Efekty są zdumiewające!

Marta Roszewska 14 lipca 2018 14:00

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób hotele nadążają za nowymi trendami zarówno w zakresie wystroju, jak i technologii? Cóż, to naprawdę nie jest niespodzianką. Co roku odświeżają swoje wnętrza, wprowadzając niewielkie aktualizacje, a średnio co 7-10 lat skupiają się na generalnych zmianach. Potem, raz na jakiś czas, hotel zostaje poddany masowej renowacji, która często zamyka firmę na długie lata - i kosztuje setki milionów dolarów. Przyjrzeliśmy się 5 takim hotelom, których renowacje kosztowały ogromne sumy! 

1/5
Hotel Peninsula
Copyright @Courtesy of Peninsula
1/5

Hotel Peninsula: 123 miliony dolarów

To pierwszy luksusowy hotel w Pekinie - powstał w 1989 roku. W kwietniu 2017 roku dokonał ogromnej zmiany, nie tylko dotyczącej wystroju. Hotel zmniejszył się z 525 pokoi do 230, co oznacza, że wiele z nich podwoiło się prawie dwukrotnie (najmniejszy pokój ma 650 stóp kwadratowych)!

2/5
Hotel Savoy
Copyright @Courtesy of the Savoy
2/5

The Savoy: 350 milionów dolarów

Ten hotel jako pierwszy wyposażony był w elektryczne widny oraz telefony w każdej łazience! Hotel Savoy zamknął się w 2007 roku po raz pierwszy od 1889 roku. Został otwarty trzy lata później w całkowicie odnowionych wnętrzach przez projektanta Pierre'a Yvesa Rochona.

3/5
Hotel JW MArriott
Copyright @Stephen Beaudet / Courtesy of JW Marriott
3/5

Marriott Marco Island: $320 milionów

W 2017 roku Marriott ponownie otworzy hotel Marco Island Marriott Beach Resort, Golf Club & Spa jako obiekt JW Marriott - jedną z luksusowych franczyz hotelowego konglomeratu. Mimo że obiekt jest obecnie otwarty, to ostatnia faza renowacji ma zakończyć się w tym roku.

4/5
Hotel Raffles
Copyright @Courtesy of Raffles Singapore
4/5

Raffles Hotel: ??

Wielka dama Singapuru została poddana renowacji w 1991 r., w wyniku której jej właściciele wydali $280 milionów. Obecnie przechodzi on nową reorganizację, dzięki której niemal cała nieruchomość zostanie zmodernizowana, od oświetlenia budynku po zagospodarowanie terenu i dodania nowych budynków.

5/5
Hotel Atlantis
Copyright @Paul Thuysbaert / Courtesy of Atlantis
5/5

Atlantis, the Palm: $100 milionów

Choć powstał w 2008r., Atlantis, The Palm, znajduje się w środku trzyletniej aktualizacji. Warta 100 milionów dolarów renowacja obejmie każdy z 1539 pokoi. Co imponujące, pozostanie otwarty przez cały czas! Tylko 50 pokoi i apartamentów będzie odnawianych w tym samym czasie.

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!