Co ukrywa fanka odcieni nude?

Ksenia Krasko 10 marca 2019 10:15

My, kobiety, uwielbiamy eksperymentować z wyglądem: nowy wizerunek, szalony kolor włosów, zupełnie inny styl ubioru. Nie zmieniamy jednak... szminki! Psychologowie uważają, że decyzja na konkretny odcień zależy nie tylko od charakteru, a także od poglądów na życie.

Eksperci twierdzą, że czerwony kolor pomadki to wybór dość mocno zamkniętych w sobie kobiet. Właścicielka nietypowego, bardzo ciemnego odcienia – jak czarny lub granat – prawdopodobnie obawia się samotności. Według badań francuskiego instytutu mody większość mężczyzn preferuje kolory nude na naszych ustach, a nasycone różowe odcienie to najlepszy kolor na romantyczną randkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? I co o Twoim charakterze mówi brak szminki? Zobaczysz w naszej galerii!  

1/6
Copyright @instagram.com/kyliecosmetics/
1/6

Szminka w odcieniu nude
Najczęściej wybierana przez introwertyczne dziewczyny, które nie są skłonne do podejmowania ryzyka i przygód. Tak pomalowane wargi podkreślają naturalne piękno i delikatną naturę właścicielki, ale pozwalają osiągnąć bardziej kobiecy, a jednocześnie zmysłowy wizerunek.

2/6
Copyright @instagram.com/chanel.beauty/
2/6

Czerwone kolory
Tak wyraziście podkreślone usta są charakterystyczne dla kobiet, preferujących awangardowy styl życia. Najczęściej wyróżnia je zdecydowany charakter i silna wola, skłonność do aktywnego flirtu i często podświadoma dominacja w każdym związku.

3/6
Copyright @instagram.com/inglotrussia/
3/6

Odcienie bordo
Takie kolory pomadek wybierane są przez niezwykle zmysłowe dziewczyny, które wyróżniają się tajemniczą aurą i zamiłowaniem do perfekcjonizmu. Eksperci twierdza też, że miłośniczki wszelkich odcieni bordo (i brązów) są bardzo twórcze.

4/6
Copyright @instagram.com/nyxcosmetics_france/
4/6

Odcienie czerni, granatu, zieleni
Ciemne i najbardziej nietypowe odcienie szminki wybierane są przez kobiety, które chcą wyrazić swoją osobistą wolność i indywidualność za pomocą wyglądu. Fanki tak śmiałych i ekstrawaganckich kolorów podkreślają: "Mogę zrobić wszystko, co chcę i jestem gotowa walczyć o swoje".

5/6
Copyright @instagram.com/givenchybeauty/
5/6

Głęboki róż
Te kobiety, które wybierają brzoskwinie, róże i fiolety, szczególnie wyróżniają się zamiłowaniem do fantazji. Zazwyczaj są też nieco konserwatywne, optymistyczne, kochające wolność i towarzyskie. Przy okazji – różowe odcienie szminek najczęściej wybierane są przez blondynki.

6/6
Copyright @instagram.com/yslbeauty/
6/6

Brak szminki
Kobiety, które nie lubią szminek i powstrzymują się od ich stosowania, deklarują światu swoją wewnętrzną wolność i indywidualność. Starają się ukryć swoją seksualność i poszukują równości w związkach. Według psychologów, mówi to o materialnym i czysto "ziemskim" postrzeganiu świata.

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.