Sexify, Netflix 2021
Fot. Netflix
O tym się mówi!

Netflix zapowiada 9 polskich premier w 2021 roku!

Wśród nich 4 seriale i 5 filmów!

Aleksandra Frankowska 24 marca 2021 16:27
Sexify, Netflix 2021
Fot. Netflix

Netflix już jakiś czas temu dostrzegł spory potencjał na polskim rynku filmów i seriali. Do tej pory polskie produkcje ujrzały światło dzienne już w 190 krajach, a lista ta ma się znacznie poszerzyć! Właśnie ogłoszono oficjalnie, że powstaną cztery nowe polskie seriale oryginalne oraz pięć filmów. Możemy zatem spodziewać się aż 9 nowych polskich produkcji na Netflixie, których premiery jeszcze w 2021 roku! Jesteście ciekawi, co przygotowała platforma?

9 nowych polskich produkcji na Netflix

Ten rok będzie bardzo znaczący dla Polski jeśli chodzi o produkcje na Netflix. Platforma bardzo doceniła możliwości, jakie daje jej praca w Polsce i nie zwalnia tempa. Tylko w tym roku pojawi się aż 9 nowych produkcji, w tym filmów i seriali kręconych w Polsce, z polską obsadą! Działania Netflixa wiążą się przede wszystkim z wiarą w emocjonalność, historię i kulturę danego kraju, które mogą być bardzo interesujące dla widzów z całego świata.

Zobacz też: Netflix przedstawił listę nowości na marzec 2021!

Będzie to pięć nowych filmów i cztery seriale zrealizowane w Polsce. - Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy - widzimy tu ogromny potencjał. Polscy twórcy potrafią tak przenieść te opowieści na ekran, by były uniwersalne i zrozumiałe dla globalnej publiczności - zapowiedział Łukasz Kłuskiewicz w Netflix odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

Z informacji, które podała również Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix wynika, że produkcji będzie znacznie więcej!

Ten rok zapowiada się naprawdę fascynująco. Już wkrótce premiery trzech seriali fabularnych: Sexify, Rojst’97 i Otwórz oczy. Zbliżają się także kolejne odcinki pierwszej polskiej animacji Kajko i Kokosz. Nieustannie pracujemy nad następnymi tytułami - wylicza Nagler.

Wśród filmów pojawi się między innymi Prime Time Jakuba Piątka oraz Hiacynt Piotra Domalewskiego.

Sexify – premiera na Netflix 20201

Niezwykła historia Natalii, Pauliny i Moniki, które biorą udział w studentkim konkursie na najlepszy start-up. Trzy przyjaciółki wpadły na pomysł, aby stworzyć projekt Sexify, który ma być rewolucją w życiu erotycznym. Młode dziewczyny zgłębiają tajniki seksu i świata erotyki, a wszystko to w imię nauki i nowego biznesu. Pełna humoru, dystansu i prowokacji historia o dojrzewaniu, seksualności i kreatywności kobiet. W serialu zobaczyć można Aleksandrę Skrabę, Marię Sobocińską, Sandrę Drzymalską, a także Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę oraz Zbigniewa Zamachowskiego.

ROJST’97 na Netflix 2021

Serial opowiadający historię powodzi stulecia, która nawiedziła zachód Polski w 1997 roku. Tragiczna historia kataklizmu, kiedy nieokiełznane żywioły zalewają część miasta i las na Grontach. Wówczas woda odsłania szczątki nastoletniego chłopca, którego uznano za ofiarę powodzi. Wszystko to jednak tylko przykrywka, a Gronthy staje się miastem zbrodni. Czy dramatyczna prawda i intryga wyjdzie na jaw? W rolach głównych Magdalena Różdżka, Łukasz Simlat, Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik.

Czytaj również: Złote Globy 2021 rozdane! Wielki sukces seriali „The Crown” i „Gambit królowej”

Otwórz oczy na Netflix 2021

Kolejny serial polskiej produkcji, który ukaże się na Netflix w 2021 roku to Otwórz oczy w reżyserii Anny Jadowskiej i Adriana Panka. Główna bohaterka Julka trafia do centrum leczenia amnezji po tragicznym wypadku, w którym ginie jej najbliższa rodzina. Podczas pobytu w ośrodku nawiązuje relacje z innymi pacjentami, w tym z Adamem, który staje się swego rodzaju jej przewodnikiem. Dziewczynę zaczynają nawiedzać jednak sny, które wydają jej się niesamowicie realne. W pewnym momencie zastanawia się, czy to możliwe? Postanawia uciec z ośrodka, ponieważ podejrzewa, że życie, którym teraz żyje nie jest prawdziwe.

Zobacz także: The Crown 5 zbliża się wielkimi krokami. O czym będzie piąty sezon serialu o królowej?

Hiacynt Piotra Domalewskiego na Netflix 2021

To niesamowity film, który na Netflix pojawi się jesienią 2021. Utrzymano go w klimacie kina noir, a cała akcja dzieje się w latach 80. Historia opowiada losy młodego milicjanta, w którego postać wciela się Tomasz Ziętka. Wpada on na trop seryjnego mordercy gejów. W rolach głównych również Ada Chlebicka, Tomasz Schuchardt, Agnieszka Suchora oraz Hubert Miłkowski. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…