Oto najrzadziej odwiedzane przez turystów państwa na świecie!

Gabriela Łaskowska 4 sierpnia 2018 13:30

Jeśli nie przepadasz za wakacjami w miejscach przepełnionych turystami, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych stworzyła ranking najrzadziej odwiedzanych państw świata. Powstała na bazie liczb zagranicznych gości, przyjeżdżających z wizytą do każdego kraju. Będą to idealne miejsca na wakacje dla osób, chcących oderwać się od turystycznego tłoku i nacieszyć oczy, nienaruszonymi ludzką działalnością, krajobrazami.  

1/6
najrzadziej odwiedzane panstwa
Copyright @UPS.COM
1/6

Malutkie azjatyckie państwo, w którym kontrasty aż biją po oczach. Bogaty, złoty pałac sułtana lśni z daleka, podczas gdy w miasteczkach zderzamy się z niszczejącymi budynkami
Liczba odwiedzających rocznie: 219 tys.

2/6
najrzadziej odwiedzane panstwa
Copyright @THECULTURETRIP.COM
2/6

Lichtenstein to miejsce niczym z bajki. Przepiękne krajobrazy i zaskakujące budownictwo sprawiają, że czujemy się tam jak w innym świecie.
Liczba odwiedzających rocznie: 69 tys.

3/6
najrzadziej odwiedzane panstwa
Copyright @NEREYE.COM
3/6

Zielona kraina w samym sercu Azji jest jednym z najbiedniejszych krajów na świecie. To miejsce, gdzie czas się zatrzymał, a mieszkańcy mimo biedy są bogaci. Bogaci duchowo.
Liczba odwiedzających rocznie: 155 tys.

4/6
najrzadziej odwiedzane panstwa
Copyright @LOCALS.MD
4/6

Mołdawia to niezwykle malowniczy kraj, który jednak dla przeciętnego turysty może być nudny. Nie ma tu zbyt wielu atrakcji turystycznych. Można za to podziwiać piękną, niczym nienaruszoną naturę.
Liczba odwiedzających rocznie: 121 tys.

5/6
najrzadziej odwiedzane panstwa
Copyright @ETRAVELER.PL
5/6

Timor Wschodni to malutkie zapomniane azjatyckie państwo, oblewane przez turkusowe wody oceanu i pachnące kawą.
Liczba odwiedzających rocznie: 66 tys.

6/6
najrzadziej odwiedzane panstwa
Copyright @STOCK ADOBE
6/6

Cudowna wyspa, na której znajdziemy przepiękne plaże. Montserrat jest niestety wyspą wulkaniczną, narażoną na częste huragany i trzęsienia ziemi.
Liczba odwiedzających rocznie: 9 tys.

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.