To nie musi być zwykła kanapka…

Aleksandra Charzewska 15 sierpnia 2021 11:30

Zdarzało Ci się znaleźć niezjedzoną kanapkę w plecaku Twojego dziecka? Mamy patent na to, żeby więcej Ci się to nie przytrafiło! Wystarczy zamienić nudny posiłek w coś, co pobudzi jego wyobraźnię. Różnorodność kształtów, kolorów, smaków i zapachów sprawi, że każde drugie śniadanie będzie dla niego nową, fascynującą przygodą. Co sprawdzi się idealnie w śniadaniowym pudełku Twojego dziecka podczas roku szkolnego 2022/2023? Sprawdź! 

Kolorowe kanapki z warzywami

 Wszystkie dzieci kochają kanapki z Nutellą! Jeżeli dodasz do niej trochę owoców i warzyw, zamienisz słodką kanapkę w atrakcyjny i zdrowy posiłek, który Twoje dziecko zje ze smakiem. Może ułożysz z nich misia lub inne ulubione zwierzę? Eksperymentuj! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🐻 A Bear-y good lunch for a little boy at Zoo camp this week! 🐻 Recently discovered that my son really likes broccoli (🤷 how did that happen?)... I've been able to give him broccoli in his lunch and he actually eats it! Score! 🐾 Brown Bear @nutella + fruit sandwich on whole wheat bread 🐾 Steamed broccoli with a little cheese 🐾 Strawberry + Clementine fruit salad 🐾 Packed up in our awesome @easylunchboxes . #easylunchboxes #summercamp #kidslunchbox #kidslunchideas #kidslunches #kidsbento #kidfriendlyfood #kidapproved #eatyourveggies #cincinnatizoo #whatifeedmykid #whatmykidseat #whatmykideats #boymomlife #playwithyourfood #rockthelunchbox #lunchboxfun #lunchboxlove #lunchboxideas #healthychildhood #pickyeater #lunchboxinspo #realfoodforkids #おべんと #preschoollunch #kidslunch

Post udostępniony przez Meaghan | fun food for kids (@littlemrbento)

Zdrowy jogurt pełen kultur bakterii

Pieczywo to nie wszystko! Do szkoły można zabrać również jogurt, który wzmocni odporność dziecka na jesień 2022. Dodaj do niego domową granolę, ulubione muesli lub płatki Twojego dziecka i dorzuć kilka owoców – zdrowo, smacznie i pożywnie. Żeby dodatkowo urozmaicić ten posiłek, zaopatrzcie się w urocze pojemniki np. z obrazkiem lamy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wiem, że jeszcze czas wakacji, ale jako mama wrześniowej pierwszoklasistki po woli kompletuje szkolną wyprawkę. Patrzcie jakie ekstra pojemniczki na jedzenie wyhaczyłam. Sklep Flying Tiger 6 zł/2 szt. No, to wzięłam. Test na nieprzeciekanie zdany śpiewająco, mam nadzieje, że z czasem zatyczki nie stracą na szczelności. Jest kilka powodów by zainwestować w różnorodne pojemniczki na jedzenie, lunchboxy, śniadaniówki: 1. Warto do szkoły serwować różnorodne produkty, nie tylko kanapki i tu sprawdzą się mniejsze pojemniczki na warzywa do chrupania, sałatki, musy, koktajle, orzechy, etc. 2. Dzieci nie znoszą nudy, codziennie śniadanie w tym samym pojemniku?! Słabo 😉 3. Ładne opakowanie może zachęcić dziecko do zjedzenia produktów za którymi nie do końca przepada. Można by jeszcze wymienić kilka innych powodów, ale myśle, że powyższe są wystarczające, by zachęcić Was do kupienia przynajmniej 2-3 różnych pojemniczków na jedzenie. #sniadaniowka #lunchbox #2sniadanie #sniadanietopodstawa #drugiesniadanie #sniadaniedoszkoly #zdrowojemy #szkola #pierwszoklasista #wyprawkaszkolna #pierwszaklasa #pojemniczki #dzieckodietetyka #dziecko #dladzieci #prowiant #nawynos #nawykiżywieniowe #dietetykdziecięcy #1września #rokszkolny #zdrowesniadanie #zdrowejedzenie #cokupic

Post udostępniony przez Dorota Sokół (@przewodnikzywienia)

Foremki do wycinania kształtów z kanapek

Wasze dziecko lubi klasyczne kanapki z serem lub szynką? Nadajcie im ciekawy kształt! Z pomocą przyjdą tu foremki do wykrawania ciasta, których możecie użyć również do pieczywa. Do środka wrzućcie trochę pokrojonych warzyw – może się skusi! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

While we were cleaning out her room this weekend (overhual/ new space in the making) she came across a stranger things picture. I told her to stick in her backpack and give it to someone at school. She came home yesterday and said she gave it to the "new girl". She said she noticed the other day her notebook was sticker bombed with s.t. so she knew she would love it. Of course, she was surprised and out of her mind excited. I thought that was so cool! • • • IN THIS LUNCHBOX: almond butter 🧡 sammies, fruits, veggies, cheese • • • #lunch #lunchbox #lunchtime #lunchbreak #lunchideas #kidslunch #kidsfood #kidapproved #schoollunch #packedlunch #rockthelunchbox #lunchboxinspo #backtoschool #poweryourlunchbox #momlife #lifewithkids #whatifeedmykid #whatsforlunch #eattherainbow #eatrealfood #eattheworld #zerowaste #lunchboxlove #aldilove #makesmehappy #makesmewhole #parenting #parenthood #motherhood #momsofinstagram

Post udostępniony przez Jenny | Lunchboxmafia (@lunchboxmafia)

Zjedz postaci z kreskówki

Na widok takiego śniadania nawet dorosłym zaświeciły by się oczy! Motyw ulubionej postaci z kreskówki w śniadaniu Twojego dziecka to świetny pomysł. Do pudełka na drugie śniadanie możecie śmiało wrzucić to, co zostało wam z obiadu. Ryż w kształcie Olafa i trochę warzyw doda energii na cały dzień! 

Domowe wypieki

Różnorodność i możliwość wyboru to podstawowe zasady przygotowywania dziecięcych posiłków. Eksperymentujesz z domowymi wypiekami? Wrzuć je dziecku do pudełka! Przynajmniej wiesz co w sobie zawierają. Zamiast cukru możesz posłodzić je erytrytolem!

Wesołe gadżety

Różnorodne miny, uśmiechy, oczy i nosy można za grosze zamówić w internecie. Mały gadżet, a bardzo ucieszy Twoje dziecko. Możesz je wbić w każdy owoc, warzywo czy kanapkę. Taka drobnostka na pewno zachwyci malucha i zachęci go do jedzenia!  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.