fale Cindy Crawford
Fot. BEW, Getty Images
Ze świata urody

Blow dry w stylu Cindy Crawford

Fryzura, która przetrwała 25 lat i nadal jest modna

Marta Cieplak 5 kwietnia 2022 12:30
fale Cindy Crawford
Fot. BEW, Getty Images

Lata 90. słynęły z fryzur, które kopiowały wtedy miliony kobiet, a teraz... wolałyby o nich zapomnieć. Wyjątkiem jest Cindy Crawford i jej blow dry, który modelka nosi do dziś. Ten trend na zmysłowe fale jest naprawdę ponadczasowy. Teraz robi furorę nawet na TikToku – pokolenie Z oszalało na jego punkcie. Podpowiadamy, jak uzyskać fryzurę Cindy Crawford w domu.

ZOBACZ TAKŻE: Córka Cindy Crawford to jej wierna kopia. Te córki wyglądają identycznie jak ich mamy!

Blow dry w stylu Cindy Crawford

Blow dry, czyli suszenie włosów na szczotce w stylu lat 90., stało się ostatnio modne wśród influencerek i celebrytek, takich jak Kim Kardashian i Ariana Grande. Teraz po boomie na TikToku przyszedł czas na kolejną falę zachwyconych nią kobiet, dlatego postanowiliśmy podpowiedzieć Wam, jak uzyskać podobną objętość i fale krok po kroku.

Fale Cindy Crawford krok po kroku

Aby stworzyć take fale i objętość, z jakiej słynie Cindy Crawford, potrzebujesz kilku rzeczy:  pianki modelującej, lakieru, a przede wszystkim suszarki i okrągłej szczotki o dość dużej średnicy.I odrobiny odrobiny cierpliwości, bo nauczenie się perfekcyjnego operowania oboma akcesoriami jednocześnie wcale nie należy do najłatwiejszych. Ale oczywiście jest możliwe i po kilku dniach ćwiczeń będziesz już widziała, jak się nimi posługiwać, by osiągnąć najlepszy efekt. Podobny efekt do tego, jakim może pochwalić się supermodelka najłatwiej osiągnąć na włosach sięgających do ramion lub dłuższych i do tego lekko wycieniowanych. Obcięte zupełnie na prosto niestety trudno będzie ułożyć w ten sposób. 

ZOBACZ TAKŻE: Łazienka Cindy Crawford bardziej przypomina… salon!

Cindy Crawford lata 90.
Fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News

1. Zacznij od nałożenia pianki zwiększającej objętość na całą długość włosów.

2. Podsusz włosy na tyle, by były jedynie lekko wilgotne.

3. Następnie susz włosy wyciągając je jednocześnie na okrągłej szczotce od nasady aż po końce. Zacznij od sekcji nad karkiem. Każde pasmo na końcu delikatnie wywiń do środka – doda to włosom przy szyi objętości i stworzy delikatną falę.

4. Pasma z przodu i boku głowy wyciągaj podczas suszenia na szczotce na zewnątrz. Od samej nasady aż po końce. Strumień powietrza powinien być zawsze skierowany do dołu. Dzięki temu włosy nie będą się puszyć, a staną się lśniące i gładkie (łuski będą zamknięte).

5. Co kilka pasm nakręcaj je na okrągłą szczotkę zamiast jedynie wyciągać (wygładzać). Dzięki temu uzyskasz pełne objętości loki.

6. Na koniec całą fryzurę przeczesz delikatnie palcami i utrwal elastycznym lakierem. Dla uzyskanie większej objętości możesz też pochylić głowę do przodu i energicznie unieść ją do góry, a potem jeszcze raz użyć lakieru.

Jeśli nie lubisz używać okrągłej szczotki, możesz też sięgnąć po termo wałki. Używa ich teraz sama Cindy Crawford, bo są dla niej prostsze w domowym stosowaniu. Stosuje się łatwo i szybko, a osiągnięty efekt jest prawdziwie spektakularny.

ZOBACZ TAKŻE: Cindy Crawford prezentuje ciało na plaży w Miami! Jak teraz wygląda?

Zobacz, jaki efekt możesz nimi osiągnąć:

Redakcja poleca

REKLAMA


Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.