titanic
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Za kilka lat w rejs wypłynie… Titanic II! Jak tym razem zakończy się podróż?

Będzie wyglądać identycznie jak jego pierwowzór

Gabriela Łaskowska 25 października 2018 19:02
titanic
Fot. EAST NEWS

W 2022, czyli w 110. rocznicę katastrofy Titanica, w rejs wypłynie… Titanic II! Titanica nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten najsłynniejszy na świecie statek uległ zniszczeniu po uderzeniu w górę lodową i poszedł na dno. Za kilka lat będziemy świadkami ponownego rejsu Titanica! Jak tym razem zakończy się podróż?

Kto wpadł na pomysł stworzenia Titanica II?

Na pomysł zbudowania repliki Titanica wpadł Clive Palmer, członek Blue Star Line, transatlantyckiego przewoźnika. Wizualnie ma być identyczna jak oryginalny parowiec. Samą budową zajmują się chińscy konstruktorzy. Planuje się nie tylko zbudowanie repliki Titanica, ale również wysłanie go w rejs tą samą trasą! Mówi się, że całe przedsięwzięcie kosztować będzie 500 milionów dolarów. Na kilka lat prace nad parowcem wstrzymano, przez brak funduszy. Jednak Blue Star Line zapewnia, że do 2020 roku statek zostanie ukończony.

Jak będzie wyglądać?

Titanic II ma we wszystkim nawiązywać do swojego pierwowzoru. Planuje się zabranie tylu samów pasażerów i członków załogi, co na Titanicu. Ma to być 2400 miejsc dla turystów i 900 dla załogi.

Członkowie Blue Star Line mówią, że dużo pracy włożyli w wyposażenie statku w jak najlepszy system nawigacyjny, aby uniknąć wszelkich nieprzewidzianych przeszkód. Planuje się także umieścić na statku jak największą ilość łódek ratunkowych. Podróż rozpocznie się w Dubaju. Statek ruszy w kierunku Nowego Jorku.

Mocno wierzymy, że tym razem rejs skończy się szczęśliwie. Clive Palmer mówi, że planuje się wypuszczać statek w rejsy dookoła świata. Ma to symbolizować walkę z przeciwnościami losu i trudnościami, jakie spotykamy na swojej drodze. Z niecierpliwością czekamy na początek rejsu. Jak się zakończy tym razem?  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.