najpiękniejsze krajobrazy na świecie
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Top 10 najpiękniejszych miejsc w Europie!

Zobacz, gdzie warto pojechać!

Redakcja VIVA! 11 czerwca 2023 17:29
najpiękniejsze krajobrazy na świecie
Fot. STOCK ADOBE

Europa kryje w sobie masę wyjątkowych zakątków. Positano, Ronda, Kirkjufell… część z nich oblegana jest przez turystów, o innych mało kto słyszał. Wszystkie łączy jedno. Uznaje się je za najpiękniejsze na całym kontynencie. A niektóre nawet na świecie. 

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na kolejne podróże, koniecznie sprawdź nasze zestawienie najpiękniejszych miejsc w Europie. 

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Kirkjufell, Islandia

Kirkjufell, to najpiękniejszy szczyt islandzkiego półwyspu Snæfellsnes. Znalazł się nawet w pierwszej 10 najpiękniejszych gór świata. 463-metrowa góra najbardziej znana jest ze swojej stożkowatej formy. Z powodu dużej stromości wspinaczka na nią dozwolona jest jedynie doświadczonym wspinaczom. Kirkjufell jest Jest tak charakterystycznym i pięknym miejscem, że bardzo często pojawia się na kartkach pocztowych z Islandii. Jest także najczęściej fotografowaną górą tego państwa. Najciekawsze w niej jest to, że z każdej strony wygląda inaczej. Mówi się, że z jednej przypomina kapelusz czarownicy, a z drugiej kościelne wieże - z tego powodu nazywa się ją czasami Górą Kościelną.

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Ronda, Hiszpania

Ronda jest jednym z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Hiszpanii. Znajduje się po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevin.

Sam Ernest Hemingway tak opisał Rondę „Całe miasto jak okiem sięgnąć jest niczym innym, jak romantyczną kulisą teatralną”. W mieście znajdziemy wpływy chrześcijańskie, jak i muzułmańskie. Co roku, w pierwszej połowie września, ma tu miejsce Feria de Pedro Romero, czyli ogromny festyn, na którym odbywają się liczne konkursy i pokazy walk. 

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Park Narodowy Jezior Plitwickich, Chorwacja

Tak prawdopodobnie wygląda raj. Park Narodowy Jezior Plitwickich to najpopularniejsza atrakcja turystyczna Chorwacji, która została wpisała na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozciąga się na powierzchnię 300 kilometrów kwadratowych. W skład Jezior Plitwickich wchodzi aż 16 zbiorników wodnych, o niezwykłej turkusowej barwie i 90 wodospadów. Uważa się go za najpiękniejszy park narodowy w Europie. Choć woda, we wszystkich odcieniach zieleni i niebieskiego, wygląda niezwykle zachęcająco, kąpanie w jeziorach na terenie parku jest zabronione.  

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

The Cliffs of Moher, Irlandia

Klify Moheru, to jedna z głównych atrakcji Irlandii, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Dzięki bardzo rozbudowanemu systemowi ścieżek i atrakcji turystycznych w tej okolicy, można tam spędzić cały dzień niespiesznie spacerując. Klify to najczęściej odwiedzana atrakcja przyrodnicza w tym kraju, dlatego trzeba liczyć się z tym, że jadąc tam natkniemy się na tłum ludzi. Dla bezpieczeństwa warto celować w godziny poranne lub wieczorne. Jest szansa, że ludzi będzie mniej, a do tego widok stamtąd o zachodzie słońca jest naprawdę zachwycający.

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Reine, Norwegia

Wiele osób mówi, że jest to nie tyle najpiękniejsze miejsce w Europie, co na świecie! A norweski tygodnik Allers ogłosił Reine jako najpiękniejsze miasteczko w państwie. Znajduje się na północy Norwegii. Reine jest najlepszym miejscem do obserwowania zorzy polarnej. To jeden z głównym powodów, dlaczego przyciąga ono zimą tak wielu turystów. 

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Positano, Włochy

Positano to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Wszystko dzięki kolorowym domkom i dzikim kwiatom opadającym na ich dachy. Miasto w 1997 roku znalazło się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie ma w nim dużo miejsc do zwiedzania. Najlepszym pomysłem na spędzenie czasu w Positano, to beztroskie, niespieszne spacery i napawanie się tym klimatem włoskiego miasta. Można zatrzymać się w kawiarni, z której rozpościera się niesamowity widok na morze. I oczywiście to czego tu nie brakuje to… restauracje z pyszną włoską kuchnią!

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Trolltunga, Norwegia

Trolltunga, czyli język trolla, jest główną atrakcją w Norwegii. A jednocześnie najtrudniej dostępną. Ten kilkunastometrowy głaz, wiszący nad przepaścią, przyciąga niesamowitą liczbę turystów. Samo dojście do niego, to kilka godzin wspinaczki. A potem najczęściej kolejna godzina czekania w kolejce do samej Trolltungi. Jednak wcale nas to nie dziwi -  to w końcu jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Dla takich widoków warto czekać. 

najpiękniejsze krajobrazy na świecie
Fot. STOCK ADOBE

Prowansja, Francja

Prowansja i lawenda to już niemalże synonimy. Pola lawendowe są już tak popularne, że stały się symbolem tego regionu Francji. Jeśli poza samym podziwianiem tych urokliwych terenów, interesuje Was również ich historia, wybierzcie się do Muzeum Lawendy w miasteczku Cabrieres d’Avignon. Znajdziecie w nim również informacje na temat sadzenia czy zbierania lawendy. Można tam także kupić wiele produktów na bazie lawendy, jak kremy czy olejki.

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Landmannalaugar, Islandia

Landmannalaugar znajduje się w islandzkim rezerwacie przyrody, Fjallabak i znany jest głównie ze swojego niezwykłego wyglądu. Pod koniec XV wieku doszło tam do erupcji wulkanu. Lawa pokryła pobliski teren i w rezultacie dziś możemy nacieszyć oczy niepowtarzalnym pięknem tego miejsca. Najpopularniejszym wzgórzem na tym terenie jest Bláhnjúkur. Jego nazwę tłumaczy się po angielsku na Blue Peak. Wszystko przez niebiesko-czarną poświatę, która widoczna jest na jego zboczach. 

najpiękniejsze miejsca w europie
Fot. STOCK ADOBE

Muralla Roja, Alicante, Hiszpania

Zastanawialiście się kiedykolwiek, gdzie znajduje się najbardziej kolorowe miejsce w Europie? To właśnie budowla Muralla Roja w Hiszpanii. Zbudowana w 1973 roku, znajduje się na wzgórzu, skąd rozpościera się niesamowity widok na Costa Blanca. Budynek składa się z kilku mieszkań, połączonych ze sobą siecią korytarzy. Muralla Roja jest kolorowym labiryntem, którego kolory nawiązują do barw zachodzącego słońca i nieba.  

TAGI #podróże

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.