Koniecznie sprawdż to w naszej galerii!

Ksenia Krasko 6 lipca 2021 16:30

My, kobiety, uwielbiamy eksperymentować z wyglądem: nowy wizerunek, szalony kolor włosów, zupełnie inny styl ubioru. Nie zmieniamy jednak... szminki! Psychologowie uważają, że decyzja na konkretny odcień zależy nie tylko od charakteru, a także od poglądów na życie.

Zobacz także: Szminka to jeden z ulubionych kosmetyków Meghan Markle!

Kolor szminki a charakter kobiety

Eksperci twierdzą, że czerwony kolor pomadki to wybór dość mocno zamkniętych w sobie kobiet. Właścicielka nietypowego, bardzo ciemnego odcienia – jak czarny lub granat – prawdopodobnie obawia się samotności. Według badań francuskiego instytutu mody większość mężczyzn preferuje kolory nude na naszych ustach, a nasycone różowe odcienie to najlepszy kolor na romantyczną randkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? I co o Twoim charakterze mówi brak szminki? Zobaczysz w naszej galerii!  

1/6
Copyright @instagram.com/kyliecosmetics/
1/6

Szminka w odcieniu nude
Najczęściej wybierana przez introwertyczne dziewczyny, które nie są skłonne do podejmowania ryzyka i przygód. Tak pomalowane wargi podkreślają naturalne piękno i delikatną naturę właścicielki, ale pozwalają osiągnąć bardziej kobiecy, a jednocześnie zmysłowy wizerunek.

2/6
Copyright @instagram.com/chanel.beauty/
2/6

Czerwone odcienie
Tak wyraziście podkreślone usta są charakterystyczne dla kobiet, preferujących awangardowy styl życia. Najczęściej wyróżnia je zdecydowany charakter i silna wola, skłonność do aktywnego flirtu i często podświadoma dominacja w każdym związku.

3/6
Copyright @instagram.com/inglotrussia/
3/6

Odcienie bordo
Takie kolory pomadek wybierane są przez niezwykle zmysłowe dziewczyny, które wyróżniają się tajemniczą aurą i zamiłowaniem do perfekcjonizmu. Eksperci twierdza też, że miłośniczki wszelkich odcieni bordo (i brązów) są bardzo twórcze.

4/6
Copyright @instagram.com/nyxcosmetics_france/
4/6

Odcienie czerni, granatu, zieleni
Ciemne odcienie szminki wybierane są przez kobiety, które chcą wyrazić swoją osobistą wolność i indywidualność za pomocą wyglądu. Fanki tak śmiałych i ekstrawaganckich kolorów podkreślają: "Mogę zrobić wszystko, co chcę i jestem gotowa walczyć o swoje".

5/6
Copyright @instagram.com/givenchybeauty/
5/6

Głęboki róż
Te kobiety, które wybierają róże i fiolety, wyróżniają się zamiłowaniem do fantazji. Zazwyczaj są też nieco konserwatywne, optymistyczne, kochające wolność i towarzyskie. Przy okazji – różowe odcienie szminek najczęściej wybierane są przez blondynki. 

6/6
Copyright @instagram.com/yslbeauty/
6/6

Brak szminki
Kobiety, które nie lubią szminek i powstrzymują się od ich stosowania, deklarują światu swoją wewnętrzną wolność i indywidualność. Starają się ukryć swoją seksualność i poszukują równości w związkach. Według psychologów, mówi to o materialnym i czysto "ziemskim" postrzeganiu świata.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.