Moët & Chandon i Veuve Clicquot
Fot. Materiały prasowe
LIFE STYLE

Sposób na letnie orzeźwienie? Szampan oczywiście! Poznajcie nowości marek Moët & Chandon i Veuve Clicquot!

Marcin Brzeziński 8 lipca 2017 18:00
Moët & Chandon i Veuve Clicquot
Fot. Materiały prasowe

W pierwszy dzień astronomicznego lata legendarne marki Moët & Chandon i Veuve Clicquot zaprosiły gości do warszawskiej restauracji… Na lato. Zielony ogród restauracji zakwitł tego wieczoru kolorowymi letnimi kwiatami i wypełnił się wakacyjnymi dekoracjami. Szampańskie marki połączyły siły, by zaprezentować nowy sposób serwowania szampana – na kostkach lodu i… niezwykłymi dodatkami. Goście próbowali Moët & Chandon Ice z listkiem mięty i plasterkiem limonki oraz Veuve Clicquot Rich z plasterkiem imbiru lub ogórka. O co chodzi w tym nowym sposobie serwowania szampana?

 

Polecamy też: Prosecco bez procentów? Kultowy trunek zainspirował... producenta lakierów do paznokci!

 

Jak się pije szampana z lodem?

Moët & Chandon Ice Impérial to pierwszy szampan na świecie stworzony specjalnie do serwowania z kostkami lodu. Jest to szampan typu demi-sec (półwytrawny), dlatego jego smak można przełamać owocowym lub orzeźwiającym składnikiem – rekomendujemy listek mięty, skórkę limonki lub białego grejpfruta, plasterek świeżego ogórka lub imbiru, czy świeże owoce, np. truskawki lub plasterek ananasa. Moët Ice najlepiej podawać w typowym kieliszku do czerwonego wina – idealnie z trzema kostkami lodu.
Veuve Clicquot Rich to z kolei pierwszy szampan Clicquot stworzony specjalnie do komponowania koktajli. Charakteryzuje się słodkimi i kwiatowymi aromatami, z wyraźnym, orzeźwiającym akcentem owoców cytrusowych. Smakuje najlepiej na kostkach lodu z dodatkiem zaskakującego składnika. Delikatną słodycz tego szampana można przełamać bardziej wytrawnym składnikiem – polecamy plasterek ananasa, ogórka lub imbiru, kawałek papryki, czy skórkę grejpfruta lub limonki. Smakuje też ciekawie z esencją herbaty Earl Grey. Rytuał szampański Rich jest prosty: 5 kostek lodu + 1 wybrany składnik + uzupełnienie kieliszka szampanem Veuve Clicquot Rich. Voilà, letni koktajl gotowy!

 

Moët & Chandon i Veuve Clicquot
Fot. Materiały prasowe

Spotkanie zorganizowane przez marki Moët & Chandon i Veuve Clicquot w warszawskiej restauracji Na lato. Na zdjęciu od lewej strony: Piotr Siodłak, Joanna Nowakowska, Mateusz Zaremba.

 

Polecamy też: Zagraniczne media podliczyły, ile alkoholu wypija tygodniowo królowa Elżbieta II. Ta ilość was zaskoczy!
 

TAGI #trendy

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.