I dlaczego warto mieć je na liście zakupów?

Marta Cieplak 19 kwietnia 2022 15:30

Jeśli chcesz podejść do tematu kupowania kosmetyków naprawdę ekologicznie, wybieraj nie tylko produkty z naturalnym składem, ale także te, które możesz później… uzupełnić. Refille, czyli dodatkowe wkłady, są teraz w modzie. Tłumaczymy, dlaczego ich wybór ma tak ogromne znaczenie.

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Chodakowska i Kinga Rusin stworzyły wyjątkowe ekologiczne marki kosmetyczne!

Kosmetyki typu refill

Trend zero waste dotyczy także branży beauty. Coraz więcej marek kosmetycznych decyduje się na produkty z wymiennymi wkładami, saszetki do uzupełniania szamponów lub mydeł ze specjalnym dozownikiem w kształcie dziobka, który ułatwia przelewanie zawartości do opakowań, a także na specjalne stacje refill do napełniania butelek. Taką usługę oferują między innymi marki Yope, OnlyBio i L’Occitane. Dzięki temu starają się ograniczyć do minimum ilość zużywanego przez nas plastiku. A to szczególnie ważne, bo w 2050 roku w oceanach i morzach plastiku może być więcej niż ryb! Duże marki kosmetyczne robią jeszcze więcej – stosują do produkcji opakowań plastik z recyklingu i organizują akcje specjalne.

ZOBACZ TAKŻE: Czy naturalne dezodoranty są skuteczne?

I tak Korres w dziewięciu perfumeriach Douglas w Polsce otwiera pop-up Recycle Lab. W tych lokalnych Laboratoriach Recyklingu można zostawiać wszystkie puste opakowania po kosmetykach bez względu na markę. W nagrodę odwiedzający stacje Korres zostaną obdarowani unikalnym, artystycznym grzebieniem z recyklingu, wykonanym z pustych opakowań w Laboratorium Recyklingu Korres w Grecji. Dodatkowo każda osoba, która kupi jeden z naturalnych zapachów Korres, otrzyma torbę uszytą z dżinsu pochodzącego z recyklingu lub fiolkę zapachu o pojemności 10 ml.

Z kolei marka Rituals Cosmetics ogłasza największą jak dotąd inwestycję na rzecz wsparcia planety, decydując się na posadzenie, ochronę oraz odnowę jednego drzewa za każdy sprzedany refill. We współpracy z wiodącymi organizacjami ekologicznymi, marka do końca 2022 roku planuje posadzić 5 milionów drzew na całym świecie. Inicjatywa jest częścią większej strategii Rituals Clean, Conscious & Caring,  której celem jest redukcja śladu węglowego i stanowi kolejny ważny krok na drodze do zrównoważonej przyszłości, do czego marka zobowiązała się otrzymując na początku roku certyfikację B CorporationTM. Refille dostępne są w każdej kolekcji Rituals i dotyczą produktów takich jak balsamy do ciała, wybrane kremy do twarzy, patyczki zapachowe, perfumy do samochodu, płyny do mycia rąk.

Śledź tego typu akcje na bieżąco, a sięgając po nowy kosmetyk zawsze sprawdzaj, czy istnieje możliwość dokupienia do niego refillu. W galerii znajdziesz nasze ulubione warianty tego typu. 

ZOBACZ TAKŻE: Dobry znak, czyli wszystko o kosmetycznych ekocertyfikatach!

1/7
kosmetyki typu refill  balsam Rituals
Copyright @materiały prasowe
1/7

Nawilżający krem do ciała Ritual of Namaste z wymiennym wkładem RITUALS, 85 zł.

2/7
kosmetyki typu refill  Yope
Copyright @materiały prasowe
2/7

Refill naturalnego żelu pod prysznic Yunnan chińska herbata YOPE, 33,90 zł/800 ml.

3/7
kosmetyki typu refill Bielenda
Copyright @materiały prasowe
3/7

Płyn micelarny Melon Doypack BIELENDA, 12,50 zł.

4/7
kosmetyki typu refill L'Occitane
Copyright @materiały prasowe
4/7

Żel pod prysznic Cytrusowa Werbena uzupełnienie L’OCCITANE, 99 zł/500 ml.

5/7
kosmetyki typu refill  mydło Lux
Copyright @materiały prasowe
5/7

Zapas mydła w płynie Freesia & Tea Oil LUX BOTANICALS, ok. 9 zł/500 ml.

6/7
kosmetyki typu refill  Lirene jestem eko
Copyright @materiały prasowe
6/7

Słoiczek do wkładów kremów z linii Jestem Eco LIRENE, 1,99 zł.

7/7
kosmetyki typu refill Bielenda Flos Lek
Copyright @materiały prasowe
7/7

Kreatywny eko słoik na wkłady z kremami do różnych rodzajów cery FLOS-LEK, 4,49 zł.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.