dzien optymisty
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Dziś Światowy Dzień Optymisty! Świętuj go... z uśmiechem na twarzy!

Podpowiadamy jak poradzić sobie z negatywnymi myślami

Gabriela Łaskowska 21 sierpnia 2018 14:30
dzien optymisty
Fot. STOCK ADOBE

Dziś najbardziej optymistyczny dzień w roku! Jeśli szukasz sposobu na odgonienie wszelkich złych myśli, ale nie wiesz jak to zrobić, trafiłeś w odpowiednie miejsce. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z negatywną energią i w szybki sposób poprawić sobie nastrój.

Metod jest mnóstwo, a każdy z nas jest inny, dlatego nie wszystko podpasuje każdemu. Są one jednak na tyle proste do wprowadzenia w życie, że warto wszystkie je wypróbować i wybrać coś idealnego dla siebie.

Pamiętajcie, że nie wypada martwić się w Dzień Optymisty! Dlatego zapoznajcie się z naszymi propozycjami i świętujcie z nami ten dzień, z uśmiechem na twarzy!

1. Spróbuj medytacji lub jogi
Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z negatywnymi emocjami, jest rozmowa ze sobą i oczyszczenie. Zastanów się co i dlaczego tak naprawdę wpływa na pogorszenie Twojego samopoczucia i czy naprawdę jest to tak istotne. Następnie pomyśl jak możesz rozwiązać problem. Znalezienie rozwiązania powinno Cię uspokoić i oczyścić umysł.

2. Zrób coś wyjątkowego, na co zazwyczaj nie masz czasu
Każdy z nas ma małe marzenia, które są tak malutkie, że zapominamy o nich. Kto nie marzył o zjedzeniu „kanapki” z czekolady i nutelli posypanej orzechami? Albo o spędzeniu całego dnia na oglądaniu ulubionego serialu z najlepszą przyjaciółką? Zazwyczaj szkoda nam czasu (lub zdrowia) na takie przyjemności, ale pamiętaj, że jednorazowe pozwolenie sobie na to nie zaszkodzi nam. Sprawi tylko, że ten dzień stanie się wyjątkowy. I będziemy dumni, że wreszcie, po tylu latach, udało nam się to marzenie spełnić.

3. Spotkaj się z osobami, które wprawiają Cię w dobry nastrój
Są ludzie, którzy lubią samotność. Lub po prostu wmawiają to sobie i innym. Natomiast dla większości z nas obecność drugiej, bliskiej nam, osoby jest najlepszym umilaczem czasu. Dlatego zamiast siedzieć samotnie w domu, zadzwoń do przyjaciela, z którym od pół roku umawiasz się na kawę. Dla obojga będzie to na pewno miło spędzony czas.

4. Oceń wagę problemu
Część z nas ma tendencję do wyolbrzymiania problemów. Przejmujemy się głupotami, które zrobiliśmy 5 lat temu lub tym, że potknęliśmy się na chodniku, co zobaczyło kilku przechodniów. Teraz zastanów się, czy problem ten ma znaczący wpływ na Twoje życie? Czy jesteś w stanie coś zmienić? Lub czy za miesiąc będziesz w ogóle o tym pamiętać? Jeśli odpowiedź brzmi nie, to znaczy, że nie jest to na tyle poważna sprawa, by się tak strasznie nią przejmować.

5. Zamknij wszystkie rzeczy, które czekają na rozwiązanie
Chyba każdy (lub zdecydowana większość) odkłada swoje obowiązki „na jutro”. Najczęściej z lenistwa lub z niewytłumaczalnego wewnętrznego strachu. Powoduje w nas to poczucie jeszcze większego stresu. Nie możemy przestać o tym myśleć, a po dwóch dniach takiej męczarni zaczynamy odczuwać ból głowy i brzucha. Dlatego wszystko co możesz zrobić dzisiaj, zrób dzisiaj.

6. Unikaj rzeczy, które wprowadzają w zły nastrój
To dotyczy głównie kobiet. Która z nas, w gorszy dzień, nie postanowiła posłuchać najbardziej dołującej piosenki, jaką zna? Z reguły czujemy się wtedy jeszcze gorzej. Zamiast „karmić” negatywne myśli, krążące po naszej głowie, lepiej z nimi walczyć. Dlatego powinniśmy, na przekór im, włączyć film lub muzykę, która działa na nas pozytywnie.  

dzien optymisty
Fot. INSTAGRAM.COM/carolynkeep_
dzien optymisty
Fot. BOREDPANDA.COM

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.