Efekty są zdumiewające!

Marta Roszewska 14 lipca 2018 14:00

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób hotele nadążają za nowymi trendami zarówno w zakresie wystroju, jak i technologii? Cóż, to naprawdę nie jest niespodzianką. Co roku odświeżają swoje wnętrza, wprowadzając niewielkie aktualizacje, a średnio co 7-10 lat skupiają się na generalnych zmianach. Potem, raz na jakiś czas, hotel zostaje poddany masowej renowacji, która często zamyka firmę na długie lata - i kosztuje setki milionów dolarów. Przyjrzeliśmy się 5 takim hotelom, których renowacje kosztowały ogromne sumy! 

1/5
Hotel Peninsula
Copyright @Courtesy of Peninsula
1/5

Hotel Peninsula: 123 miliony dolarów

To pierwszy luksusowy hotel w Pekinie - powstał w 1989 roku. W kwietniu 2017 roku dokonał ogromnej zmiany, nie tylko dotyczącej wystroju. Hotel zmniejszył się z 525 pokoi do 230, co oznacza, że wiele z nich podwoiło się prawie dwukrotnie (najmniejszy pokój ma 650 stóp kwadratowych)!

2/5
Hotel Savoy
Copyright @Courtesy of the Savoy
2/5

The Savoy: 350 milionów dolarów

Ten hotel jako pierwszy wyposażony był w elektryczne widny oraz telefony w każdej łazience! Hotel Savoy zamknął się w 2007 roku po raz pierwszy od 1889 roku. Został otwarty trzy lata później w całkowicie odnowionych wnętrzach przez projektanta Pierre'a Yvesa Rochona.

3/5
Hotel JW MArriott
Copyright @Stephen Beaudet / Courtesy of JW Marriott
3/5

Marriott Marco Island: $320 milionów

W 2017 roku Marriott ponownie otworzy hotel Marco Island Marriott Beach Resort, Golf Club & Spa jako obiekt JW Marriott - jedną z luksusowych franczyz hotelowego konglomeratu. Mimo że obiekt jest obecnie otwarty, to ostatnia faza renowacji ma zakończyć się w tym roku.

4/5
Hotel Raffles
Copyright @Courtesy of Raffles Singapore
4/5

Raffles Hotel: ??

Wielka dama Singapuru została poddana renowacji w 1991 r., w wyniku której jej właściciele wydali $280 milionów. Obecnie przechodzi on nową reorganizację, dzięki której niemal cała nieruchomość zostanie zmodernizowana, od oświetlenia budynku po zagospodarowanie terenu i dodania nowych budynków.

5/5
Hotel Atlantis
Copyright @Paul Thuysbaert / Courtesy of Atlantis
5/5

Atlantis, the Palm: $100 milionów

Choć powstał w 2008r., Atlantis, The Palm, znajduje się w środku trzyletniej aktualizacji. Warta 100 milionów dolarów renowacja obejmie każdy z 1539 pokoi. Co imponujące, pozostanie otwarty przez cały czas! Tylko 50 pokoi i apartamentów będzie odnawianych w tym samym czasie.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.