Netflix
Fot. Netflix
O tym się mówi!

Netflix ogłosił premiery polskich filmów i seriali na 2022 i 2023 rok

Sprawdź, co Netflix zaplanował dla swoich użytkowników!

Aleksandra Frankowska 12 kwietnia 2022 10:27
Netflix
Fot. Netflix

Netflix wie, w jaki sposób pozytywnie zaskoczyć swoich odbiorców. Właśnie zapowiedział, że na platformie w ciągu 2022 i 2023 roku pojawi się aż 18 nowych polskich produkcji. Jak wiemy, nasze rodzime filmy i seriale stają się coraz bardziej popularne na Netflix. Nic więc dziwnego, że zdecydował się on na poszerzenie polskiego repertuaru. Będzie co oglądać, ponieważ gatunki również są bardzo rozbieżne.

ZOBACZ TEŻ: Netflix: premiery filmów i seriali na kwiecień 2022

Ekranizacje książek na Netflix

Dla miłośników literatury, Netflix przygotował kilka świetnych propozycji. Wasze ulubione pozycje książkowe zostaną przelane na ekran i to nie byle jakie. Na Netflix pojawi się między innymi ekranizacja książki Remigiusza Mroza Detektyw Frost, gdzie w główną rolę wcieli się Borys Szyc. Dla fanów romansów, idealny może okazać się film inspirowany powieścią Anny Szczypczyńskiej Dzisiaj śpisz ze mną. A czy są tutaj fani Pana Samochodzika i Templariuszy? On również pojawi się w wersji na ekranie.

Detektyw Forst.jpg
Fot. Netflix

HELLHOLE na Netflix

Coś dla fanów filmów grozy, podchodzących pod horrory. Samo tło filmu jest już niezwykłe, ponieważ akcja rozgrywa się w klasztorze, do którego przybywa młody milicjant. Jego misją jest zostać zakonnikiem, ale tylko dla rozwikłania tajemniczych zaginięć kilku tamtejszych duchownych. Udaje mu się przeniknąć do tego niezwykłego świata, a to co odkrywa budzi ogromny strach.

Dzień matki na Netflix

Filmy z Agnieszką Grochowską to zawsze prawdziwy strzał w dziesiątkę. Tym razem aktorka wciela się w postać byłej agentki do zadań specjalnych, która walczy o życie swojego syna. Może uratować go tylko dzięki swoim wszystkim śmiercionośnym umiejętnościom. Czy uda jej się stawić czoła przeciwnościom losu?

Agnieszka Grochowska.jpeg
Fot. Netflix

Gry rodzinne

Serial, który rozbawi do łez nawet największego sztywniaka. Wszystko rozgrywa się w dniu ślubu studentki medycyny, która postanowiła wyjść za bogatego chirurga plastycznego. Okazuje się, że rodzice każdej ze stron zauważają, że nie ma między nimi nic, prócz… sekretów. Czy dojdzie do ślubu?

CZYTAJ TEŻ: Anna “Delvey” Sorokin zostanie deportowana. Do końca miała nadzieję, że zostanie w USA

Anna Nagler oraz Łukasz Kłuskiewicz - kreatywni eksperci od lokalnego kontentu zapowiadają fanom Netflix wyjątkową rozrywkę

Na temat nowości kilka słów powiedzieli również dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE oraz ds. filmów w regionie CEE.

Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów – mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE w Netflix.

Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem – mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix.

Pełna lista polskich filmów i seriali na Netflix na rok 2022 i 2023

Lista zapowiedzianych filmów:

 • Broad Peak
 • Dzień Matki
 • Dzisiaj śpisz ze mną
 • Freestyle
 • HELLHOLE
 • Jeszcze przed Świętami
 • Noc w przedszkolu
 • Pan Samochodzik i Templariusze
 • The Hive

Lista zapowiedzianych seriali:

 • Brokat
 • Detektyw Forst
 • Dziewczyna i kosmonauta
 • Gang Zielonej Rękawiczki
 • Gry rodzinne
 • Infamia (roboczy tytuł)
 • Informacja zwrotna
 • Lovzone
 • Pewnego razu na krajowej jedynce

Netflix zaskakuje swoich widzów na każdym kroku. Nie możemy już doczekać się polskich premier filmów i seriali, które przygotował, a także kolejnych zapowiedzi produkcji. 

Dzisiaj śpisz ze mną_okładka książki.jpg
Fot. Netflix

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.