SMARTFON A URODA
Fot. adobe.stock.com
ze świata urody

Czy wiesz, że używanie smartfona może mieć wpływ na twój wygląd?

Oto cztery najważniejsze zmiany, jakie możesz zaobserwować!

Marta Cieplak 7 maja 2019 17:30
SMARTFON A URODA
Fot. adobe.stock.com

Każda z nas codziennie przynajmniej kilkanaście razy sprawdza konto na Instagramie, Facebooku oraz mail. Do tego dochodzi pisanie wiadomości, rozmowy i oglądanie seriali czy filmów. Łącznie może być to nawet kilka godzin dziennie! A to nie pozostaje bez wpływu na... skórę!

Używanie smartfona a wygląd skóry

Okazuje się, że odkąd smartfony stały się niemal przedłużeniem naszej ręki, to częściej boryakmy się z kilkoma problemami skórnymi. Oto najpopularniejsze z nich:

1. Szybsze starzenie

Skąd biorą się zmarszczki? Pierwsze skojarzenie to oczywiście promieniowanie słoneczne, ale trzeba pamiętać, że równie niebezpiecznie jest tak zwane niebieskie światło, emitowane właśnie przez ekrany smartfonów i monitorów. HEV (High Energy Visible Light) sprzyja powstawaniu wolnych rodników, które niszczą DNA skóry oraz włókna kolagenu i elastyny, oraz lipidy odpowiedzialne za nawilżenie. Niebieskie światło odpowiada także za pojawianie się piegów!

Jak się przed nim chronić? Tutaj nie wystarczy zwykły krem z filtrem jak w wypadku promieniowania słonecznego. Dlatego szukaj albo specjalnych linii anty-HEV albo kosmetyków tzw. miejskcih, które zazwyczaj chronią właśnie przed HEV i smogiem.

2. Trądzik

Badania przeprowadzone na University of Arizona wykazały, że na ekranie smartfona znajduje się nawet do 10 więcej zarazków niż... w publicznej toalecie! Brzmi przerażająco? Może to zmotywuje cię do częstszego czyszczenia ekranu! Najlepiej płatkami nasączonymi spirytusem. Bo bakterie, oraz podkład, który osadza się na szybce, blokują pory i prowadzą do powstawania zmian na skórze.

Aby temu zapobiec warto przede wszystkim jak najczęściej stosować słuchawki, by nasze policzki nie miały styczności z ekranem.

3. Zmarszczki na szyi

Okazuje się, że częste spoglądanie w dół na ekran smartfona powoduje szybsze i częstsze powstawanie poziomych zmarszczek na szyi. O tym zjawisku, które obserwuje się już u młodych, dwudziestokilkuletnich kobiet mówi się nawet: Tech-neck. Jak się przed tym chronić?

Nie zrezygnujemy z używania telefonów, ale pamiętajmy, by trzymać je jak najczęściej na linii wzroku. Wtedy zmarszczek powinno być po prostu mniej. Nie zaszkodzą też ćwiczenia i masaże skóry na szyi oraz regularne stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

♥️

Post udostępniony przez Kylie (@kyliejenner)

4. Alergie

Jeśli masz wrażliwą skórę i skłonną do alergii może się okazać, że będziesz mieć wysypkę lub zaczerwienienie na jednym z policzków (tym, do którego najczęściej przykładasz telefon) lub na dłoniach. Dlaczego? W składzie obudowy telefonu bardzo często jest chrom i nikiel, a to dwa szczególnie mocno uczulające metale. Jeśli masz na nie uczulenie noś zawsze telefon w plastikowej obudowie. To powinno rozwiązać twój problem.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.