podcasty
Fot. Adobe Stock
VIVA PSYCHE

Podcasty o zdrowiu i dobrym życiu, które uczą, jak o siebie zadbać

Te podcasty warto znać!

Paulina Filipowicz 20 kwietnia 2021 14:29
podcasty
Fot. Adobe Stock

Na nieustannie rosnącą popularność podcastów z pewnością wpływa fakt, że można ich słuchać właściwie wszędzie – w drodze do pracy, podczas spaceru, na treningu czy gotując posiłek. Chociaż tematyka podcastów jest bardzo szeroka, od polityki, przez kulinaria czy ekonomię, warto szczególnie poznać te dedykowane zdrowiu. Przedstawiamy kilka naszych ulubionych serii, które pomogą Ci zadbać o spokój ducha, ciało i umysł. Przyniosą ukojenie i nauczą, jak się o siebie zatroszczyć.

Stres nie musi być wrogiem. Jak zaprzyjaźnić się ze stresem?

Podcast Karolina Sobańska

Karolina Sobańska to twórczyni podcastów i blogerka, która od kilku lat podbija polski rynek podcastów. Jej zainteresowania krążą wokół tematyki zdrowia, ekologii i świadomego życia. Karolina w cotygodniowych audycjach rozmawia z ekspertami o zdrowiu, jodze, ekologii, wegańskiej diecie, świadomej konsumpcji i celebracji codzienności. Podcast jest dostępny na Spotify, iTunes & YouTube.

Podcast Można Zwariować

Podcast Można Zwariować to wspólne dzieło psycholożki Anny Cyklińskiej, autorki psychoedukacyjnego Instagrama @psychoedu_ oraz Cleo Ćwiek – modelki i założycielki fundacji Można Zwariować. Odcinki podcastu dedykowane są konkretnym zaburzeniom i chorobom, rozprawiają się z mitami na temat zdrowia psychicznego i pozwalają lepiej zrozumieć zagadnienia dotyczące ludzkiej psychiki.

Podcast Deliciously Ella

Podcast Deliciously Ella odkryje przed Tobą świat zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez serię wywiadów z czołowymi światowymi naukowcami, badaczami i lekarzami. Odcinki prowadzone przez Elle Mills (właścicielkę firmy kulinarnej Deliciously Ella) przedstawiają gości ze świata biznesu, medycyny czy dobrego żywienia, którzy dzielą się swoimi historiami, poradami i wynikami badań. Podcast dostępny jest w języku angielskim.

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt odkrywający możliwości, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. W serii Strefa Psyche znajdziesz wiele interesujących tematów, jak “Seks zaczyna się w głowie”, “Lęk - życiodajna emocja”, “Mindfulness w codziennym życiu” czy „Mity na temat miłości”. Warto zaznaczyć, że podcasty prowadzą eksperci w swojej dziedzinie: doktorzy psychologii, psychiatrzy, psychoterapeuci, znani profesorowie z dziedziny zdrowia psychicznego.

Meditation Minis

Choć medytacja często wydaje się pojęciem odległym, powstaje coraz więcej narzędzi, dzięki którym można łatwo się jej nauczyć. Jeśli nigdy wcześniej jej nie próbowałeś, tej wiosny warto odważyć się na medytację z podcastem Meditation Minis. Prowadząca medytacje, Chel Hamilton, wprowadza słuchacza w 10-15 minutowe praktyki medytacyjne, a każda z nich skupia się na innej sferze rozwoju. W serii podcastów znajdziesz medytacje przygotowującą do snu, dodającą pewności siebie, medytacje wdzięczności, zwalczającą strach, a nawet medytację miłości.

Radioklinika

Radioklinika to pierwsze w Polsce internetowe radio wyłącznie o zdrowiu. Audycje przeplatane są spokojną, relaksacyjną muzyką. Podcasty Radiokliniki to rozmowy z ekspertami medycyny. W dedykowanych konkretnemu zagadnieniu odcinkach, przekazują oni informacje o zdrowiu, które pomogą w diagnozie, leczeniu, radzeniu sobie z chorobą oraz w skutecznej profilaktyce.

Ataki paniki - jak je rozpoznać i sobie z nimi poradzić?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?