restauracja w domu z top gun 1
Fot. Paramount Pictures/Getty Images, Instagram: @thefamoushighpie
design

Gratka dla fanów „Top Gun”! To miejsce ma niesamowitą historię…

Dom z kultowego filmu jest teraz stylową restauracją!

Barbara Łubko 20 maja 2022 13:30
restauracja w domu z top gun 1
Fot. Paramount Pictures/Getty Images, Instagram: @thefamoushighpie

Już 27 maja 2022 do polskich kin wejdzie kontynuacja słynnego filmu z 1986 roku „Top Gun”. W „Top Gun: Maverick” Tom Cruise ponownie wciela się w rolę pilota Pete'a „Maverick” Mitchella. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes 2022, a Cruise został nawet nagrodzony 5-minutową owacją na stojąco podczas prezentacji obrazu! Film wzbudza ogromną sensację, a my nie możemy się już doczekać, kiedy zobaczymy go w kinie. Póki co, możemy odwiedzić wyjątkowy dom, który pojawił się w filmie „Top Gun”. Zbudowany w 1887 roku Graves House jest jednym z najstarszych domów w San Diego, a teraz otrzymał nowe życie jako High Pie at the Top Gun House, bar serwujący desery.

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Tom Cruise! Joanna Kulig zachwyciła na pokazie filmu „Top Gun: Maverick” w Cannes 2022

Dom z filmu „Top Gun” to teraz stylowa restauracja

W domu nakręcono kilka scen do filmu „Top Gun” z 1986 roku. Przed rozpoczęciem renowacji opuszczony dom był w stanie ruiny. Na szczęście dostępne były dwa stare zdjęcia, które pokazywały budynek przed jego przebudową, co dało architektowi i wykonawcy wskazówki do dokładnego odtworzenia wszystkich brakujących detali z 1887 roku.

restauracja w domu z top gun 3
Fot. Autumn Sky Photography / Alamy Stock Photo/BEW

Dom najpierw przetransportowano z miejsca, w którym oryginalnie się znajdował. Poddano pracom renowacyjnym, a następnie umieszczono w jego nowym miejscu - na dziedzińcu Mission Pacific Hotel w Oceanside w Kalifornii.

Elewację domu pomalowano na biało i niebiesko, a drzwi na czerwono, tak aby wyglądały jak w filmie „Top Gun”. We wnętrzach znalazły się pamiątki filmowe. Trzeba przyznać, że restauracja wygląda wspaniale, a klimat miejsca jest wyjątkowy. Nie zabrakło nawet odnowionego motocykla Yamaha Kawasaki Ninja ZX900, takiego sam jak ten, którym Cruise jeździł w filmie.

restauracja w domu z top gun 4
Fot. LMK/BEW

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.