków MAC Cosmetics x Helmut Newton.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?